SHKRIMI
e enjte, 23 maj 2019

SHERADIN BERISHA: HASHIM THAҪI PARALAJMËRON KONCESIONE TË REJA NDAJ SERBISË! KËRKOJ DORËHEQJEN E TIJ!

Pashtriku.org, 23 maj 2018: "Marrëveshja përfundimtare, që duhet të jetë obligative, do të jetë e vështirë për Kosovën, por nuk do të jetë e lehtë as për Serbinë”! - kështu ka thënë Hashim Thaçi në Forumin e Sigurisë "То be Secure" (2BS) që u mbajt dje në Budvë të Malit të Zi.

Një fjalë popullore thotë: "Katundi që duket kallauz nuk do"! Tashmë Hashim Thaçi është i gatshëm të bëj koncensione të reja në dëm të Kosovës! Prandaj Hashimin duhet ta ndalim sa s'është bërë shumë vonë!KËRKOJ DORËHEQJEN E HASHIM THAҪIT!

Më 5 korrik 2017, kam bërë thirrje: "O MILET, ËSHTË MOMENTI I FUNDIT QË HASHIM THAҪI TË NDALET - NGA BOSNJËZIMI I KOSOVËS!" (Këtë thirrje e kam përsëritur edhe më 28 gusht 2015, ndonëse për herë të parë e kam thënë më 27 shkurt 2013 - lexoni faksimilet në foto!)

***

Me 5 korrik 2017 ndër të tjera kam shkruar si vijon: "Jorastësisht Hashim Thaçi dhe Aleksandër Vuçiq janë bërë presidentë! S'kemi parë asgjë çfarë do të shohim e mësojmë në muajt e ardhshëm...!!!".

Tashmë jemi në gjysmën e dytë të majit 2018 dhe i shohim qartazi veprimet e dëmshme të Hashim Thaçit në cënimin e Integritetit territorial (me ratifikimin e marrëveshjes së demarkacionit) dhe të sovranitetit të Republikës (me Zajednicën që pritet të themelohet). Lexoni në foto rrezikun që sjellë ZAJEDNICA !!!

Për tu përballur me të keqen që vjen nga jashtë, duhet ta mundim të keqen që kemi brenda!

Aktualisht kryeekeqja e brendshme është Hashim Thaçi dhe ky njeri duhet të jap dorëheqje! Nëse nuk e bën një gjë të tillë, atëherë i mbetet kuvendit që ta shkarkojë, ose populli ta largojë me protesta nga posti i presidentit!!!

Nëse nuk bëhet kështu si mund të bëhet ndryshe?!
kthehu

SHKRIMET E FUNDIT

FOTOLAJM

FOTODËSHMI

 • Deshmoret e Kombit
 • Xhemajli Berisha
 • Shaban, Adem e Hamëz Jashari
 • Mehë Uka
 • Tahir Sinani
 • Ridvan Qazimi - Komandant Lleshi
 • Xheladin Gashi - Plaku
 • Jashar Salihu
 • Xhemajl Fetahaj
 • Agim Ramadani
 • Indrit Cara - Kavaja
 • Mujë Krasniqi - Kapuçi
 • Abedin Rexha - Sandokani
 • Fehmi i Xheve Lladrovci
 • Remzi Ademaj, Xhevat e Seladin Berisha
 • Bekim Berisha - ABEja
 • Ilir Konushevci
 • Ismet Jashari - Kumanova
 • Luan Haradinaj
 • Adrian Krasniqi
 • Zahir Pajaziti, Edmond Hoxha dhe Hakif Zejnullahu
 • Bahri Fazliu dhe Agron Rrahmani
 • Adem Jashari
 • Ahmet Haxhiu
 • Fadil Vata
 • Ukshin Hoti
 • Afrim Zhitia dhe Fahri Fazliu
 • Rexhep Mala dhe Nuhi Berisha
 • Jusuf Gërvalla dhe Kadri Zeka
 • Naser Hajrizi
 • Adem Demaçi
 • Metush Krasniqi
 • Zekeria Rexha
 • Xheladin Hana
 • Musine Kokollari
 • Marije Shllaku
 • Gjon Serreçi
 • Qemal Stafa
 • Mulla Idriz Gjilani
 • Shaban Polluzha
 • Avni Rrustemi
 • Azem e Shote Galica
 • Asdreni
 • Migjeni
 • Ndre Mjeda
 • Shtjefën Gjeqovi
 • Faik Konica
 • Fan Noli
 • Gjergj Fishta
 • Bajram Curri
 • Isa Boletini
 • Idriz Seferi
 • Hasan Prishtina
 • Luigj Gurakuqi
 • Ismail Qemali
 • Dedë Gjo Luli
 • Çerqiz Topulli dhe Mihal Grameno
 • Mehmet Pashë Deralla
 • Vaso Pashë Shkodrani
 • Naum Veçilharxhi
 • Haxhi Zeka
 • Mic Sokoli
 • Naim Frashëri
 • Sami Frashëri
 • Sylejman Vokshi
 • Ymer Prizreni
 • Ali Pashë Gucia
 • Abdyl Frashëri
 • Jeronim De Rada
 • Marko Boçari
 • Bubulina
 • Pjetër Bogdani
 • Lekë Dukagjini
 • Gj.K.Skënderbeu
 • Teuta
 • Kostandini i Madh
 • Leka i Madh
 • Iliria

VIDEO

Fazli Berisha - Pashtrik

Selver Mackaj 2

Copyright © 2006 - 2012 Portali Pashtriku.org - Të gjitha të drejtat e rezervuara.     Zhvilluar nga: AlbaProject Networks