SHKRIMI
e mërkurë, 05 gusht 2020

REXHEP KASUMAJ: TRAKTATI I HOTIT, BASKËQEVERISJE ME SERBINË!

Berlin, 4 Qershor 2020: Nuk ka ndodhur deri tash. Në asnjë legjislaturë. Në asnjë qeveri. Qysh nga viti 2000 që ndau mijëvjeçarët dhe Kosovën e Serbinë.

Por e bëri Dullë Hoti. Atë që s'e bëri kush. Pajisi minoritarët serbë me instrument kontrollues të pushtetit dhe Republikës.


Ndaj dhe e mbante fshehtë Traktatin serb.

Ja përbetimi i tij!

Lista serbe e Rakiqit do ketë:

1.Zëvendëskryeministrin

2. Zv. Minstër në Arsim

3. Zv. Ministër në Shëndetësi

4. Zëvendësdrejtorin e AKI

5 .Zëvendëskomandën e FSK

6. Zëvendësambasadorin e Kosovës në SHBA dhe,

7. Veto në të drejtën për vendimmarrje në FSK, AKI, Diplomaci dhe Polici

8. Zëvendësministër të Ekonomisë me veto në shitjen e aseteve kombëtare.

Për Isain kjo s'ishte e papritshme. Është, madje, e natyrshme. Gjithnjë brenda llojit.

Veçse kurrë nuk i mirëkuptoj luftëtarët: të famshmit komandarë që i bëjnë votat dhe uratën një qeverie të tillë.

I morën pushtetin Kurtit për t'ia dorëzuar Serbisë.

Vallë aq e rëndë paskësh qenë pesha e tyre e fajit, e që këtej, aq e tmerrshme frika nga ndërrimi i kohëve politike?!kthehu

SHKRIMET E FUNDIT

FOTOLAJM

Adem Jashari 1955 - 1998

FOTODËSHMI

 • Deshmoret e Kombit
 • Xhemajli Berisha
 • Shaban, Adem e Hamëz Jashari
 • Mehë Uka
 • Tahir Sinani
 • Ridvan Qazimi - Komandant Lleshi
 • Xheladin Gashi - Plaku
 • Jashar Salihu
 • Xhemajl Fetahaj
 • Agim Ramadani
 • Indrit Cara - Kavaja
 • Mujë Krasniqi - Kapuçi
 • Abedin Rexha - Sandokani
 • Fehmi i Xheve Lladrovci
 • Remzi Ademaj, Xhevat e Seladin Berisha
 • Bekim Berisha - ABEja
 • Ilir Konushevci
 • Ismet Jashari - Kumanova
 • Luan Haradinaj
 • Adrian Krasniqi
 • Zahir Pajaziti, Edmond Hoxha dhe Hakif Zejnullahu
 • Bahri Fazliu dhe Agron Rrahmani
 • Adem Jashari
 • Ahmet Haxhiu
 • Fadil Vata
 • Ukshin Hoti
 • Afrim Zhitia dhe Fahri Fazliu
 • Rexhep Mala dhe Nuhi Berisha
 • Jusuf Gërvalla dhe Kadri Zeka
 • Naser Hajrizi
 • Adem Demaçi
 • Metush Krasniqi
 • Zekeria Rexha
 • Xheladin Hana
 • Musine Kokollari
 • Marije Shllaku
 • Gjon Serreçi
 • Qemal Stafa
 • Mulla Idriz Gjilani
 • Shaban Polluzha
 • Avni Rrustemi
 • Azem e Shote Galica
 • Asdreni
 • Migjeni
 • Ndre Mjeda
 • Shtjefën Gjeqovi
 • Faik Konica
 • Fan Noli
 • Gjergj Fishta
 • Bajram Curri
 • Isa Boletini
 • Idriz Seferi
 • Hasan Prishtina
 • Luigj Gurakuqi
 • Ismail Qemali
 • Dedë Gjo Luli
 • Çerqiz Topulli dhe Mihal Grameno
 • Mehmet Pashë Deralla
 • Vaso Pashë Shkodrani
 • Naum Veçilharxhi
 • Haxhi Zeka
 • Mic Sokoli
 • Naim Frashëri
 • Sami Frashëri
 • Sylejman Vokshi
 • Ymer Prizreni
 • Ali Pashë Gucia
 • Abdyl Frashëri
 • Jeronim De Rada
 • Marko Boçari
 • Bubulina
 • Pjetër Bogdani
 • Lekë Dukagjini
 • Gj.K.Skënderbeu
 • Teuta
 • Kostandini i Madh
 • Leka i Madh
 • Iliria

VIDEO

Fazli Berisha - Pashtrik

Selver Mackaj 2

Copyright © 2006 - 2012 Portali Pashtriku.org - Të gjitha të drejtat e rezervuara.     Zhvilluar nga: AlbaProject Networks