SHKRIMI
e mërkurë, 19 qershor 2019

SHERADIN BERISHA: VETËM ME TENDA NË SHESH MUND TË NDALET HASHIM THAҪI&Co!

Pashtriku.org, 29 shtaor 2018: Më 26, 28 dhe 29 shtator 2018, në rrjetin facebook - lidhur me protestën e Lëvizjes Vetëvendosje, datë 29 shtator, kam shkruar si më poshtë:

***

VETËM ME BARIKADIM GJITHËPOPULLORË MUND TË NDALET HASHIM THAҪI!

Sheradin Berisha - 26 Shtator në 9:28 •

Më 29 shtator 2018, Lëvizja Vetëvendosje organizon protestë në Prishtinë për 'ndalimin e Hashim Thaçit!'

- A mund të ndalet Hashimi me protestë dy orëshe dhe një spektakël muzikor?

- Jo nuk ndalet!

- Qysh mund të dalet?

- Me një padëgjueshmëri gjithëpopullore dhe barikadim paqësorë - me tenda në "sheshin Skënderbej" deri në largimin e tij nga pozita e presidentit!

- Uroj të ndodh kështu, ndryshe nuk ndalet ky njeri!***

Sheradin Berisha - 28 Shtator 2018 në 6:23 •

PROTESTE PER TA NDALUR SERBINE...!


Ka 1001 arsye për të protestuar nesër në Sheshin Skënderbeu! Por ajo më urgjentja është Ndalja e Serbisë, e cila përmes negociatave po e cenon integritetin e Kosovës nga jashtë - permes ndryshimit të kufirit... dhe sovranitetin e saj nga brenda - përmes Zajednicës! Dhe rrjedhimisht për të ndalur Serbinë në këtë drejtim, fillimisht duhet të ndalet kryenegociatori i Kosovës, Hashim Thaçi! Sepse është e vërtetë se një popull s'mund t'i nënshtrohet një njeriu!

Hashimi dhe gjithë lozha e tij negociuese, nuk ndalet (një herë e përgjithmonë) vetëm me një protestë! Ai mund të ndalet me barikadim gjithëpopullorë, duke vendosur tenda në shesh, për të protestuar në mënyrë paqsore (le të ketë edhe spektakle muzikore) ditë e natë, deri në dorëheqjen e tij nga pozita e kryetarit të shtetit!

Uroj të ndodh kështu!

***

Sheradin Berisha - 29 shtator 2018, në orën 3:49

VETËM ME TENDA NË SHESH MUND TË NDALET HASHIM THAҪI&Co!

N
ë këto momente në Prishtinë po mbahet protestë për 'ndalimin e Hashim Thaçit!'

- A mund të ndalet Hashimi me protestë dy orëshe dhe një spektakël muzikor?

- Jo nuk ndalet!

- Qysh mund të dalet?

- Me një padëgjueshmëri gjithëpopullore dhe barikadim paqësorë - me tenda në "sheshin Skënderbej" deri në largimin e tij nga pozita e presidentit!

- Prandaj duhet të qëndrohet aty deri sa të jap dorëheqje ky Faqezi!kthehu

SHKRIMET E FUNDIT

FOTOLAJM

FOTODËSHMI

 • Deshmoret e Kombit
 • Xhemajli Berisha
 • Shaban, Adem e Hamëz Jashari
 • Mehë Uka
 • Tahir Sinani
 • Ridvan Qazimi - Komandant Lleshi
 • Xheladin Gashi - Plaku
 • Jashar Salihu
 • Xhemajl Fetahaj
 • Agim Ramadani
 • Indrit Cara - Kavaja
 • Mujë Krasniqi - Kapuçi
 • Abedin Rexha - Sandokani
 • Fehmi i Xheve Lladrovci
 • Remzi Ademaj, Xhevat e Seladin Berisha
 • Bekim Berisha - ABEja
 • Ilir Konushevci
 • Ismet Jashari - Kumanova
 • Luan Haradinaj
 • Adrian Krasniqi
 • Zahir Pajaziti, Edmond Hoxha dhe Hakif Zejnullahu
 • Bahri Fazliu dhe Agron Rrahmani
 • Adem Jashari
 • Ahmet Haxhiu
 • Fadil Vata
 • Ukshin Hoti
 • Afrim Zhitia dhe Fahri Fazliu
 • Rexhep Mala dhe Nuhi Berisha
 • Jusuf Gërvalla dhe Kadri Zeka
 • Naser Hajrizi
 • Adem Demaçi
 • Metush Krasniqi
 • Zekeria Rexha
 • Xheladin Hana
 • Musine Kokollari
 • Marije Shllaku
 • Gjon Serreçi
 • Qemal Stafa
 • Mulla Idriz Gjilani
 • Shaban Polluzha
 • Avni Rrustemi
 • Azem e Shote Galica
 • Asdreni
 • Migjeni
 • Ndre Mjeda
 • Shtjefën Gjeqovi
 • Faik Konica
 • Fan Noli
 • Gjergj Fishta
 • Bajram Curri
 • Isa Boletini
 • Idriz Seferi
 • Hasan Prishtina
 • Luigj Gurakuqi
 • Ismail Qemali
 • Dedë Gjo Luli
 • Çerqiz Topulli dhe Mihal Grameno
 • Mehmet Pashë Deralla
 • Vaso Pashë Shkodrani
 • Naum Veçilharxhi
 • Haxhi Zeka
 • Mic Sokoli
 • Naim Frashëri
 • Sami Frashëri
 • Sylejman Vokshi
 • Ymer Prizreni
 • Ali Pashë Gucia
 • Abdyl Frashëri
 • Jeronim De Rada
 • Marko Boçari
 • Bubulina
 • Pjetër Bogdani
 • Lekë Dukagjini
 • Gj.K.Skënderbeu
 • Teuta
 • Kostandini i Madh
 • Leka i Madh
 • Iliria

VIDEO

Fazli Berisha - Pashtrik

Selver Mackaj 2

Copyright © 2006 - 2012 Portali Pashtriku.org - Të gjitha të drejtat e rezervuara.     Zhvilluar nga: AlbaProject Networks