OPINIONE
e shtunë, 20 tetor 2018

BEJTULLAH KRASNIQI:NAIT,CILI POPULL PAGUAN MĂ‹ SHUMĂ‹ SE NE?

Prizren, 19 tetor 2018: (Përgjigje deputetit Nait Hasani në deklaratën e tij: "Dojm veç me marr e mos me pagu.") - Kur njeriu i mat aftësitë, shkathtësitë dhe mundësitë e veta, dhe vie në përfundim se nuk ësht&e...

me shumë

FAHRI DAHRI: FETISIZIMI I FESĂ‹ ORTODOKSE, QĂ‹LLIM FONDAMENTAL PĂ‹R SHFAROSJEN E ETNISĂ‹ SHQIPTARE

Itali, 18 tetor 2018: Kuptohet çdo kohë krijon probleme në përshtatjen e saj. Në këtë drejtim u krijua domosdoshmëria e interpretimit dhe dallimit midis myslimanëve me origjinë turke dhe myslimanëve me origjinë shqiptare. Kont...

me shumë

XHEVAT BISLIMI: KUSH PO THOTĂ‹ SE NUK KA PĂ‹RPARUAR KOSOVA SHQIPTARE?!

Viti, 17 tetor 2018: Perandoria osmane, superfuqia e asaj kohe, per gati pese shekuj (rreth 500 vite) kishte mundur t'i ndertonte ne Kosoven shqiptare rreth 50 xhamia... Qe i bie dhjete xhamia ne çdo njeqind vjet. Numri i xhamive u shtua ne kohen e sundimit te krajlit serb, i cili...

me shumë

GJOKĂ‹ DABAJ: ANGLEZĂ‹T DHE AMERIKANĂ‹T DUHET TĂ‹ NDĂ‹RROJNĂ‹ QĂ‹NDRIM NDAJ ENVER HOXHĂ‹S

Durrës, 16 tetor 2018: (Botohet me rastin e 16 Tetorit, ditëlindjes së 110'të të Enver Hoxhës, udhëheqës i madh i krejt Kombit Shqiptar) - Në të vërtetë, anglezët dhe amerikanët, para se të ndërrojnë q&e...

me shumë

BEHXHET SHALA BAJGORA: ZGJEDHJET E PARAKOHSHME, ZGJIDHJE APO VAZHDIM I STATUS QUO'së!

Prishtinë, 16 tetor 2018: (Si fort po e kruajnë b....n e arushës) - Pas zgjedhjeve të fundit parlamentare në Kosovë u formua një qeveri e pakicës shqiptare por me numra të nevojshëm që të formohej qeveria e që opozita e sul...

me shumë

DILAVER GOXHAJ: REAGIM NDAJ EMISIONIT TĂ‹ TV-DUKAGJINIT, TĂ‹ DATĂ‹S 10 TETOR 2018!

Tiranë, 12 tetor 2018: Duke ndjekur emisionin e TV Dukagjinit , me titull: “Të pathënat për UŇŞK-në”, të përgatitur prej gazetarit të atij Tv, Ermal Panduri, transmetuar në datën 10 tetor 2018, ku kanë folur zotëri...

me shumë

SHERADIN BERISHA: KAFAZI I BE'së!

Pashtriku.org, 12 tetor 2018. Gjashtë shtete të Ballkanit perëndimor jo rastësisht janë izoluar (si në kafazë) brenda shteteve anëtare të BE'së! Pse po ndodhë ky proces izolues?! Po ndodhë, jo vetë...

me shumë

ARBAN BISLIMI: JEMI BĂ‹RĂ‹ SHOQĂ‹RI E SPEKTAKLIT DHE E GRUPEVE TĂ‹ INTERESIT!

Viti, 12 tetor 2018: E drejta për "indiferencë" është vlera më e lartë e tolerancës. Njerëzit me orientime fetare, seksuale, me etni apo ngjyrë të ndryshme nga shumica nuk kanë nevojë për marshe të veç...

me shumë

SKĂ‹NDER SADRI KAPITI: PASKOMUNIZMI - SHNDĂ‹RRIM I KOMUNIZMIT MAJTIST NĂ‹ KUMUNIZĂ‹M 'DJATHTIST'!

Durrës, 12 tetor 2018: Pas rënies së komunizmit apo pas vetërënies së tij si ndodhi në Shqipëri, komunistët më të zellshëm, më servilë të regjimit dhe më fanatikët e tij, si dhe pinjollët e tyre ...

me shumë

SKĂ‹NDER SADRI KAPITI: NĂ‹ SHQIPĂ‹RI SIGURIA MĂ‹ E SIGURTĂ‹ Ă‹SHTĂ‹ PASIGURIA!

Durrës, 11 tetor 2018: Njerëzit organizohen në shoqëri dhe hyjnë, përpiqen, luftojnë e ndërtojnë shtetin e tyre kombëtar për të qenë të sigurtë në shtetin e tyre sovran dhe të pavarur nga pushtuesi i ...

me shumë

SHKRIMET E FUNDIT

FOTOLAJM

FOTODËSHMI

 • Deshmoret e Kombit
 • Xhemajli Berisha
 • Shaban, Adem e Hamëz Jashari
 • Mehë Uka
 • Tahir Sinani
 • Ridvan Qazimi - Komandant Lleshi
 • Xheladin Gashi - Plaku
 • Jashar Salihu
 • Xhemajl Fetahaj
 • Agim Ramadani
 • Indrit Cara - Kavaja
 • Mujë Krasniqi - Kapuçi
 • Abedin Rexha - Sandokani
 • Fehmi i Xheve Lladrovci
 • Remzi Ademaj, Xhevat e Seladin Berisha
 • Bekim Berisha - ABEja
 • Ilir Konushevci
 • Ismet Jashari - Kumanova
 • Luan Haradinaj
 • Adrian Krasniqi
 • Zahir Pajaziti, Edmond Hoxha dhe Hakif Zejnullahu
 • Bahri Fazliu dhe Agron Rrahmani
 • Adem Jashari
 • Ahmet Haxhiu
 • Fadil Vata
 • Ukshin Hoti
 • Afrim Zhitia dhe Fahri Fazliu
 • Rexhep Mala dhe Nuhi Berisha
 • Jusuf Gërvalla dhe Kadri Zeka
 • Naser Hajrizi
 • Adem Demaçi
 • Metush Krasniqi
 • Zekeria Rexha
 • Xheladin Hana
 • Musine Kokollari
 • Marije Shllaku
 • Gjon Serreçi
 • Qemal Stafa
 • Mulla Idriz Gjilani
 • Shaban Polluzha
 • Avni Rrustemi
 • Azem e Shote Galica
 • Asdreni
 • Migjeni
 • Ndre Mjeda
 • Shtjefën Gjeqovi
 • Faik Konica
 • Fan Noli
 • Gjergj Fishta
 • Bajram Curri
 • Isa Boletini
 • Idriz Seferi
 • Hasan Prishtina
 • Luigj Gurakuqi
 • Ismail Qemali
 • Dedë Gjo Luli
 • Çerqiz Topulli dhe Mihal Grameno
 • Mehmet Pashë Deralla
 • Vaso Pashë Shkodrani
 • Naum Veçilharxhi
 • Haxhi Zeka
 • Mic Sokoli
 • Naim Frashëri
 • Sami Frashëri
 • Sylejman Vokshi
 • Ymer Prizreni
 • Ali Pashë Gucia
 • Abdyl Frashëri
 • Jeronim De Rada
 • Marko Boçari
 • Bubulina
 • Pjetër Bogdani
 • Lekë Dukagjini
 • Gj.K.Skënderbeu
 • Teuta
 • Kostandini i Madh
 • Leka i Madh
 • Iliria

VIDEO

Selver Mackaj 2

Selver Mackaj 1

Copyright © 2006 - 2012 Portali Pashtriku.org - Të gjitha të drejtat e rezervuara.     Zhvilluar nga: AlbaProject Networks