SHKRIMI
e hënë, 17 qershor 2019

SHERADIN BERISHA: 'TAKSA' DHE FUNKSIONIMI I SERBISË NË KOSOVË!

Pashtriku, 14 shkurt 2019: Vënja e "Taksës" ishte një vendim i duhur (edhe pse i vonuar) kundrejt komploteve diplomatike të Serbisë ndaj Kosovës në arenën ndërkombëtare. Në këtë kuadër kjo taksë edhe pse në parim është parametër ekonomik në fakt ajo u vu si reagim politik, dhe deshëm apo s'deshëm ne, si e tillë do të hiqet një ditë!

***

Por shtrohet pyetja: kur do të hiqet Serbia nga Kosova, e cila funksionon pa u penguar:

- me arsim (nga qerdhet e fëmijëve deri në univerzitet),

- me shëndetësi (nga ambulantat deri në spitale),

- me banka,

- me telekom,

- me telefoni mobile,

- me elektrokosmet,

- me shërbime sekrete,

- me polici në veri të vendit dhe në komunat tjera etnike serbe në jug të republikës, e cila formalisht është në zingjirin komandues të Policisë së Kosovës, a realisht punon për Serbinë!

- me 44 kisha e manastire si zona eksteritoriale, të cilat pa miratimin e tyre s'mund të ndërtohet asgjë, madje as një rrugë nacionale afër këtyre zonave, ??!! etj.etj.


 


kthehu

SHKRIMET E FUNDIT

FOTOLAJM

FOTODËSHMI

 • Deshmoret e Kombit
 • Xhemajli Berisha
 • Shaban, Adem e Hamëz Jashari
 • Mehë Uka
 • Tahir Sinani
 • Ridvan Qazimi - Komandant Lleshi
 • Xheladin Gashi - Plaku
 • Jashar Salihu
 • Xhemajl Fetahaj
 • Agim Ramadani
 • Indrit Cara - Kavaja
 • Mujë Krasniqi - Kapuçi
 • Abedin Rexha - Sandokani
 • Fehmi i Xheve Lladrovci
 • Remzi Ademaj, Xhevat e Seladin Berisha
 • Bekim Berisha - ABEja
 • Ilir Konushevci
 • Ismet Jashari - Kumanova
 • Luan Haradinaj
 • Adrian Krasniqi
 • Zahir Pajaziti, Edmond Hoxha dhe Hakif Zejnullahu
 • Bahri Fazliu dhe Agron Rrahmani
 • Adem Jashari
 • Ahmet Haxhiu
 • Fadil Vata
 • Ukshin Hoti
 • Afrim Zhitia dhe Fahri Fazliu
 • Rexhep Mala dhe Nuhi Berisha
 • Jusuf Gërvalla dhe Kadri Zeka
 • Naser Hajrizi
 • Adem Demaçi
 • Metush Krasniqi
 • Zekeria Rexha
 • Xheladin Hana
 • Musine Kokollari
 • Marije Shllaku
 • Gjon Serreçi
 • Qemal Stafa
 • Mulla Idriz Gjilani
 • Shaban Polluzha
 • Avni Rrustemi
 • Azem e Shote Galica
 • Asdreni
 • Migjeni
 • Ndre Mjeda
 • Shtjefën Gjeqovi
 • Faik Konica
 • Fan Noli
 • Gjergj Fishta
 • Bajram Curri
 • Isa Boletini
 • Idriz Seferi
 • Hasan Prishtina
 • Luigj Gurakuqi
 • Ismail Qemali
 • Dedë Gjo Luli
 • Çerqiz Topulli dhe Mihal Grameno
 • Mehmet Pashë Deralla
 • Vaso Pashë Shkodrani
 • Naum Veçilharxhi
 • Haxhi Zeka
 • Mic Sokoli
 • Naim Frashëri
 • Sami Frashëri
 • Sylejman Vokshi
 • Ymer Prizreni
 • Ali Pashë Gucia
 • Abdyl Frashëri
 • Jeronim De Rada
 • Marko Boçari
 • Bubulina
 • Pjetër Bogdani
 • Lekë Dukagjini
 • Gj.K.Skënderbeu
 • Teuta
 • Kostandini i Madh
 • Leka i Madh
 • Iliria

VIDEO

Fazli Berisha - Pashtrik

Selver Mackaj 2

Copyright © 2006 - 2012 Portali Pashtriku.org - Të gjitha të drejtat e rezervuara.     Zhvilluar nga: AlbaProject Networks