SHKRIMI
e premte, 21 shtator 2018

FATIME XHAFOLLI: KËSHILLË E MËNGJESIT!

Prishtinë, 10 tetor 2017: Ti që sot po e merrë një drejtim tjetër nga të zakonshmit, mendo mirë për këtë, mendo dhe gjyko me vetën tënde se po hyn në një rrugë të pa këthim!

Mendo pak!

Vetëm mendo dhe asgjë tjetër, mendo me trurin tëndë, mos bjerë pre e një abuzimi "legal"!

Besom, nuk do të kesh lumturi kurrë në jetën tënde, besom që vetëm edhe më keq do të bëhet me gjendjen tënde shpirtërore!

Mos e bëj për hir të Zotit dhe prindërve që të sollën në këtë jetë!

Qënia jote po manipulohet, kjo s'ka të bëjë asgjë me dashurinë, besom!(Ilustrimin e përzgjodhi editori i pashtrikut)


Ata që të sollën deri këtu nuk t'a duan të mirën, ata të kanë gënjyer, të kanë mashtruar duke të "ngritur" si të veçantë prej tjerëve. Nuk është ashtu, mos iu beso!

Nisu prej asaj se nga erdhe, nisu nga prindrit e tu, nisu nga të gjithë të tjerët që janë njësoj, mos u bën i veçantë sepse nuk mund të jesh, je vetëm njeri si gjithë të tjerët!

Dhe kjo është mirë të jesh si të tjerët, të jetosh me nderë dhe jo t'a ulësh kokën nga turpi në rrugë!

Mos u bë njëri nga ata, të gjithë janë viktimë e mashtrimit të madh që do t'a paguajnë me çmimin më të shtrenjtë në jetë!

Mendo, këthe vetën kah e mbara, jeta është e bukur vetëm me dinjitet, mos u beso, ata po të gënjejnë, lëri në marrëzi...

Këthehu në jetë se nesër do të bëhesh prind e të pret një ardhmëri e mirë, me u gëzue edhe ti me fëmijët e tu...

Këthehu për hir të Zotit dhe prindërve që të kanë rritë!


kthehu

SHKRIMET E FUNDIT

FOTOLAJM

FOTODËSHMI

 • Deshmoret e Kombit
 • Xhemajli Berisha
 • Shaban, Adem e Hamëz Jashari
 • Mehë Uka
 • Tahir Sinani
 • Ridvan Qazimi - Komandant Lleshi
 • Xheladin Gashi - Plaku
 • Jashar Salihu
 • Xhemajl Fetahaj
 • Agim Ramadani
 • Indrit Cara - Kavaja
 • Mujë Krasniqi - Kapuçi
 • Abedin Rexha - Sandokani
 • Fehmi i Xheve Lladrovci
 • Remzi Ademaj, Xhevat e Seladin Berisha
 • Bekim Berisha - ABEja
 • Ilir Konushevci
 • Ismet Jashari - Kumanova
 • Luan Haradinaj
 • Adrian Krasniqi
 • Zahir Pajaziti, Edmond Hoxha dhe Hakif Zejnullahu
 • Bahri Fazliu dhe Agron Rrahmani
 • Adem Jashari
 • Ahmet Haxhiu
 • Fadil Vata
 • Ukshin Hoti
 • Afrim Zhitia dhe Fahri Fazliu
 • Rexhep Mala dhe Nuhi Berisha
 • Jusuf Gërvalla dhe Kadri Zeka
 • Naser Hajrizi
 • Adem Demaçi
 • Metush Krasniqi
 • Zekeria Rexha
 • Xheladin Hana
 • Musine Kokollari
 • Marije Shllaku
 • Gjon Serreçi
 • Qemal Stafa
 • Mulla Idriz Gjilani
 • Shaban Polluzha
 • Avni Rrustemi
 • Azem e Shote Galica
 • Asdreni
 • Migjeni
 • Ndre Mjeda
 • Shtjefën Gjeqovi
 • Faik Konica
 • Fan Noli
 • Gjergj Fishta
 • Bajram Curri
 • Isa Boletini
 • Idriz Seferi
 • Hasan Prishtina
 • Luigj Gurakuqi
 • Ismail Qemali
 • Dedë Gjo Luli
 • Çerqiz Topulli dhe Mihal Grameno
 • Mehmet Pashë Deralla
 • Vaso Pashë Shkodrani
 • Naum Veçilharxhi
 • Haxhi Zeka
 • Mic Sokoli
 • Naim Frashëri
 • Sami Frashëri
 • Sylejman Vokshi
 • Ymer Prizreni
 • Ali Pashë Gucia
 • Abdyl Frashëri
 • Jeronim De Rada
 • Marko Boçari
 • Bubulina
 • Pjetër Bogdani
 • Lekë Dukagjini
 • Gj.K.Skënderbeu
 • Teuta
 • Kostandini i Madh
 • Leka i Madh
 • Iliria

VIDEO

Selver Mackaj 2

Selver Mackaj 1

Copyright © 2006 - 2012 Portali Pashtriku.org - Të gjitha të drejtat e rezervuara.     Zhvilluar nga: AlbaProject Networks