SHKRIMI
e shtunë, 20 tetor 2018

XHEVAHIR CIRONGU: FJALA E INVALIDIT KA LINDUR NGA GJAKU I DËSHMORËVE TË ATDHEUT

Durrës, 21 nëntor 2017: Në kuadrin e festave të 28 – 29 nëntorit , më datën 15.11.2017, kryesia e Shoqatës së Invalidëve të LANÇ (dega Durrës) zhvilloi mbledhjen e saj të radhës për mbarvajtjen e punëve që do zhvillohen në kuadrin e festave të nëntorit , por edhe në vijim të veprimtarive që do zhvillojë kjo organizatë atdhetare e kulturore për edukimin e brezave me frymën e atdhedashurisë. Në këtë takim pune, u lexua edhe apeli që bën Konferenca e VII e Shoqatës Kombëtare të invalidëve të LANÇ të Popullit Shqiptar, e cila zhvilloi punimet e saj më 29 shtator të këtij viti në Tiranë. Pjesmarrësit e kryesisë u njohën me objektivat e miratuara për periudhën 2017- 2021. Aty u theksua se, në frymën e këtyre objektivave të punojmë të gjithë së bashku për të realizuar detyrat e vendosura nga konferenca Kombëtare të invalidëve të LANÇ. Në këtë takim pune merrte pjesë edhe Tafil Lame, sekretar i përgjithshëm i shoqatës së invalidëve të LANÇ. Me interes u ndoq fjala e kryetares së shoqatës së invalidëve të Durrësit znj. Vera Bajraktari. Po kështu, edhe z. Luan Muça nga Shijaku, Dake Tusha, Nekie Roshi, Zaim Dragoj etj. Në fund të këtij takim, z. Zaim Dragoj u nderua me çertifikatën ‘’Militant i Shquar’’ nga Shoqata e Invalidëve LANÇ të Popullit Shqiptar.

Nga ky takim, u vendosën disa detyra që do i realizojë në të ardhmen organizata e shoqatës (dega Durrës) për të mbrojtur lavdinë e gjakut të derdhur për çlirimin e Atdheut.

Lavdi dëshmorëve dhe invalidëve të Luftës Antifashiste Nacionalçlirimtare të Popullit Shqiptar!


 


kthehu

SHKRIMET E FUNDIT

FOTOLAJM

FOTODËSHMI

 • Deshmoret e Kombit
 • Xhemajli Berisha
 • Shaban, Adem e Hamëz Jashari
 • Mehë Uka
 • Tahir Sinani
 • Ridvan Qazimi - Komandant Lleshi
 • Xheladin Gashi - Plaku
 • Jashar Salihu
 • Xhemajl Fetahaj
 • Agim Ramadani
 • Indrit Cara - Kavaja
 • Mujë Krasniqi - Kapuçi
 • Abedin Rexha - Sandokani
 • Fehmi i Xheve Lladrovci
 • Remzi Ademaj, Xhevat e Seladin Berisha
 • Bekim Berisha - ABEja
 • Ilir Konushevci
 • Ismet Jashari - Kumanova
 • Luan Haradinaj
 • Adrian Krasniqi
 • Zahir Pajaziti, Edmond Hoxha dhe Hakif Zejnullahu
 • Bahri Fazliu dhe Agron Rrahmani
 • Adem Jashari
 • Ahmet Haxhiu
 • Fadil Vata
 • Ukshin Hoti
 • Afrim Zhitia dhe Fahri Fazliu
 • Rexhep Mala dhe Nuhi Berisha
 • Jusuf Gërvalla dhe Kadri Zeka
 • Naser Hajrizi
 • Adem Demaçi
 • Metush Krasniqi
 • Zekeria Rexha
 • Xheladin Hana
 • Musine Kokollari
 • Marije Shllaku
 • Gjon Serreçi
 • Qemal Stafa
 • Mulla Idriz Gjilani
 • Shaban Polluzha
 • Avni Rrustemi
 • Azem e Shote Galica
 • Asdreni
 • Migjeni
 • Ndre Mjeda
 • Shtjefën Gjeqovi
 • Faik Konica
 • Fan Noli
 • Gjergj Fishta
 • Bajram Curri
 • Isa Boletini
 • Idriz Seferi
 • Hasan Prishtina
 • Luigj Gurakuqi
 • Ismail Qemali
 • Dedë Gjo Luli
 • Çerqiz Topulli dhe Mihal Grameno
 • Mehmet Pashë Deralla
 • Vaso Pashë Shkodrani
 • Naum Veçilharxhi
 • Haxhi Zeka
 • Mic Sokoli
 • Naim Frashëri
 • Sami Frashëri
 • Sylejman Vokshi
 • Ymer Prizreni
 • Ali Pashë Gucia
 • Abdyl Frashëri
 • Jeronim De Rada
 • Marko Boçari
 • Bubulina
 • Pjetër Bogdani
 • Lekë Dukagjini
 • Gj.K.Skënderbeu
 • Teuta
 • Kostandini i Madh
 • Leka i Madh
 • Iliria

VIDEO

Selver Mackaj 2

Selver Mackaj 1

Copyright © 2006 - 2012 Portali Pashtriku.org - Të gjitha të drejtat e rezervuara.     Zhvilluar nga: AlbaProject Networks