SHKRIMI
e premte, 26 prill 2019

FATMIR BRAJSHORI: IPKO, KOMPANIA E HAJDUTËVE!

Prishtinë, 25 korrik 2018: Në Kosovë të gjitha kompanit fitimprurëse janë të kontrolluara nga grupet mafioze, të lidhura me grupe simotra në Europë e më gjerë.

Një nga ato kompani është edhe kompania IPKO e cila, mashtron në kontinuitet klientët, u merr parat për kontrat, i detyron të paguajnë dhe s‘u kryen shërbimet.

Një shembull konkret:

Një mërgimtar (emri i njohur), paguan instalimin e Internetit, TV paketën sportive, si dhe reseverin në shumën 70.70 Euro...

Ky i shkreti, megjithëse do qëndronte vetëm dy javë, pagesën për Internet, e kishte bërë për tërë muajin. Meqë në Gjermani ka bisnese dhe i duhej Interneti, ai iku atje, pa ja lëshuar IPKO internetin dhe pa ja kthyer parat e paguara, meqë shërbim s‘i kishin kryer.

***

Ka shumë raste të tilla ku mërgimtarët nga kjo kompani plaçkiten në mënyrë sistematike.

Në shumicën e rasteve, mërgimtarët po ankohen për kartonin e gjelbërt si dhe biletat e shtrenjta të fluturimeve me aeroplan, por ata nuk janë duke e vërejtur që Hajdutja më e madhe është KOMPANIA IPKO.

Nëse një familje pesë anëtarëshe merr 5 numra nga 3 Euro bëjnë 15 EURO (tamam sa pagesa për kartonin e gjelbërt) plus secili bën një mbushje nga 5 deri në 10 Euro do t‘thotë gati 100 Euro...

Kur mërgimtarët kthehen në vendet e tyre residente ku punojnë, numrat i kanë me mbushje por kur vijnë sërish në vendlindje, telefonat i kanë bosh dhe u duhet sërish të paguajnë.Me një fjalë IPKO u merr parat e mbetura ose si kompani hajdute që është i vjedhë konsumatorët.

Në çdo vend t‘botës, nëse ke bë pagesën për shërbime mediale dhe këto obligime s‘i kryen kompania, ajo klientit i ofron kompensim dhe ofertë pranuese për klientin.

Kompania IPKO që në mënyrë krejt të dyshimtë kishte hyrë në tregun e Kosovës, jo që s‘ia kryen punë kontraktusit, në këtë rast klientit (as që bëhet fjalë për kompensim me gjithë dëmin e shkaktuar) por as që e sheh të udhës të kërkoj falje.

Kompanit e tilla duhet bojkotuar andaj ju shfrytezues të „ shërbimeve“ që ofron IPKOja, kujdes dhe mundesishtë bojkotone IPKO-n!

Mos e ndihmoni një kompani Hajdute, që me parat tuaja, që ua merr padrejtësishtë, pa ofruar shërbime, manipulon qytetarin e Kosovës në radhë të parë dhe mërgimtarin pa mëshirë!

Kompanin IPKO si Hajdute dhe manipuluese duhet ndaluar dhe pamundësuar edhe më tutje veprimtarin e saj mashtruese karshi klientëve.

Po t‘kishim prokurori t‘hajrit në Kosovë, do të duhej dhe do ishte mirë që veprimtaria mashtruese e saj, karshi klientëve të hetohej IPKO nga fillimi i saj me punë në Kosovë e gjerë më sot!

Natyrishtë nëse vet IPKO nuk i ka korruptuar dhe paguar, prokurorët, gjykatësit dhe vet qeveritarët.


kthehu

SHKRIMET E FUNDIT

FOTOLAJM

FOTODËSHMI

 • Deshmoret e Kombit
 • Xhemajli Berisha
 • Shaban, Adem e Hamëz Jashari
 • Mehë Uka
 • Tahir Sinani
 • Ridvan Qazimi - Komandant Lleshi
 • Xheladin Gashi - Plaku
 • Jashar Salihu
 • Xhemajl Fetahaj
 • Agim Ramadani
 • Indrit Cara - Kavaja
 • Mujë Krasniqi - Kapuçi
 • Abedin Rexha - Sandokani
 • Fehmi i Xheve Lladrovci
 • Remzi Ademaj, Xhevat e Seladin Berisha
 • Bekim Berisha - ABEja
 • Ilir Konushevci
 • Ismet Jashari - Kumanova
 • Luan Haradinaj
 • Adrian Krasniqi
 • Zahir Pajaziti, Edmond Hoxha dhe Hakif Zejnullahu
 • Bahri Fazliu dhe Agron Rrahmani
 • Adem Jashari
 • Ahmet Haxhiu
 • Fadil Vata
 • Ukshin Hoti
 • Afrim Zhitia dhe Fahri Fazliu
 • Rexhep Mala dhe Nuhi Berisha
 • Jusuf Gërvalla dhe Kadri Zeka
 • Naser Hajrizi
 • Adem Demaçi
 • Metush Krasniqi
 • Zekeria Rexha
 • Xheladin Hana
 • Musine Kokollari
 • Marije Shllaku
 • Gjon Serreçi
 • Qemal Stafa
 • Mulla Idriz Gjilani
 • Shaban Polluzha
 • Avni Rrustemi
 • Azem e Shote Galica
 • Asdreni
 • Migjeni
 • Ndre Mjeda
 • Shtjefën Gjeqovi
 • Faik Konica
 • Fan Noli
 • Gjergj Fishta
 • Bajram Curri
 • Isa Boletini
 • Idriz Seferi
 • Hasan Prishtina
 • Luigj Gurakuqi
 • Ismail Qemali
 • Dedë Gjo Luli
 • Çerqiz Topulli dhe Mihal Grameno
 • Mehmet Pashë Deralla
 • Vaso Pashë Shkodrani
 • Naum Veçilharxhi
 • Haxhi Zeka
 • Mic Sokoli
 • Naim Frashëri
 • Sami Frashëri
 • Sylejman Vokshi
 • Ymer Prizreni
 • Ali Pashë Gucia
 • Abdyl Frashëri
 • Jeronim De Rada
 • Marko Boçari
 • Bubulina
 • Pjetër Bogdani
 • Lekë Dukagjini
 • Gj.K.Skënderbeu
 • Teuta
 • Kostandini i Madh
 • Leka i Madh
 • Iliria

VIDEO

Fazli Berisha - Pashtrik

Selver Mackaj 2

Copyright © 2006 - 2012 Portali Pashtriku.org - Të gjitha të drejtat e rezervuara.     Zhvilluar nga: AlbaProject Networks