SHKRIMI
e premte, 26 prill 2019

DR.FADIL MALOKU: THAҪIT I TAKON VETËM VENDI I 'KRYEPLAKUT TË KATUNDIT', S'ËSHTË PËR NEGOCIATA ME SERBINË!

Prishtinë, 22 korrik 2018: Sociologu Fadil Maloku ka komentuar çështjen e negociatave që vendi ynë është duke i zhvilluar me Serbinë në Bruksel. Maloku thotë se Presidentit Hashim Thaçi nuk i takon të negociojë me Serbinë sepse “Kosova, me legjislacionin e saj Parlamentar, si kryenegociator me Serbinë nuk e detyron me asnjë germë kushtetuese Presidentin Thaçi të hyjë në aranzhime të interesit kombëtar e shtetëror”.

Ai thotë se presidentit Thaçi i takon vetëm vendi i “kryeplakut të katundit që duhet të presë dhe përcjellë mysafirë”, ndërsa thekson se e habit “indiferenca” e kryeministrit Ramush Haradinaj, të cilin e quan “Rambo”.

Ky është postimi i Malokut në facebook:

President! Ty nuk të takon me negocu me Serbinë!

1. Kosova me legjislacionin e saj Parlamentar, si kryenegociator me Serbinë nuk e detyron me asnjë germë kushtetuese Presidentin THAÇI të hyj në aranzhime të interesit kombëtar e shtetëror!

2. Është aula e Kuvendit dhe karizma e kryeministrit (HARADINAJ) ajo që u detyrohen objektivave dhe interesave të lartëcekura!

3. Thaçit, me “germat” kushtetuese, i takon veç vendi i “kryeplakut” t" katundit që duhet të pret dhe përcjell mysafir...Por, po çuditem me indeferencën e Rambos!?kthehu

SHKRIMET E FUNDIT

FOTOLAJM

FOTODËSHMI

 • Deshmoret e Kombit
 • Xhemajli Berisha
 • Shaban, Adem e Hamëz Jashari
 • Mehë Uka
 • Tahir Sinani
 • Ridvan Qazimi - Komandant Lleshi
 • Xheladin Gashi - Plaku
 • Jashar Salihu
 • Xhemajl Fetahaj
 • Agim Ramadani
 • Indrit Cara - Kavaja
 • Mujë Krasniqi - Kapuçi
 • Abedin Rexha - Sandokani
 • Fehmi i Xheve Lladrovci
 • Remzi Ademaj, Xhevat e Seladin Berisha
 • Bekim Berisha - ABEja
 • Ilir Konushevci
 • Ismet Jashari - Kumanova
 • Luan Haradinaj
 • Adrian Krasniqi
 • Zahir Pajaziti, Edmond Hoxha dhe Hakif Zejnullahu
 • Bahri Fazliu dhe Agron Rrahmani
 • Adem Jashari
 • Ahmet Haxhiu
 • Fadil Vata
 • Ukshin Hoti
 • Afrim Zhitia dhe Fahri Fazliu
 • Rexhep Mala dhe Nuhi Berisha
 • Jusuf Gërvalla dhe Kadri Zeka
 • Naser Hajrizi
 • Adem Demaçi
 • Metush Krasniqi
 • Zekeria Rexha
 • Xheladin Hana
 • Musine Kokollari
 • Marije Shllaku
 • Gjon Serreçi
 • Qemal Stafa
 • Mulla Idriz Gjilani
 • Shaban Polluzha
 • Avni Rrustemi
 • Azem e Shote Galica
 • Asdreni
 • Migjeni
 • Ndre Mjeda
 • Shtjefën Gjeqovi
 • Faik Konica
 • Fan Noli
 • Gjergj Fishta
 • Bajram Curri
 • Isa Boletini
 • Idriz Seferi
 • Hasan Prishtina
 • Luigj Gurakuqi
 • Ismail Qemali
 • Dedë Gjo Luli
 • Çerqiz Topulli dhe Mihal Grameno
 • Mehmet Pashë Deralla
 • Vaso Pashë Shkodrani
 • Naum Veçilharxhi
 • Haxhi Zeka
 • Mic Sokoli
 • Naim Frashëri
 • Sami Frashëri
 • Sylejman Vokshi
 • Ymer Prizreni
 • Ali Pashë Gucia
 • Abdyl Frashëri
 • Jeronim De Rada
 • Marko Boçari
 • Bubulina
 • Pjetër Bogdani
 • Lekë Dukagjini
 • Gj.K.Skënderbeu
 • Teuta
 • Kostandini i Madh
 • Leka i Madh
 • Iliria

VIDEO

Fazli Berisha - Pashtrik

Selver Mackaj 2

Copyright © 2006 - 2012 Portali Pashtriku.org - Të gjitha të drejtat e rezervuara.     Zhvilluar nga: AlbaProject Networks