OPINIONE
e premte, 23 qershor 2017

ARBEN MANAJ: ZGJEDHJET KANË MBARUAR MË 18 MAJ, VOTIMI BËHET TË DIELËN MË 25 QERSHOR!

Tiranë, 22 qershor 2017: Nuk duhet të jesh Anjshtajni të kuptosh se fati i qeverisjes politike të Shqipërisë është vulosur në 5 orëshin e takimit pa dëshmitar, mes Ramës dhe Bashës më 18 Maj. Gjithçka që ka...

me shumë

DR.MOIKOM ZEQO: PËRSËRI PËR FORMULAT KONCEPTUALE TË NAIMIT TË MADH

Tiranë, 20 qershor 2017: Në 117-vjetorin e vdekjes së Naim Frashërit (mbylli sytë më 1900) ne buzëqeshim të sigurtë me konvencionin e vdekjes. Njeri i dy shekujve (shekulli XIX dhe XX), Naimi i takon tërë shekujve. Shekulli XXI nuk m...

me shumë

SHQIPTAR OSEKU: HEJ, MOS PËSHTYNI MBI PLAGËT E LIRISË! UÇK'ja NUK ISHTE LUFTË E KRERËVE, PO KRYENGRITJE E VEGJËLISË!

Oslo, 20 qershor 2017: Nuk po dyshoj as unë që Kosovën e çliroi Nato. Veç po çuditem qysh ndodhi kjo bash atëherë kur po luftontë UÇK. Hej, pse të zihemi ne stërnipa të analfabetëve, kot për...

me shumë

FAHRI DAHRI: MIRËNJOHJE TË SINQERTË VENDASVE TË QYTEZAVE MIKPRITËSE

Bergamo(Itali), 19 qershor2017: Kam lindur në Risian (Rrëzanj) Gumenicë -Thesproti, me datë 18/12/1937, jam larguar me 22/07/1944, për në Shqipëri. Fillimisht kam banuar në Durrës; më pas në fshatin Qerret të Durrësit; past...

me shumë

PROF.ASOC.DR.VANGJEL KICI: KONÇESIONET E NAFTËS NË SHQIPËRI!

Kanada, 19 qershor 2017: Në Gazetën elektronike Pashtriku.org janë botuar disa artikuj, të cilët u kushtohen kontratave të naftës. Shumë botues të korruptuar të gazetave në Shqipëri janë provuar, dhe nuk kanë pranuar t...

me shumë

XHEVAHIR CIRONGU: HISTORI E DHIMBJE, KUJTIME E KRENARI HISTORIKE!

Durrës, 18 qershor 2017: Me rastin e 628 vjetorit të përkujtimit të betejës së Fushë Kosovës ku mbeti i vrarë edhe Princi Teodor Muzaka, Shoqata Atdhetare ‘’Foleja Kombëtare Shqiptare’’ organizoi një veprimt...

me shumë

VOTA E MARK TWAIN'it!

Pashtriku.org, 17 qershor 2017: Shkrimtari i shquar amerikan, Samuel Langhorne Clemens (1835 - 1910) i njohur me pseudonimin e tij, Mark Twain, lidhur me votën ka thënë: "Nëse vota do ndryshonte vërtet gjërat, nuk do na e lejonin kurrë"! Prand...

me shumë

SHERADIN BERISHA: TË HETOHEN MILIONAT E POLITIKANËVE!

Pashtriku.org, 17 qershor 2017: Agjencia Kosovare Kundër Korrupsionit (AKK) tashmë ka publikuar formularët e politikanëve për deklarimin e pasurisë! Sipas formularëve, politikanët të cilët jane ricikluar me vite brenda ekze...

me shumë

SHERADIN BERISHA: KUSHTETUTA E AHTISARIT ËSHTË KRIMI LIGJOR NDAJ PAVARËSISË SË KOSOVËS!

Pashtriku.org, 17 qershor 2017: "Kosova është kornizë e pakos së Ahtisarit, e cila vazhdimisht krijon kriza institucionale! Krijimi i qeverisë është kriza e radhës!" - kështu kam shkruar më 13 qershor në murin tim social t&...

me shumë

SHERADIN BEREISHA: A JEMI SHTET I PAVARUR DHE SOVRAN?! JO S'JEMI! KEMI SHTETIN E AHTISARIT QË QEVERISET NGA 3 QEVERI!

Pashtriku.org, 17 qershor 2017: Më 12 prill 2017, Prof.dr.Fadil Maloku, (Profesor i Sociologjisë së Globalizimit në Universitetin e Prishtinës - Departamenti i Sociologjisë dhe aktualisht Kryetar i Shoqatës së Sociologëve të Kosovës ...

me shumë

SHKRIMET E FUNDIT

FOTOLAJM

EPOPEJA E UҪK'së!

FOTODËSHMI

 • Deshmoret e Kombit
 • Xhemajli Berisha
 • Shaban, Adem e Hamëz Jashari
 • Mehë Uka
 • Tahir Sinani
 • Ridvan Qazimi - Komandant Lleshi
 • Xheladin Gashi - Plaku
 • Jashar Salihu
 • Xhemajl Fetahaj
 • Agim Ramadani
 • Indrit Cara - Kavaja
 • Mujë Krasniqi - Kapuçi
 • Abedin Rexha - Sandokani
 • Fehmi i Xheve Lladrovci
 • Remzi Ademaj, Xhevat e Seladin Berisha
 • Bekim Berisha - ABEja
 • Ilir Konushevci
 • Ismet Jashari - Kumanova
 • Luan Haradinaj
 • Adrian Krasniqi
 • Zahir Pajaziti, Edmond Hoxha dhe Hakif Zejnullahu
 • Bahri Fazliu dhe Agron Rrahmani
 • Adem Jashari
 • Ahmet Haxhiu
 • Fadil Vata
 • Ukshin Hoti
 • Afrim Zhitia dhe Fahri Fazliu
 • Rexhep Mala dhe Nuhi Berisha
 • Jusuf Gërvalla dhe Kadri Zeka
 • Naser Hajrizi
 • Adem Demaçi
 • Metush Krasniqi
 • Zekeria Rexha
 • Xheladin Hana
 • Musine Kokollari
 • Marije Shllaku
 • Gjon Serreçi
 • Qemal Stafa
 • Mulla Idriz Gjilani
 • Shaban Polluzha
 • Avni Rrustemi
 • Azem e Shote Galica
 • Asdreni
 • Migjeni
 • Ndre Mjeda
 • Shtjefën Gjeqovi
 • Faik Konica
 • Fan Noli
 • Gjergj Fishta
 • Bajram Curri
 • Isa Boletini
 • Idriz Seferi
 • Hasan Prishtina
 • Luigj Gurakuqi
 • Ismail Qemali
 • Dedë Gjo Luli
 • Çerqiz Topulli dhe Mihal Grameno
 • Mehmet Pashë Deralla
 • Vaso Pashë Shkodrani
 • Naum Veçilharxhi
 • Haxhi Zeka
 • Mic Sokoli
 • Naim Frashëri
 • Sami Frashëri
 • Sylejman Vokshi
 • Ymer Prizreni
 • Ali Pashë Gucia
 • Abdyl Frashëri
 • Jeronim De Rada
 • Marko Boçari
 • Bubulina
 • Pjetër Bogdani
 • Lekë Dukagjini
 • Gj.K.Skënderbeu
 • Teuta
 • Kostandini i Madh
 • Leka i Madh
 • Iliria

VIDEO

LOBI SHQIPTAR NË EUROPË!

DOKUMENTAR

Copyright © 2006 - 2012 Portali Pashtriku.org - Të gjitha të drejtat e rezervuara.     Zhvilluar nga: AlbaProject Networks