SHKRIMI
e diel, 18 nëntor 2018

BLERIM ҪOҪAJ: HUMBJA E ZAFIRIT!

Prizren, 28 tetor 2017: Zafir Berishës i është shuar edhe një herë ëndrra për t’u bërë kryetari i Prizrenit. Ai, në zgjedhjet e 22 tetorit nuk arriti të hyjë as në balotazh.

Për dallim nga viti 2013, sivjet pati rënie të votave. Siguria në fitore, i rezultoi me zhgënjim. Rruga e vetme për ta bërë së paku Nismën me pushtet i ka mbetur balotazhi.

Zafiri është i vetmi kandidat, jo vetëm në Prizren, që është përballë me linçim. Decertifikimi nga KQZ-ja me arsyetimin se “është dënuar për vjedhje të rrymës”, Zafës i ka kushtuar në votë.

Pavarësisht fitores të së drejtës në Gjykatën Supreme, fushata linçuese ndaj tij, vazhdoi nga Ambasadori i Britanisë së Madhe në Kosovë, Ruairi O’Conenell.

Ky nuk nguroi ta quan edhe kriminel!

Përgjigja e Zafirit, ndërkaq ishte tepër e rëndë dhe ofenduese. Kërkimfalja nuk kompensoi gafën e tij, që bëri në drejtim të Ambasadori i Britanisë së Madhe.

Ofendimi i Ruairi O’Conenell, u bë temë kudo në Prizren.

Por, nuk ishin vetëm këto dy faktorë që ndikua në humbjen e zgjedhjeve të Zafir Berishës. Ai, bëri edhe shumë lëshime të tjera.Gjatë debateve me kundërkandidatët, Zafiri u tregua tepër i “moderuar”.

Nuk ishte Zafiri i vërtetë !

Artificial!

Dallonte shumë nga Zafiri, që qytetarët e njihnin prej vitesh.

I ashpër ndaj rivalëve !

Akuzues deri në pikë të fundit!

Asnjë fjalë për keqqeverisjen e PDK-së dhe AAK-së në Prizren.

Ai, dukej sikur e kishte krijuar një komoditet të tepruar të fitores për në balotazh.

Ose llogariste në rezultatin e vitit 2013!

Zafiri nuk arriti të kuptojë se gara e 22 tetorit të këtij viti, dallonte shumë nga viti 2013. Sepse, përballë nuk e kishte Ramadan Mujën dhe Eqrem Kryeziun.

Muja, gjatë fushatës zgjedhore në vitin 2013, kohën më të madhe të fushatës e kalonte në gjykatë, ndërkaq Eqrem Kryeziu i LDK-së, ishte një kandidat i harxhuar dhe i ndëshkuar nga qytetarët për keqqeverisje në vitin 2007.

Rivalët ishin të një kategorie tjetër.

Zafiri është përgjegjës edhe për moszgjerimin e Nismës në Prizren. Ky subjekt politik në dy palë zgjedhje nacionale, pothuaj ka marrë vota në çdo lagje e fshat të Prizrenit. Kjo votë nuk është identifikuar e as ruajtur.

Nisma, ka pasur dhe ka mundësi të zgjerohet me nëndegë në çdo lagje e fshat të Prizrenit. Nuk mjafton angazhimi dhe ofrimi i kuadrove vetëm në prag të zgjedhjeve.

Zafiri duhet ta lexojë drejt rezultatin e zgjedhjeve të 22 tetorit.

Nuk fitohet me ëndrra!

Ps. Në vijim humbja e Lulëzim Kabashit


kthehu

SHKRIMET E FUNDIT

FOTOLAJM

FOTODËSHMI

 • Deshmoret e Kombit
 • Xhemajli Berisha
 • Shaban, Adem e Hamëz Jashari
 • Mehë Uka
 • Tahir Sinani
 • Ridvan Qazimi - Komandant Lleshi
 • Xheladin Gashi - Plaku
 • Jashar Salihu
 • Xhemajl Fetahaj
 • Agim Ramadani
 • Indrit Cara - Kavaja
 • Mujë Krasniqi - Kapuçi
 • Abedin Rexha - Sandokani
 • Fehmi i Xheve Lladrovci
 • Remzi Ademaj, Xhevat e Seladin Berisha
 • Bekim Berisha - ABEja
 • Ilir Konushevci
 • Ismet Jashari - Kumanova
 • Luan Haradinaj
 • Adrian Krasniqi
 • Zahir Pajaziti, Edmond Hoxha dhe Hakif Zejnullahu
 • Bahri Fazliu dhe Agron Rrahmani
 • Adem Jashari
 • Ahmet Haxhiu
 • Fadil Vata
 • Ukshin Hoti
 • Afrim Zhitia dhe Fahri Fazliu
 • Rexhep Mala dhe Nuhi Berisha
 • Jusuf Gërvalla dhe Kadri Zeka
 • Naser Hajrizi
 • Adem Demaçi
 • Metush Krasniqi
 • Zekeria Rexha
 • Xheladin Hana
 • Musine Kokollari
 • Marije Shllaku
 • Gjon Serreçi
 • Qemal Stafa
 • Mulla Idriz Gjilani
 • Shaban Polluzha
 • Avni Rrustemi
 • Azem e Shote Galica
 • Asdreni
 • Migjeni
 • Ndre Mjeda
 • Shtjefën Gjeqovi
 • Faik Konica
 • Fan Noli
 • Gjergj Fishta
 • Bajram Curri
 • Isa Boletini
 • Idriz Seferi
 • Hasan Prishtina
 • Luigj Gurakuqi
 • Ismail Qemali
 • Dedë Gjo Luli
 • Çerqiz Topulli dhe Mihal Grameno
 • Mehmet Pashë Deralla
 • Vaso Pashë Shkodrani
 • Naum Veçilharxhi
 • Haxhi Zeka
 • Mic Sokoli
 • Naim Frashëri
 • Sami Frashëri
 • Sylejman Vokshi
 • Ymer Prizreni
 • Ali Pashë Gucia
 • Abdyl Frashëri
 • Jeronim De Rada
 • Marko Boçari
 • Bubulina
 • Pjetër Bogdani
 • Lekë Dukagjini
 • Gj.K.Skënderbeu
 • Teuta
 • Kostandini i Madh
 • Leka i Madh
 • Iliria

VIDEO

Selver Mackaj 2

Selver Mackaj 1

Copyright © 2006 - 2012 Portali Pashtriku.org - Të gjitha të drejtat e rezervuara.     Zhvilluar nga: AlbaProject Networks