SHKRIMI
e diel, 18 nëntor 2018

BLERIM ҪOҪAJ: JA PSE HUMBI HATIM BAXHAKU!

Prizren, 26 tetor 2017: Kandidati i LDK-së për kryetar të Prizrenit, Hatim Baxhaku, nuk arriti të fitojë në zgjedhjet e 22 tetorit. Janë shumë faktorë që kanë ndikuar në humbjen e tij.

Faktori kryesor i humbjes së LDK-së në Prizren, ishte vet Hatim Baxhaku.

Ai, nuk performoi mirë gjatë shpalosjes së programit në fushatën zgjedhore.

Ishte tepër i paartikulueshëm!

Nuk kishte informacionin as më të vogël se cfarë kishte ndodhur gjatë këtyre viteve në Prizren.

Ishte i paartikulueshëm edhe në zbërthimin e programit të tij, për të ardhmën e Prizrenit.

Duke akuzuar kundërkandidatët, shpeshherë është vetëngulë!

Personalisht mendoj se, do të ishte normale që një mjek të mos ketë informacione për zhvillimet në qytetin ku jeton, por për një ish-deputet të Kuvendit të Kosovës, kjo është e pafalshme.

Mbase mungesa e informacionit për gjendjen e krijuar nga Qeveria e Mujës në Prizren, dhe mungesa e kontaktit me hallet e qytetarëve, ka rezultuar që Baxhaku të mos flasë asnjëherë në Kuvendin e Kosovës. Por, kjo është një kapitull tjetër.Baxhaku, besoj se tashmë e ka kuptuar se puna e mirë dhe profesionale e mjekut, nuk sjellë vota.

As mosvotimi i Hashim Thaçit për President nuk sjell vota.

As mosvotimi i Demarkacionit nuk sjellë vota.

Personalisht, tri veprimet e numëruar i kam vlerësuar dhe i vlerësoj.

Faktori tjetër që ka ndikuar në humbjen e Baxhakut dhe LDK-së në Prizren, ka qenë lista zgjedhore. Pa dashur të hyjë me emra, në këtë listë, ka pas kandidat që, nuk e kanë ditur se për cilën parti po garojnë!

LDK-ja në Prizren, për dhjetë vjet të opozitës, gjithë kohën ka qëndruar në gjirin e Ramadan Mujës. Madje, ky subjekt politik, ka qenë shpëtimtare e Qeverisë së Mujës, sa herë që ka pasur përcarje brenda PDK-së në Prizren.

S’po flasë për përfitime!

Baxhaku, mund të mos ketë pasur informacione për “opozitarizmin” e partisë së tij, por jo edhe qytetarët.

Sot, çdo qytetar, falë teknologjisë, është i informuar për çdo gjë që ndodhë jo vetëm në Prizren.

Çuditem qysh Baxhaku, u futë në garë për të pastruar Komunën, pa e pastruar oborrin e vetë!

E thashë në fillim që numri i faktorëve që kanë ndikuar në humbjen e Hatim Baxhakut dhe LDK-së në Prizren, nuk është i vogël.

Prandaj, mundësia për të eliminuar faktorët që shkaktuan humbjen e katërt të LDK-së në këtë qytet, është shumë e kufizuar.

Drita e zgjidhjes së problemeve të LDK-së në Prizren, shihet vetëm në fund të tunelit!

Të gjithë nuk janë humbës !

P.S. Në vijim pse humbi Zafir Berisha


kthehu

SHKRIMET E FUNDIT

FOTOLAJM

FOTODËSHMI

 • Deshmoret e Kombit
 • Xhemajli Berisha
 • Shaban, Adem e Hamëz Jashari
 • Mehë Uka
 • Tahir Sinani
 • Ridvan Qazimi - Komandant Lleshi
 • Xheladin Gashi - Plaku
 • Jashar Salihu
 • Xhemajl Fetahaj
 • Agim Ramadani
 • Indrit Cara - Kavaja
 • Mujë Krasniqi - Kapuçi
 • Abedin Rexha - Sandokani
 • Fehmi i Xheve Lladrovci
 • Remzi Ademaj, Xhevat e Seladin Berisha
 • Bekim Berisha - ABEja
 • Ilir Konushevci
 • Ismet Jashari - Kumanova
 • Luan Haradinaj
 • Adrian Krasniqi
 • Zahir Pajaziti, Edmond Hoxha dhe Hakif Zejnullahu
 • Bahri Fazliu dhe Agron Rrahmani
 • Adem Jashari
 • Ahmet Haxhiu
 • Fadil Vata
 • Ukshin Hoti
 • Afrim Zhitia dhe Fahri Fazliu
 • Rexhep Mala dhe Nuhi Berisha
 • Jusuf Gërvalla dhe Kadri Zeka
 • Naser Hajrizi
 • Adem Demaçi
 • Metush Krasniqi
 • Zekeria Rexha
 • Xheladin Hana
 • Musine Kokollari
 • Marije Shllaku
 • Gjon Serreçi
 • Qemal Stafa
 • Mulla Idriz Gjilani
 • Shaban Polluzha
 • Avni Rrustemi
 • Azem e Shote Galica
 • Asdreni
 • Migjeni
 • Ndre Mjeda
 • Shtjefën Gjeqovi
 • Faik Konica
 • Fan Noli
 • Gjergj Fishta
 • Bajram Curri
 • Isa Boletini
 • Idriz Seferi
 • Hasan Prishtina
 • Luigj Gurakuqi
 • Ismail Qemali
 • Dedë Gjo Luli
 • Çerqiz Topulli dhe Mihal Grameno
 • Mehmet Pashë Deralla
 • Vaso Pashë Shkodrani
 • Naum Veçilharxhi
 • Haxhi Zeka
 • Mic Sokoli
 • Naim Frashëri
 • Sami Frashëri
 • Sylejman Vokshi
 • Ymer Prizreni
 • Ali Pashë Gucia
 • Abdyl Frashëri
 • Jeronim De Rada
 • Marko Boçari
 • Bubulina
 • Pjetër Bogdani
 • Lekë Dukagjini
 • Gj.K.Skënderbeu
 • Teuta
 • Kostandini i Madh
 • Leka i Madh
 • Iliria

VIDEO

Selver Mackaj 2

Selver Mackaj 1

Copyright © 2006 - 2012 Portali Pashtriku.org - Të gjitha të drejtat e rezervuara.     Zhvilluar nga: AlbaProject Networks