SHKRIMI
e diel, 17 dhjetor 2017

GJUHA E PAKONTROLLUAR E RIVALVE POLITIK VETËM E FORCON POZITËN E KRYETARIT TË PRISHTINËS, SHPEND AHMETI

Gjenevë, 28 mars 2017: Një vizitë private e Kryetarit të Prishtinës, Shpend Ahmeti me familjen e tij në bregdetin e Malit të Zi,është bërë shkas që rivalët e tij politik të vjellin vrer ndaj tij.

Ani kush etiketon dhe jep leksione atdhedashurie soji, i atyre që në mënyrën më të turpshme vodhi dhe abuzoi me buxhetin e Kosovës, edhe ashtu të varfër.

Z. Ahmeti po sabotohet dhe shantazhohet nga të gjithë ata që të varfëritë dhe të pakrahët i lanë 18 vjet pas përfundimit të luftës në skamje e mjerim.

Kundërshtarëve të Z. Shpend Ahmeti nuk u bënë përshtypje asnjë sukses i tij.

Pluhur të panevojshëm ata çuan edhe me rastin e sjelljes së një kontingjenti autobusësh nga Çekia në Prishtinë, me të cilët u zbut kaosi i krijuar në rrugët urbane të kryeqytetit të Kosovës.

Ndërtime e mbindërtime pa grimë leje që e shëmtuan Prishtinën me zënie fryme njëri-tjetrit u stopuan.

Tollovit e krijuara përpara sporteleve të komunës dhe bredhjet me ditë e javë për një certifikatë lindje u evituan me vënien në jetë të sistemit digjital.

Gjendja me ujin e munguar u normalizua dukshëm. Punësimet jashtë konkurseve të rregullta dhe në vija klanore u kundërshtuan dhe po kundërshtohen haptas.

Zhveshja dhe qitja në shesh e këtyre marifeteve i pengon ata të cilët gjahun e tyre e realizojnë vetëm kur ka mjegull.

Andaj nëpërmjet shpifjeve dhe akuzave parapërgatitin fushatën e tyre zgjedhore si çdoherë të zhurmshme dhe monotone.Shpendi me familjen e tij.


kthehu

SHKRIMET E FUNDIT

FOTOLAJM

FOTODËSHMI

 • Deshmoret e Kombit
 • Xhemajli Berisha
 • Shaban, Adem e Hamëz Jashari
 • Mehë Uka
 • Tahir Sinani
 • Ridvan Qazimi - Komandant Lleshi
 • Xheladin Gashi - Plaku
 • Jashar Salihu
 • Xhemajl Fetahaj
 • Agim Ramadani
 • Indrit Cara - Kavaja
 • Mujë Krasniqi - Kapuçi
 • Abedin Rexha - Sandokani
 • Fehmi i Xheve Lladrovci
 • Remzi Ademaj, Xhevat e Seladin Berisha
 • Bekim Berisha - ABEja
 • Ilir Konushevci
 • Ismet Jashari - Kumanova
 • Luan Haradinaj
 • Adrian Krasniqi
 • Zahir Pajaziti, Edmond Hoxha dhe Hakif Zejnullahu
 • Bahri Fazliu dhe Agron Rrahmani
 • Adem Jashari
 • Ahmet Haxhiu
 • Fadil Vata
 • Ukshin Hoti
 • Afrim Zhitia dhe Fahri Fazliu
 • Rexhep Mala dhe Nuhi Berisha
 • Jusuf Gërvalla dhe Kadri Zeka
 • Naser Hajrizi
 • Adem Demaçi
 • Metush Krasniqi
 • Zekeria Rexha
 • Xheladin Hana
 • Musine Kokollari
 • Marije Shllaku
 • Gjon Serreçi
 • Qemal Stafa
 • Mulla Idriz Gjilani
 • Shaban Polluzha
 • Avni Rrustemi
 • Azem e Shote Galica
 • Asdreni
 • Migjeni
 • Ndre Mjeda
 • Shtjefën Gjeqovi
 • Faik Konica
 • Fan Noli
 • Gjergj Fishta
 • Bajram Curri
 • Isa Boletini
 • Idriz Seferi
 • Hasan Prishtina
 • Luigj Gurakuqi
 • Ismail Qemali
 • Dedë Gjo Luli
 • Çerqiz Topulli dhe Mihal Grameno
 • Mehmet Pashë Deralla
 • Vaso Pashë Shkodrani
 • Naum Veçilharxhi
 • Haxhi Zeka
 • Mic Sokoli
 • Naim Frashëri
 • Sami Frashëri
 • Sylejman Vokshi
 • Ymer Prizreni
 • Ali Pashë Gucia
 • Abdyl Frashëri
 • Jeronim De Rada
 • Marko Boçari
 • Bubulina
 • Pjetër Bogdani
 • Lekë Dukagjini
 • Gj.K.Skënderbeu
 • Teuta
 • Kostandini i Madh
 • Leka i Madh
 • Iliria

VIDEO

LOBI SHQIPTAR NË EUROPË!

DOKUMENTAR

Copyright © 2006 - 2012 Portali Pashtriku.org - Të gjitha të drejtat e rezervuara.     Zhvilluar nga: AlbaProject Networks