SHKRIMI
e diel, 18 nëntor 2018

SKENDER SUSURI: BALOTAZHI DHE 'NEUTRALITETI POLITIKË' NË PRIZREN!

Prizren, 27 tetor 2017: Neutraliteti politikë apo ai zgjedhor parimor ka kuptim kur vërtetë nuk duam të jemi ndikues në një temë të caktuar politike, ngase mund të kemi rezervat / dyshimet tona për temën në fjalë. Ky 'neutralitet' ka kuptim edhe për kandidatët të cilët votohen, por që nuk janë të dallueshëm njëri nga tjetëri, për sa i përket ofertës zgjedhore dhe të njejtit nuk janë në shërbim të interesimeve qytetare.

Në rastin konkret në Prizren nuk ekziston një situatë e tillë zgjedhore, ngase kemi një kandidat i cili kërkon vazhdimësinë qeverisëse të PDK-së, duke pretenduar se kanë qeverisur mirë për një dekad, dhe një kandidat tjetër i cili pretendon se ka një ofertë zgjedhore më ndryshe për qytetarët e Komunës së Prizrenit (LV).

Rrjedhimisht partitë politike të cilat nuk janë në balotazh (LDK, NISMA dhe AAK) për të qenë korrekte dhe parimore me votuesit e tyre potencial, do të duhej të shprehen publikisht (bile edhe me marrëveshje formale) se cilin kandidat do ta mbështesin në balotazhin e 19 nëntorit…kthehu

SHKRIMET E FUNDIT

FOTOLAJM

FOTODËSHMI

 • Deshmoret e Kombit
 • Xhemajli Berisha
 • Shaban, Adem e Hamëz Jashari
 • Mehë Uka
 • Tahir Sinani
 • Ridvan Qazimi - Komandant Lleshi
 • Xheladin Gashi - Plaku
 • Jashar Salihu
 • Xhemajl Fetahaj
 • Agim Ramadani
 • Indrit Cara - Kavaja
 • Mujë Krasniqi - Kapuçi
 • Abedin Rexha - Sandokani
 • Fehmi i Xheve Lladrovci
 • Remzi Ademaj, Xhevat e Seladin Berisha
 • Bekim Berisha - ABEja
 • Ilir Konushevci
 • Ismet Jashari - Kumanova
 • Luan Haradinaj
 • Adrian Krasniqi
 • Zahir Pajaziti, Edmond Hoxha dhe Hakif Zejnullahu
 • Bahri Fazliu dhe Agron Rrahmani
 • Adem Jashari
 • Ahmet Haxhiu
 • Fadil Vata
 • Ukshin Hoti
 • Afrim Zhitia dhe Fahri Fazliu
 • Rexhep Mala dhe Nuhi Berisha
 • Jusuf Gërvalla dhe Kadri Zeka
 • Naser Hajrizi
 • Adem Demaçi
 • Metush Krasniqi
 • Zekeria Rexha
 • Xheladin Hana
 • Musine Kokollari
 • Marije Shllaku
 • Gjon Serreçi
 • Qemal Stafa
 • Mulla Idriz Gjilani
 • Shaban Polluzha
 • Avni Rrustemi
 • Azem e Shote Galica
 • Asdreni
 • Migjeni
 • Ndre Mjeda
 • Shtjefën Gjeqovi
 • Faik Konica
 • Fan Noli
 • Gjergj Fishta
 • Bajram Curri
 • Isa Boletini
 • Idriz Seferi
 • Hasan Prishtina
 • Luigj Gurakuqi
 • Ismail Qemali
 • Dedë Gjo Luli
 • Çerqiz Topulli dhe Mihal Grameno
 • Mehmet Pashë Deralla
 • Vaso Pashë Shkodrani
 • Naum Veçilharxhi
 • Haxhi Zeka
 • Mic Sokoli
 • Naim Frashëri
 • Sami Frashëri
 • Sylejman Vokshi
 • Ymer Prizreni
 • Ali Pashë Gucia
 • Abdyl Frashëri
 • Jeronim De Rada
 • Marko Boçari
 • Bubulina
 • Pjetër Bogdani
 • Lekë Dukagjini
 • Gj.K.Skënderbeu
 • Teuta
 • Kostandini i Madh
 • Leka i Madh
 • Iliria

VIDEO

Selver Mackaj 2

Selver Mackaj 1

Copyright © 2006 - 2012 Portali Pashtriku.org - Të gjitha të drejtat e rezervuara.     Zhvilluar nga: AlbaProject Networks