SHKRIMI
e enjte, 18 janar 2018

SELAMI HOTI: NË 18 VJETORIN E ZHDUKJES, KËRKOJMË ZBARDHJEN E FATIT TË UKSHIN HOTIT (FOTO)

Krushë e Madhe, 16 maj 2017: Sot, rreth orës 10:45 - në kuadër të Javës së UKSHIN HOTIT, 11-16 maj 2017, në Shtëpinë Muze "Ukshin HOTI" në Krushë të Madhe, u mbajt një tubim sensibilizues për zbardhjen e fatit të tij.

Në emër të nxënësve, profesorëve të SHM "Ukshin HOTI" dhe në emër të Krushës, kërkova që të zbardhet fati i Ukshin Hotit nga qeveria e ardhshme! Përgjegjës për mos zbardhjen e fatit të tij janë të gjithë politikanët e periudhës gjatë dhe pas luftës! Njëkohësisht kërkova që kjo Javë të futet nën përkujdesjen e Komunës së Rahovecit si dhe kërkova përshpejtimin e procedurave për vendosjen e Shtatores së Prof. Ukshin Hotit para Fakultetit Filozofik në Prishtinë, ashtu siç edhe ka premtuar z. Kadri Veseli, Kryetar i Kuvendit të Kosovës!

KU ËSHTË UKSHIN HOTI?! AI NUK I PËRKET HARRESËS !!!

Për mbarëvajtjen e kësaj ngjarje falënderoj Këshillin e Fshatit, profesorët dhe nxënësit e SHM "Ukshin HOTI" dhe Krushjanët në përgjithësi!

Falënderojmë veçanërisht patriotin z. Sheradin Berisha, i cili ishte gjithmonë afër Profesorit dhe se me aktivitetin e tij kontribuoj që Prof.Ukshin Hoti të mos i përketë harresës. Gjithashtu falendëroj PRO VIDEO ETI DHE Z. Ismi Gashi, për përcjelljen e kësaj ngjarje dhe jo vetëm…!

Gjithastu, sot në Institutin Albanologjik në Prishtinë, në ora 12:00, Klubi Letrar "Zahir Pajaziti" Podujevë-Prishtinë, ka bërë edhe promovimin e librit "Ukshin Hoti - dritë dielli për Atdhe!kthehu

SHKRIMET E FUNDIT

FOTOLAJM

FOTODËSHMI

 • Deshmoret e Kombit
 • Xhemajli Berisha
 • Shaban, Adem e Hamëz Jashari
 • Mehë Uka
 • Tahir Sinani
 • Ridvan Qazimi - Komandant Lleshi
 • Xheladin Gashi - Plaku
 • Jashar Salihu
 • Xhemajl Fetahaj
 • Agim Ramadani
 • Indrit Cara - Kavaja
 • Mujë Krasniqi - Kapuçi
 • Abedin Rexha - Sandokani
 • Fehmi i Xheve Lladrovci
 • Remzi Ademaj, Xhevat e Seladin Berisha
 • Bekim Berisha - ABEja
 • Ilir Konushevci
 • Ismet Jashari - Kumanova
 • Luan Haradinaj
 • Adrian Krasniqi
 • Zahir Pajaziti, Edmond Hoxha dhe Hakif Zejnullahu
 • Bahri Fazliu dhe Agron Rrahmani
 • Adem Jashari
 • Ahmet Haxhiu
 • Fadil Vata
 • Ukshin Hoti
 • Afrim Zhitia dhe Fahri Fazliu
 • Rexhep Mala dhe Nuhi Berisha
 • Jusuf Gërvalla dhe Kadri Zeka
 • Naser Hajrizi
 • Adem Demaçi
 • Metush Krasniqi
 • Zekeria Rexha
 • Xheladin Hana
 • Musine Kokollari
 • Marije Shllaku
 • Gjon Serreçi
 • Qemal Stafa
 • Mulla Idriz Gjilani
 • Shaban Polluzha
 • Avni Rrustemi
 • Azem e Shote Galica
 • Asdreni
 • Migjeni
 • Ndre Mjeda
 • Shtjefën Gjeqovi
 • Faik Konica
 • Fan Noli
 • Gjergj Fishta
 • Bajram Curri
 • Isa Boletini
 • Idriz Seferi
 • Hasan Prishtina
 • Luigj Gurakuqi
 • Ismail Qemali
 • Dedë Gjo Luli
 • Çerqiz Topulli dhe Mihal Grameno
 • Mehmet Pashë Deralla
 • Vaso Pashë Shkodrani
 • Naum Veçilharxhi
 • Haxhi Zeka
 • Mic Sokoli
 • Naim Frashëri
 • Sami Frashëri
 • Sylejman Vokshi
 • Ymer Prizreni
 • Ali Pashë Gucia
 • Abdyl Frashëri
 • Jeronim De Rada
 • Marko Boçari
 • Bubulina
 • Pjetër Bogdani
 • Lekë Dukagjini
 • Gj.K.Skënderbeu
 • Teuta
 • Kostandini i Madh
 • Leka i Madh
 • Iliria

VIDEO

LOBI SHQIPTAR NË EUROPË!

DOKUMENTAR

Copyright © 2006 - 2012 Portali Pashtriku.org - Të gjitha të drejtat e rezervuara.     Zhvilluar nga: AlbaProject Networks