SHKRIMI
e shtunë, 24 gusht 2019

SHERADIN BERISHA: KRIMI DHE POLITIKANËT E INKRIMINUAR!

Pashtriku, 25 prill 2019: Shumica e njerëzve mendojnë se krim është vetëm vrasja me armë, dhe kriminelë janë vetëm ata që marrin jetë njeriu me plumb!

A është kjo e vërtetë?

JO, kjo s'është aspak e vërtetë!


***

Nuk është Krim dhe nuk janë kriminelë vetëm ata që vrasin dikë me plumb, por është krim dhe janë kriminelë edhe politikanët që e keqpërdorin pushtetin për interesa të veta dhe të një klani të caktuar (!)

Dhe në këtë mënyrë 70-75% të popullsisë e lënë nën mëshirën e fatit, të pa punë, në varfëri e skamje dhe të pashpresë për jetesë!

Fatkeqësisht, ky lloj krimi ka ndodhur për 20 vjet rresht në Kosovën e pasluftës!!! Prandaj kërkohet urgjentisht ndryshimi i Madh, për ta ndryshuar këtë politikë inkriminuese në shtetin tonë!

MISIONI I RI DHE 200 MIJË VENDET E PUNËS!!

Më kujtohet sllogani i Hashim Thaçit në zgjedhjet e qershorit 2014: "Fondi i punësimit - Misioni i Ri", dhe premtimet për 200 mijë vende të Reja të punës?!

- Ҫka doli nga ky zotim e premtim i rrejshëm?

- A u punësuan 200 mijë qytetarë, apo ikën mbi 200 mijë nga Kosova në fund të vitit 2014 - në fillim vitin 2015...?!

- Ku mbeti "Fondi Punësimit" si "Mision i Ri" i Hashim Thaçit?!

- A mund të na tregon për këtë "fond.." lidershipi i PDK'së, Kadri Veseli & Co, i cili po përgatitet me i mashtru shqiptarët me slloganin e Ri "DEKADA E RE"?!

- Sa shqiptarë në periudhën 2014 - 2019 ikën nga Kosova si pasojë e premtimeve të rrejshme të Hashim Thaçit, Isa Mustafës, Ramush

Haradinajt &Co, për punësim e zhvillim?!

- Ҫka janë këta, nëse nuk janë politikanë të inkriminuar, të cilët shtetin përmes pushtetit e kanë shndërruar në kompani për punësimin e familjarëve dhe kilentelës së tyre?!

- A është kështu apo e kam gabim?!kthehu

SHKRIMET E FUNDIT

FOTOLAJM

FOTODËSHMI

 • Deshmoret e Kombit
 • Xhemajli Berisha
 • Shaban, Adem e Hamëz Jashari
 • Mehë Uka
 • Tahir Sinani
 • Ridvan Qazimi - Komandant Lleshi
 • Xheladin Gashi - Plaku
 • Jashar Salihu
 • Xhemajl Fetahaj
 • Agim Ramadani
 • Indrit Cara - Kavaja
 • Mujë Krasniqi - Kapuçi
 • Abedin Rexha - Sandokani
 • Fehmi i Xheve Lladrovci
 • Remzi Ademaj, Xhevat e Seladin Berisha
 • Bekim Berisha - ABEja
 • Ilir Konushevci
 • Ismet Jashari - Kumanova
 • Luan Haradinaj
 • Adrian Krasniqi
 • Zahir Pajaziti, Edmond Hoxha dhe Hakif Zejnullahu
 • Bahri Fazliu dhe Agron Rrahmani
 • Adem Jashari
 • Ahmet Haxhiu
 • Fadil Vata
 • Ukshin Hoti
 • Afrim Zhitia dhe Fahri Fazliu
 • Rexhep Mala dhe Nuhi Berisha
 • Jusuf Gërvalla dhe Kadri Zeka
 • Naser Hajrizi
 • Adem Demaçi
 • Metush Krasniqi
 • Zekeria Rexha
 • Xheladin Hana
 • Musine Kokollari
 • Marije Shllaku
 • Gjon Serreçi
 • Qemal Stafa
 • Mulla Idriz Gjilani
 • Shaban Polluzha
 • Avni Rrustemi
 • Azem e Shote Galica
 • Asdreni
 • Migjeni
 • Ndre Mjeda
 • Shtjefën Gjeqovi
 • Faik Konica
 • Fan Noli
 • Gjergj Fishta
 • Bajram Curri
 • Isa Boletini
 • Idriz Seferi
 • Hasan Prishtina
 • Luigj Gurakuqi
 • Ismail Qemali
 • Dedë Gjo Luli
 • Çerqiz Topulli dhe Mihal Grameno
 • Mehmet Pashë Deralla
 • Vaso Pashë Shkodrani
 • Naum Veçilharxhi
 • Haxhi Zeka
 • Mic Sokoli
 • Naim Frashëri
 • Sami Frashëri
 • Sylejman Vokshi
 • Ymer Prizreni
 • Ali Pashë Gucia
 • Abdyl Frashëri
 • Jeronim De Rada
 • Marko Boçari
 • Bubulina
 • Pjetër Bogdani
 • Lekë Dukagjini
 • Gj.K.Skënderbeu
 • Teuta
 • Kostandini i Madh
 • Leka i Madh
 • Iliria

VIDEO

Fazli Berisha - Pashtrik

Selver Mackaj 2

Copyright © 2006 - 2012 Portali Pashtriku.org - Të gjitha të drejtat e rezervuara.     Zhvilluar nga: AlbaProject Networks