SHKRIMI
e premte, 26 prill 2019

SHERADIN BERISHA: ALBIN, ME REZOLUTË NUK NDALET HASHIM THAҪI&CO!!!

Pashtriku.org, 6 shtator 2018: Albin, Hashim Thaçi&Co nuk ndalet me rezolutë, e aq me pak ndalet duke bashkvepruar me "kufomën e gjalle" politike Isa Mustafa, i cili më 25 gusht 2015 në Vjenë - së bashku me Aleksandër Vuçiqin, e finalizuan marrëveshjen për Zajednicën, të nënshkruar nga Hashim Thaçi me Ivica Daçiqin, më 19 prill 2013 në Bruksel!!!

Rrjedhimisht Hashimi Thaçi&Co, ndalet me forcën e popullit të 1001 problemeve! Të qytetarëve nga mosha 3-4 vjeç, që s'kanë çerdhe parashkollimi e deri në moshën 70 vjeç që jetojnë me penzione 70-120 euro, ndërkohë që kjo klasë politike (mbi kurrizin e popullit të varfer) është pasuruar pakufishëm!...

***

Rikujtesë nga arkivi i pashtrikut!

Albin, më 28 gusht 2015, (vetëm 3 ditë pas nënshkrimit të marrëveshjes në Vjenë nga Isa Musrafa...) në pashtriku.org kam shkruar si vijon:

SHERADIN BERISHA: ALBIN, HASHIM THAҪI DHE ISA MUSTAFA DUHEN NDALUR FIZIKISHT, PËR TA NDALUR RICIKLIMIN E TYRE NË PUSHTET!

Pashtriku.org, 28. 08. 2015: "Për qytetarët e Republikës, liria është pushtet. Për Thaçin, pushteti është liri. Vetëm duke qenë brenda pushtetit ai mbetet jashtë burgut. Nga kjo pozitë ai e pranoi Zajednicën me Serbinë. Dhe, u solidarizua me pronarin e rançit në Prapashticë. Zajednicën e Serbisë në Kosovë e mundëson Zajednica e vëllezërve të Thaçit me djemtë e Isës". - kështu ka thënë lideri i VV'së, Albin Kurti - në një reagim ndaj deklaratës së Hashim Thaçit.

***

Albin, po ashtu është..., ama liria dhe fuqia e tyre e ardhjes në pushtet në mënyrë ciklike, nuk është krejtësisht rezultat i votës së qytetarëve (sepse ajo votë po vidhet e deformohet), por si rezultat i përkrahjes nga kreatorët e politikës në Bruksel etj., të cilëve duket se po ju intereson jetësimi i agjendave të tyre në këtë pjesë të Europës, por jo edhe integriteti e sovraniteti i plotë i një vendi! Rrjedhimisht, mos harroni, se kjo Zajednicë po themelohet edhe me miratimin e Brukselit dhe të Uashingtonit! Prandaj Hashimin dhe Isën duhet ndalur fizikisht, përmes protestave masovike gjithëpopullore, për ta ndalur një herë e përgjithmonë riciklimin e tyre në pushtet! Me protesta simbolike (për mua më shumë irituese se sa mobilizuese & vetëdijsuese) që po organizon VV'ja ditëve të fundit, në Prishtinë, Gjilan, Mitrovicë, në vendlindjen e Isës etj., nuk zgjidhet ky problem…

***

Lexoni këtu: https://www.pashtriku.org/?kat=43&shkrimi=4377

!!!!!!!!!!


 


kthehu

SHKRIMET E FUNDIT

FOTOLAJM

FOTODËSHMI

 • Deshmoret e Kombit
 • Xhemajli Berisha
 • Shaban, Adem e Hamëz Jashari
 • Mehë Uka
 • Tahir Sinani
 • Ridvan Qazimi - Komandant Lleshi
 • Xheladin Gashi - Plaku
 • Jashar Salihu
 • Xhemajl Fetahaj
 • Agim Ramadani
 • Indrit Cara - Kavaja
 • Mujë Krasniqi - Kapuçi
 • Abedin Rexha - Sandokani
 • Fehmi i Xheve Lladrovci
 • Remzi Ademaj, Xhevat e Seladin Berisha
 • Bekim Berisha - ABEja
 • Ilir Konushevci
 • Ismet Jashari - Kumanova
 • Luan Haradinaj
 • Adrian Krasniqi
 • Zahir Pajaziti, Edmond Hoxha dhe Hakif Zejnullahu
 • Bahri Fazliu dhe Agron Rrahmani
 • Adem Jashari
 • Ahmet Haxhiu
 • Fadil Vata
 • Ukshin Hoti
 • Afrim Zhitia dhe Fahri Fazliu
 • Rexhep Mala dhe Nuhi Berisha
 • Jusuf Gërvalla dhe Kadri Zeka
 • Naser Hajrizi
 • Adem Demaçi
 • Metush Krasniqi
 • Zekeria Rexha
 • Xheladin Hana
 • Musine Kokollari
 • Marije Shllaku
 • Gjon Serreçi
 • Qemal Stafa
 • Mulla Idriz Gjilani
 • Shaban Polluzha
 • Avni Rrustemi
 • Azem e Shote Galica
 • Asdreni
 • Migjeni
 • Ndre Mjeda
 • Shtjefën Gjeqovi
 • Faik Konica
 • Fan Noli
 • Gjergj Fishta
 • Bajram Curri
 • Isa Boletini
 • Idriz Seferi
 • Hasan Prishtina
 • Luigj Gurakuqi
 • Ismail Qemali
 • Dedë Gjo Luli
 • Çerqiz Topulli dhe Mihal Grameno
 • Mehmet Pashë Deralla
 • Vaso Pashë Shkodrani
 • Naum Veçilharxhi
 • Haxhi Zeka
 • Mic Sokoli
 • Naim Frashëri
 • Sami Frashëri
 • Sylejman Vokshi
 • Ymer Prizreni
 • Ali Pashë Gucia
 • Abdyl Frashëri
 • Jeronim De Rada
 • Marko Boçari
 • Bubulina
 • Pjetër Bogdani
 • Lekë Dukagjini
 • Gj.K.Skënderbeu
 • Teuta
 • Kostandini i Madh
 • Leka i Madh
 • Iliria

VIDEO

Fazli Berisha - Pashtrik

Selver Mackaj 2

Copyright © 2006 - 2012 Portali Pashtriku.org - Të gjitha të drejtat e rezervuara.     Zhvilluar nga: AlbaProject Networks