SHKRIMI
e enjte, 20 shtator 2018

FATIME XHAFOLLI: NË SHTETIN E MËKATEVE E VRANË EDHE NJË FËMIJË! (FOTO+VIDEO)

Prishtinë, 21 shtator 2017: Në shtetin e mëkateve përditë fjalosen, rrahen, sulmohen, prehen me sëpatë e vriten njerëzit në pikë të ditës e në pikë të natës.

Në këtë vend të mbuluar prej mëkateve, njerëzit sillen si të duan, rrebelohen deri në atë masë sa që frika në palcë të hyn prej tyre. Çdo veprim djallëzor është "i arsyeshëm" te ne sepse ndërgjegjen e kemi vrarë moti e bashkë me të qenien tonë.

Të vriten fëmijët me plumba armësh në qorrësokaqe të mbuluara me deponi nga shiringat e drogës, ky pasqyrim i gjendjes aktuale është shumë i dhimbshëm.

Djali 16 vjeçar që u vra në Prishtinë në afërsi të shkollës fillore me 4 plumba është tragjedi e rëndë dhe veprimet e tilla makabre duhet të dënohen urgjentisht nga të gjithë ne.

Rastet e dhunës dhe të vrasjeve të rinjëve dhe adoleshentëve duhet sa më shpejt të dënohen, e të marrim masa konkrete të gjithë sa nuk është shumë vonë.

Në qoftëse nuk punohet në këtë drejtim, përmes formave edukative, arsimore dhe aktiviteteve tjera të dobishme, brezi i këtyre fëmijëve rrezikohet të devijoj plotësisht.

Prandaj institucionet e sigurisë së këtij shteti të ndërmarrin hapa konkret për largimin e fëmijëve nga rruga ose në të kundërtën do të jenë përgjegjëse.

Me keqardhje dhe dhembje të thellë i shpreh ngushllimet më të sinqerta familjes së Aulonit për humbjen e djalit.


Zoti u dhëntë forcë për t'a përballuar këtë dhembje të rëndë.

Dorasit kurrë mos pafshin dritë!

Nxënësit e shkollave të mesme protestuan me moton “Drejtësi për Aulonin” 


kthehu

SHKRIMET E FUNDIT

FOTOLAJM

FOTODËSHMI

 • Deshmoret e Kombit
 • Xhemajli Berisha
 • Shaban, Adem e Hamëz Jashari
 • Mehë Uka
 • Tahir Sinani
 • Ridvan Qazimi - Komandant Lleshi
 • Xheladin Gashi - Plaku
 • Jashar Salihu
 • Xhemajl Fetahaj
 • Agim Ramadani
 • Indrit Cara - Kavaja
 • Mujë Krasniqi - Kapuçi
 • Abedin Rexha - Sandokani
 • Fehmi i Xheve Lladrovci
 • Remzi Ademaj, Xhevat e Seladin Berisha
 • Bekim Berisha - ABEja
 • Ilir Konushevci
 • Ismet Jashari - Kumanova
 • Luan Haradinaj
 • Adrian Krasniqi
 • Zahir Pajaziti, Edmond Hoxha dhe Hakif Zejnullahu
 • Bahri Fazliu dhe Agron Rrahmani
 • Adem Jashari
 • Ahmet Haxhiu
 • Fadil Vata
 • Ukshin Hoti
 • Afrim Zhitia dhe Fahri Fazliu
 • Rexhep Mala dhe Nuhi Berisha
 • Jusuf Gërvalla dhe Kadri Zeka
 • Naser Hajrizi
 • Adem Demaçi
 • Metush Krasniqi
 • Zekeria Rexha
 • Xheladin Hana
 • Musine Kokollari
 • Marije Shllaku
 • Gjon Serreçi
 • Qemal Stafa
 • Mulla Idriz Gjilani
 • Shaban Polluzha
 • Avni Rrustemi
 • Azem e Shote Galica
 • Asdreni
 • Migjeni
 • Ndre Mjeda
 • Shtjefën Gjeqovi
 • Faik Konica
 • Fan Noli
 • Gjergj Fishta
 • Bajram Curri
 • Isa Boletini
 • Idriz Seferi
 • Hasan Prishtina
 • Luigj Gurakuqi
 • Ismail Qemali
 • Dedë Gjo Luli
 • Çerqiz Topulli dhe Mihal Grameno
 • Mehmet Pashë Deralla
 • Vaso Pashë Shkodrani
 • Naum Veçilharxhi
 • Haxhi Zeka
 • Mic Sokoli
 • Naim Frashëri
 • Sami Frashëri
 • Sylejman Vokshi
 • Ymer Prizreni
 • Ali Pashë Gucia
 • Abdyl Frashëri
 • Jeronim De Rada
 • Marko Boçari
 • Bubulina
 • Pjetër Bogdani
 • Lekë Dukagjini
 • Gj.K.Skënderbeu
 • Teuta
 • Kostandini i Madh
 • Leka i Madh
 • Iliria

VIDEO

Selver Mackaj 2

Selver Mackaj 1

Copyright © 2006 - 2012 Portali Pashtriku.org - Të gjitha të drejtat e rezervuara.     Zhvilluar nga: AlbaProject Networks