SHKRIMI
e mërkurë, 19 qershor 2019

BAJRAM HOTI: VAZHDON DEKORIMI I GJENAZEVE!

 Gjermani, 26 maj 2018: Veprimtari Bajram Hoti në rrjetin social faceboook shkruan:

"Ejup Statovci dhe Ibrahim Rugova ishin kundër!

Presidenti Thaqi sot vazhdoi me dekorime kundërshtarët e kohës kur së bashku me te vepruam!

Ish Rektori Ejup Statovci sot u dekorua me medaljen e artë të Presidentit nga Kryetari i Republikës së Kosovës Hashim Thaqi.

Arsyetimi, kutribut të veqantë për liri dhe pavarësi veqanarisht ne demonstraten e vitit 1997 ku ishte në ballë të studentëve!

Shtrohet pytja:

Pse z.President dekoron një person i cili me 2 tetor 1992 pra pesë vite më parë kur ne organizuam demonstraten e cila ishte dy herë më e madhe se kjo e vitit 1997 ishte kundër?

Si mund ti anashkalosh një plejadë njerzish (studentë të asaj kohe) atdhetarë të kohës ku vepruam bashkë e të merresh me ata që realisht ishin kundër?

Me vjen keq qe je katandisur në këtë formë të diskriminimit dhe ndarjes jo korrekte duke i ngritur të pa merituarit, e harruar protaginistet!

Uë personalisht e di pse e bën këtë veprim mbase do vijë dita e do prononcohem."kthehu

SHKRIMET E FUNDIT

FOTOLAJM

FOTODËSHMI

 • Deshmoret e Kombit
 • Xhemajli Berisha
 • Shaban, Adem e Hamëz Jashari
 • Mehë Uka
 • Tahir Sinani
 • Ridvan Qazimi - Komandant Lleshi
 • Xheladin Gashi - Plaku
 • Jashar Salihu
 • Xhemajl Fetahaj
 • Agim Ramadani
 • Indrit Cara - Kavaja
 • Mujë Krasniqi - Kapuçi
 • Abedin Rexha - Sandokani
 • Fehmi i Xheve Lladrovci
 • Remzi Ademaj, Xhevat e Seladin Berisha
 • Bekim Berisha - ABEja
 • Ilir Konushevci
 • Ismet Jashari - Kumanova
 • Luan Haradinaj
 • Adrian Krasniqi
 • Zahir Pajaziti, Edmond Hoxha dhe Hakif Zejnullahu
 • Bahri Fazliu dhe Agron Rrahmani
 • Adem Jashari
 • Ahmet Haxhiu
 • Fadil Vata
 • Ukshin Hoti
 • Afrim Zhitia dhe Fahri Fazliu
 • Rexhep Mala dhe Nuhi Berisha
 • Jusuf Gërvalla dhe Kadri Zeka
 • Naser Hajrizi
 • Adem Demaçi
 • Metush Krasniqi
 • Zekeria Rexha
 • Xheladin Hana
 • Musine Kokollari
 • Marije Shllaku
 • Gjon Serreçi
 • Qemal Stafa
 • Mulla Idriz Gjilani
 • Shaban Polluzha
 • Avni Rrustemi
 • Azem e Shote Galica
 • Asdreni
 • Migjeni
 • Ndre Mjeda
 • Shtjefën Gjeqovi
 • Faik Konica
 • Fan Noli
 • Gjergj Fishta
 • Bajram Curri
 • Isa Boletini
 • Idriz Seferi
 • Hasan Prishtina
 • Luigj Gurakuqi
 • Ismail Qemali
 • Dedë Gjo Luli
 • Çerqiz Topulli dhe Mihal Grameno
 • Mehmet Pashë Deralla
 • Vaso Pashë Shkodrani
 • Naum Veçilharxhi
 • Haxhi Zeka
 • Mic Sokoli
 • Naim Frashëri
 • Sami Frashëri
 • Sylejman Vokshi
 • Ymer Prizreni
 • Ali Pashë Gucia
 • Abdyl Frashëri
 • Jeronim De Rada
 • Marko Boçari
 • Bubulina
 • Pjetër Bogdani
 • Lekë Dukagjini
 • Gj.K.Skënderbeu
 • Teuta
 • Kostandini i Madh
 • Leka i Madh
 • Iliria

VIDEO

Fazli Berisha - Pashtrik

Selver Mackaj 2

Copyright © 2006 - 2012 Portali Pashtriku.org - Të gjitha të drejtat e rezervuara.     Zhvilluar nga: AlbaProject Networks