SHKRIMI
e hënë, 21 maj 2018

SHERADIN BERISHA: HASHIM, EPOKA JUAJ KA PËRFUNDUAR! KOSOVA KA 95 % SHQIPTARË (!) S'KA QEVERI MULTIETNIKE!

Pashtriku.org, 9 korrik 2017: "Koalicioni fitues do ta formojë në afat rekord qeverinë, qeverinë multietnike!" - kështu ka deklaruar, Hashim Thaçi - më 5 korrik 2017, në emisionin Infomagacinë të TV'Klan Kosova.

Hashim, që ta dish (sepse t'i duket se e ke humbur arsyen), Kosova i ka 95% shqiptarë dhe 5% minoritete. Dhe si e tillë ajo s'është multietnike, prandaj edhe s'mund të ketë as qeveri multietnike! Pakica serbe në Kosovë, në baze të përqindjes së popullsisë që ka, mund t'i ketë 2-4 deputetë në Kuvendin e Kosovës, e jo 10 vende të rezervuar (dhe 2/3 e shumicës së pakicës) siç ia ka dhënë pa të drejtë kushtetuta e Ahtisarit!

Hashim, 'qeveri multietnike' do të thotë qeveri e formuar me listën Serbska, e cila përfaqëson interesat e Serbisë në Kosovë! Kjo formulë ndjellakeqe për të ardhmen e Kosovës duhet të marrë fund, me ndryshimin e Kushtetutës së Ahtisarit!

Ti, këtë gjë nuk e bën sepse je kreaturë e kësaj kushtetute! Prandaj këtu epoka juaj ka përfunduar, dhe duhet t'i hapësh rrugë ndryshimit! Sa më parë që e kupton këtë gjë aq më mirë do të jetë për Ty, dhe veçanërisht për të ardhmen e Republikës së Adem Jasharit, për të cilën u flijuan mijëra shqiptarë!kthehu

SHKRIMET E FUNDIT

FOTOLAJM

FOTODËSHMI

 • Deshmoret e Kombit
 • Xhemajli Berisha
 • Shaban, Adem e Hamëz Jashari
 • Mehë Uka
 • Tahir Sinani
 • Ridvan Qazimi - Komandant Lleshi
 • Xheladin Gashi - Plaku
 • Jashar Salihu
 • Xhemajl Fetahaj
 • Agim Ramadani
 • Indrit Cara - Kavaja
 • Mujë Krasniqi - Kapuçi
 • Abedin Rexha - Sandokani
 • Fehmi i Xheve Lladrovci
 • Remzi Ademaj, Xhevat e Seladin Berisha
 • Bekim Berisha - ABEja
 • Ilir Konushevci
 • Ismet Jashari - Kumanova
 • Luan Haradinaj
 • Adrian Krasniqi
 • Zahir Pajaziti, Edmond Hoxha dhe Hakif Zejnullahu
 • Bahri Fazliu dhe Agron Rrahmani
 • Adem Jashari
 • Ahmet Haxhiu
 • Fadil Vata
 • Ukshin Hoti
 • Afrim Zhitia dhe Fahri Fazliu
 • Rexhep Mala dhe Nuhi Berisha
 • Jusuf Gërvalla dhe Kadri Zeka
 • Naser Hajrizi
 • Adem Demaçi
 • Metush Krasniqi
 • Zekeria Rexha
 • Xheladin Hana
 • Musine Kokollari
 • Marije Shllaku
 • Gjon Serreçi
 • Qemal Stafa
 • Mulla Idriz Gjilani
 • Shaban Polluzha
 • Avni Rrustemi
 • Azem e Shote Galica
 • Asdreni
 • Migjeni
 • Ndre Mjeda
 • Shtjefën Gjeqovi
 • Faik Konica
 • Fan Noli
 • Gjergj Fishta
 • Bajram Curri
 • Isa Boletini
 • Idriz Seferi
 • Hasan Prishtina
 • Luigj Gurakuqi
 • Ismail Qemali
 • Dedë Gjo Luli
 • Çerqiz Topulli dhe Mihal Grameno
 • Mehmet Pashë Deralla
 • Vaso Pashë Shkodrani
 • Naum Veçilharxhi
 • Haxhi Zeka
 • Mic Sokoli
 • Naim Frashëri
 • Sami Frashëri
 • Sylejman Vokshi
 • Ymer Prizreni
 • Ali Pashë Gucia
 • Abdyl Frashëri
 • Jeronim De Rada
 • Marko Boçari
 • Bubulina
 • Pjetër Bogdani
 • Lekë Dukagjini
 • Gj.K.Skënderbeu
 • Teuta
 • Kostandini i Madh
 • Leka i Madh
 • Iliria

VIDEO

DOKUMENTAR

DR.MATHIEU AREF: 'PELLAZGËT DHE GREQIA E LASHTË'

Copyright © 2006 - 2012 Portali Pashtriku.org - Të gjitha të drejtat e rezervuara.     Zhvilluar nga: AlbaProject Networks