SHKRIMI
e shtunë, 26 maj 2018

PROF.DR.ESHREF YMERI: I NDERUAR ZOTËRI SHERADIN, TRADHTIA ËSHTË NË KRYE TË KOSOVËS!

Kaliforni, 3 korrik 2017: I nderuar zotëri Sheradin, 


Lexova shënimin tuaj mjaft domethënës, me titull "REPUBLIKA E ADEM JASHARIT DUHET T'I THOTË STOP REPUBLIKËS SË AHTISAARIT!", të botuar në faqen e internetit "Pashtriku". Ju përshëndes dhe ju përgëzoj me gjithë zemër për këtë ndërhyrje tuajën mjaft të goditur në shërbim të dinjitetit tonë kombëtar, të cilin e kanë nëpërkëmbur rëndë tradhtia në krye të Kosovës dhe Perëndimi evropian, i cili ka qenë dhe vazhdon të mbetet armik i heshtur i kombit shqiptar, sepse simpatitë e tij përvëlimtare i ka pasur, i ka dhe do t'i ketë vetëm për grekosllavizmin.Binomi Hashim Thaçi - Ivica Daqiç!


Republika e Adem Jasharit (e cila nuk është krijuar ende) nuk e hedh dot poshtë Republikën e Ahtisaarit, sepse tradhtia është në krye të Kosovës. Prandaj me këtë titull (Tradhtia në krye të Kosovës), pata botuar një artikull në internet këtu e disa vjet të shkuara (13 mars 2012), pak më shumë se një vit para se Thaçi ta konfirmonte tradhtinë e vet me një marrëveshje në Bruksel, më 19 prill 2013, një marrëveshje ajo kundër interesave jetike të Republikës së Kosovës (me pavarësi ende në letër) dhe në mbrojtje të interesave të shovinizmit serbokriminal. Për shkak të asaj tradhtie, edhe pas zgjedhjeve të 11 qershorit (2017), në Kosovë s'po krijohet ende qeveria e re, sepse oligarkët politikë të tradhtisë kombëtare në Prishtinë, aleatë të heshtur të Beogradit, nuk e duan Albin Kurtin në krye të një qeverie me dinjitet të lartë kombëtar.

Ju uroj shëndet dhe mbarësi.


Prof.dr. Eshref Ymeri

Santa Barbara, Kaliforni

02 korrik 2017


______________

Lexoni shkrimin:

SHERADIN BERISHA: REPUBLIKA E ADEM JASHARIT DUHET T'I THOTË STOP REPUBLIKËS SË AHTISARIT!

http://pashtriku.org/?kat=43&shkrimi=6680


kthehu

SHKRIMET E FUNDIT

FOTOLAJM

FOTODËSHMI

 • Deshmoret e Kombit
 • Xhemajli Berisha
 • Shaban, Adem e Hamëz Jashari
 • Mehë Uka
 • Tahir Sinani
 • Ridvan Qazimi - Komandant Lleshi
 • Xheladin Gashi - Plaku
 • Jashar Salihu
 • Xhemajl Fetahaj
 • Agim Ramadani
 • Indrit Cara - Kavaja
 • Mujë Krasniqi - Kapuçi
 • Abedin Rexha - Sandokani
 • Fehmi i Xheve Lladrovci
 • Remzi Ademaj, Xhevat e Seladin Berisha
 • Bekim Berisha - ABEja
 • Ilir Konushevci
 • Ismet Jashari - Kumanova
 • Luan Haradinaj
 • Adrian Krasniqi
 • Zahir Pajaziti, Edmond Hoxha dhe Hakif Zejnullahu
 • Bahri Fazliu dhe Agron Rrahmani
 • Adem Jashari
 • Ahmet Haxhiu
 • Fadil Vata
 • Ukshin Hoti
 • Afrim Zhitia dhe Fahri Fazliu
 • Rexhep Mala dhe Nuhi Berisha
 • Jusuf Gërvalla dhe Kadri Zeka
 • Naser Hajrizi
 • Adem Demaçi
 • Metush Krasniqi
 • Zekeria Rexha
 • Xheladin Hana
 • Musine Kokollari
 • Marije Shllaku
 • Gjon Serreçi
 • Qemal Stafa
 • Mulla Idriz Gjilani
 • Shaban Polluzha
 • Avni Rrustemi
 • Azem e Shote Galica
 • Asdreni
 • Migjeni
 • Ndre Mjeda
 • Shtjefën Gjeqovi
 • Faik Konica
 • Fan Noli
 • Gjergj Fishta
 • Bajram Curri
 • Isa Boletini
 • Idriz Seferi
 • Hasan Prishtina
 • Luigj Gurakuqi
 • Ismail Qemali
 • Dedë Gjo Luli
 • Çerqiz Topulli dhe Mihal Grameno
 • Mehmet Pashë Deralla
 • Vaso Pashë Shkodrani
 • Naum Veçilharxhi
 • Haxhi Zeka
 • Mic Sokoli
 • Naim Frashëri
 • Sami Frashëri
 • Sylejman Vokshi
 • Ymer Prizreni
 • Ali Pashë Gucia
 • Abdyl Frashëri
 • Jeronim De Rada
 • Marko Boçari
 • Bubulina
 • Pjetër Bogdani
 • Lekë Dukagjini
 • Gj.K.Skënderbeu
 • Teuta
 • Kostandini i Madh
 • Leka i Madh
 • Iliria

VIDEO

DOKUMENTAR

DR.MATHIEU AREF: 'PELLAZGËT DHE GREQIA E LASHTË'

Copyright © 2006 - 2012 Portali Pashtriku.org - Të gjitha të drejtat e rezervuara.     Zhvilluar nga: AlbaProject Networks