SHKRIMI
e mërkurë, 19 qershor 2019

SHERADIN BERISHA: ҪFARË PRESIDENTI KEMI NE?! KEMI PRESIDENT TË SPEKTAKLEVE!

Pashtriku.org, 29 shtator 2018: Shpeshherë citohet thënia e filozofit francez Joseph De Maistre (1753 - 1821) se: "çdo popull e ka atë qeveri (lexo president) që e meriton", mirëpo është edhe një thënie tjetër e një filozofi gjithashtu francez Jean-Jacques Rousseau (1712 - 1778), i cili në një vepër të tij ka shkruar, se: "çdo qeveri (lexo president) e ka atë popull që e krijon".

Tani shtrohet pyetja:

- A kemi ne shqiptarët, president që e meritojmë apo president që na ka instrumentalizuar në shërbim të tij, përmes mediave të kontrolluara, me spektakle të tilla mediatike, sikur ishte ky shou i sotëm i Hashimit në liqenin e Ujmanit?!

Përgjigja ime është:

- Ne kemi një president të tillë që nuk e meritojmë, i cili me anë të spektakleve mediatike - manipulative po përpiqet të krijoj një imazh pozitiv, ndërsa dihet mirëfilli se më 19 prill 2013 ai e ka rikthyer Serbinë në Kosovë, me nënshkrimin e marrëveshjes (me Ivica Daçiqin) për themelimin e 'Zajednicës', e cila e dëmton seriozisht integritetin dhe sovranitetin e brendshëm të Kosovës!

Ҫka duhet të bëhet?!

Për ta ndalur Serbinë në Kosovë fillimisht duhet të ndalet presidenti spekulant i spektakleve!

E, ai ndalet me një rezistencë të fuqishme qytetare, përmes barikadimit gjithëpopullorë në shesh, duke i ngulur çadrat për të qëndruar aty ditë e natë deri në largimin e tij nga pozita e presidentit!!!
 


kthehu

SHKRIMET E FUNDIT

FOTOLAJM

FOTODËSHMI

 • Deshmoret e Kombit
 • Xhemajli Berisha
 • Shaban, Adem e Hamëz Jashari
 • Mehë Uka
 • Tahir Sinani
 • Ridvan Qazimi - Komandant Lleshi
 • Xheladin Gashi - Plaku
 • Jashar Salihu
 • Xhemajl Fetahaj
 • Agim Ramadani
 • Indrit Cara - Kavaja
 • Mujë Krasniqi - Kapuçi
 • Abedin Rexha - Sandokani
 • Fehmi i Xheve Lladrovci
 • Remzi Ademaj, Xhevat e Seladin Berisha
 • Bekim Berisha - ABEja
 • Ilir Konushevci
 • Ismet Jashari - Kumanova
 • Luan Haradinaj
 • Adrian Krasniqi
 • Zahir Pajaziti, Edmond Hoxha dhe Hakif Zejnullahu
 • Bahri Fazliu dhe Agron Rrahmani
 • Adem Jashari
 • Ahmet Haxhiu
 • Fadil Vata
 • Ukshin Hoti
 • Afrim Zhitia dhe Fahri Fazliu
 • Rexhep Mala dhe Nuhi Berisha
 • Jusuf Gërvalla dhe Kadri Zeka
 • Naser Hajrizi
 • Adem Demaçi
 • Metush Krasniqi
 • Zekeria Rexha
 • Xheladin Hana
 • Musine Kokollari
 • Marije Shllaku
 • Gjon Serreçi
 • Qemal Stafa
 • Mulla Idriz Gjilani
 • Shaban Polluzha
 • Avni Rrustemi
 • Azem e Shote Galica
 • Asdreni
 • Migjeni
 • Ndre Mjeda
 • Shtjefën Gjeqovi
 • Faik Konica
 • Fan Noli
 • Gjergj Fishta
 • Bajram Curri
 • Isa Boletini
 • Idriz Seferi
 • Hasan Prishtina
 • Luigj Gurakuqi
 • Ismail Qemali
 • Dedë Gjo Luli
 • Çerqiz Topulli dhe Mihal Grameno
 • Mehmet Pashë Deralla
 • Vaso Pashë Shkodrani
 • Naum Veçilharxhi
 • Haxhi Zeka
 • Mic Sokoli
 • Naim Frashëri
 • Sami Frashëri
 • Sylejman Vokshi
 • Ymer Prizreni
 • Ali Pashë Gucia
 • Abdyl Frashëri
 • Jeronim De Rada
 • Marko Boçari
 • Bubulina
 • Pjetër Bogdani
 • Lekë Dukagjini
 • Gj.K.Skënderbeu
 • Teuta
 • Kostandini i Madh
 • Leka i Madh
 • Iliria

VIDEO

Fazli Berisha - Pashtrik

Selver Mackaj 2

Copyright © 2006 - 2012 Portali Pashtriku.org - Të gjitha të drejtat e rezervuara.     Zhvilluar nga: AlbaProject Networks