SHKRIMI
e shtunë, 24 gusht 2019

SHERADIN BERISHA: VRASËSIT E SHPRESËS!

Pashtriku, 16 prill 2019: Hashim Thaçi, Kadri Veseli, Ramush Haradinaj dhe Fatmir Limaj, ju në saje të luftës së UҪK-së u faktorizuat politikisht!

Dhe rrjedhimisht paslufta në politikë ju konsumoj pa masë!


Pse?!

Sepse për 20 vjet rresht në vend se ta zhvillonit Kosovën, ju e feudalizuat atë, duke krijuar mirëqenje dhe pasuri përrallore vetëm për feudet e kastës suaj!

- Dhe kështu rrjedhimisht e keni mbushur kupën, edhe pse miqtë tanë si Xhems Rubin etj., ju kishin thënë me kohë që ta leni politikën!!!

- Dhe kupa e mbushur me plotë durim, paknaqësi, zhgënjim e indinjatë të shqiptarëve, tashmë po derdhet në IKJE masive të shqiptarëve, sepse ua kani vrarë edhe SHPRESËN!

- Dhe Ju, tashmë nga këto rrethana ekzistuese nuk mund ta ndryshoni këtë gjendje, as të shkuarën tuaj, ama mund ta ndimoni të ardhmen e këtij vendi!

Si mund ta ndihmoni të ardhmen?!

Keni vetëm një rrugë!

T'i hapni rrugë ndryshimit në mendësinë politike, duke ikur nga politika!

***

Ҫ'rëndësi ka pushteti kur, për çdo ditë zbrazet shteti nga mileti?!

__________________

(Është publikuar fillimisht më 11 prill 2019, në facebook)kthehu

SHKRIMET E FUNDIT

FOTOLAJM

FOTODËSHMI

 • Deshmoret e Kombit
 • Xhemajli Berisha
 • Shaban, Adem e Hamëz Jashari
 • Mehë Uka
 • Tahir Sinani
 • Ridvan Qazimi - Komandant Lleshi
 • Xheladin Gashi - Plaku
 • Jashar Salihu
 • Xhemajl Fetahaj
 • Agim Ramadani
 • Indrit Cara - Kavaja
 • Mujë Krasniqi - Kapuçi
 • Abedin Rexha - Sandokani
 • Fehmi i Xheve Lladrovci
 • Remzi Ademaj, Xhevat e Seladin Berisha
 • Bekim Berisha - ABEja
 • Ilir Konushevci
 • Ismet Jashari - Kumanova
 • Luan Haradinaj
 • Adrian Krasniqi
 • Zahir Pajaziti, Edmond Hoxha dhe Hakif Zejnullahu
 • Bahri Fazliu dhe Agron Rrahmani
 • Adem Jashari
 • Ahmet Haxhiu
 • Fadil Vata
 • Ukshin Hoti
 • Afrim Zhitia dhe Fahri Fazliu
 • Rexhep Mala dhe Nuhi Berisha
 • Jusuf Gërvalla dhe Kadri Zeka
 • Naser Hajrizi
 • Adem Demaçi
 • Metush Krasniqi
 • Zekeria Rexha
 • Xheladin Hana
 • Musine Kokollari
 • Marije Shllaku
 • Gjon Serreçi
 • Qemal Stafa
 • Mulla Idriz Gjilani
 • Shaban Polluzha
 • Avni Rrustemi
 • Azem e Shote Galica
 • Asdreni
 • Migjeni
 • Ndre Mjeda
 • Shtjefën Gjeqovi
 • Faik Konica
 • Fan Noli
 • Gjergj Fishta
 • Bajram Curri
 • Isa Boletini
 • Idriz Seferi
 • Hasan Prishtina
 • Luigj Gurakuqi
 • Ismail Qemali
 • Dedë Gjo Luli
 • Çerqiz Topulli dhe Mihal Grameno
 • Mehmet Pashë Deralla
 • Vaso Pashë Shkodrani
 • Naum Veçilharxhi
 • Haxhi Zeka
 • Mic Sokoli
 • Naim Frashëri
 • Sami Frashëri
 • Sylejman Vokshi
 • Ymer Prizreni
 • Ali Pashë Gucia
 • Abdyl Frashëri
 • Jeronim De Rada
 • Marko Boçari
 • Bubulina
 • Pjetër Bogdani
 • Lekë Dukagjini
 • Gj.K.Skënderbeu
 • Teuta
 • Kostandini i Madh
 • Leka i Madh
 • Iliria

VIDEO

Fazli Berisha - Pashtrik

Selver Mackaj 2

Copyright © 2006 - 2012 Portali Pashtriku.org - Të gjitha të drejtat e rezervuara.     Zhvilluar nga: AlbaProject Networks