SHKRIMI
e mërkurë, 19 qershor 2019

DR.FADIL MALOKU: GABIMI TAKTIK (VV), GABIMI STRATEGJIK (LDK) DHE GABIMI TRASHANIK (QEVERIA)!

Prishtinë, 25 shtator 2018: Sociologu i njohur, Fadil Maloku ka komentuar edhe njëherë situatën aktuale politike në Kosovë. Ai i ka kategorizuar gabimet e partive tona politike, duke filluar nga Lëvizja Vetëvendosje duke i cilësuar gabimet e tyre si taktike, duke vazhduar me LDK-në në gabim strategjik, për të përfunduar kështu me Qeverinë për të cilën thotë se është në gabim trashanik.

”Si mund të mbahet deri në fund të vitit, kjo qeveri e pakicës e me Lista”Srpska”, kur saktë e din që nuk përfaqësonë shumicën shqiptare”- ka shkruar ndër të tjera Fadil Maloku.

Më poshtë mund të lexoni të plotë postimin e tij:

1. Vetëvendos-ja, në gabim taktik!

Është e pa imagjinueshme, Protesta masive, pa; shoqëri civile, pa mediatizim profesional, pa diasporë,pa student, pa pensioner, pa të papunë, e pa qytetari aktive…

2. LDK-ja në Gabim strategjik!

Është hipokrizi dhe naivitet politik, të mendosh se kjo Qeveri mund të bie vetëm përmes (rrug"s institucionaliste) MOCIONIT, pa PROTESTA TË QETA E MASIVE!

3, Qeveria, në Gabim trashanik!

Si mund të mbahet deri në fund të vitit, kjo qeveri e pakicës e me Lista”Srpska”, kur saktë e din që nuk përfaqësojnë shumicën shqiptare.kthehu

SHKRIMET E FUNDIT

FOTOLAJM

FOTODËSHMI

 • Deshmoret e Kombit
 • Xhemajli Berisha
 • Shaban, Adem e Hamëz Jashari
 • Mehë Uka
 • Tahir Sinani
 • Ridvan Qazimi - Komandant Lleshi
 • Xheladin Gashi - Plaku
 • Jashar Salihu
 • Xhemajl Fetahaj
 • Agim Ramadani
 • Indrit Cara - Kavaja
 • Mujë Krasniqi - Kapuçi
 • Abedin Rexha - Sandokani
 • Fehmi i Xheve Lladrovci
 • Remzi Ademaj, Xhevat e Seladin Berisha
 • Bekim Berisha - ABEja
 • Ilir Konushevci
 • Ismet Jashari - Kumanova
 • Luan Haradinaj
 • Adrian Krasniqi
 • Zahir Pajaziti, Edmond Hoxha dhe Hakif Zejnullahu
 • Bahri Fazliu dhe Agron Rrahmani
 • Adem Jashari
 • Ahmet Haxhiu
 • Fadil Vata
 • Ukshin Hoti
 • Afrim Zhitia dhe Fahri Fazliu
 • Rexhep Mala dhe Nuhi Berisha
 • Jusuf Gërvalla dhe Kadri Zeka
 • Naser Hajrizi
 • Adem Demaçi
 • Metush Krasniqi
 • Zekeria Rexha
 • Xheladin Hana
 • Musine Kokollari
 • Marije Shllaku
 • Gjon Serreçi
 • Qemal Stafa
 • Mulla Idriz Gjilani
 • Shaban Polluzha
 • Avni Rrustemi
 • Azem e Shote Galica
 • Asdreni
 • Migjeni
 • Ndre Mjeda
 • Shtjefën Gjeqovi
 • Faik Konica
 • Fan Noli
 • Gjergj Fishta
 • Bajram Curri
 • Isa Boletini
 • Idriz Seferi
 • Hasan Prishtina
 • Luigj Gurakuqi
 • Ismail Qemali
 • Dedë Gjo Luli
 • Çerqiz Topulli dhe Mihal Grameno
 • Mehmet Pashë Deralla
 • Vaso Pashë Shkodrani
 • Naum Veçilharxhi
 • Haxhi Zeka
 • Mic Sokoli
 • Naim Frashëri
 • Sami Frashëri
 • Sylejman Vokshi
 • Ymer Prizreni
 • Ali Pashë Gucia
 • Abdyl Frashëri
 • Jeronim De Rada
 • Marko Boçari
 • Bubulina
 • Pjetër Bogdani
 • Lekë Dukagjini
 • Gj.K.Skënderbeu
 • Teuta
 • Kostandini i Madh
 • Leka i Madh
 • Iliria

VIDEO

Fazli Berisha - Pashtrik

Selver Mackaj 2

Copyright © 2006 - 2012 Portali Pashtriku.org - Të gjitha të drejtat e rezervuara.     Zhvilluar nga: AlbaProject Networks