SHKRIMI
e hënë, 27 janar 2020

SHERADIN BERISHA: HASHIM THAҪI DUHET TË JEP DORËHEQJE PAS RASTIT ME AGJENTIN E BIA-s BRANISLAV NIKOLIҪ DHE TË MERREN MASA LIGJORE KUNDËR TIJ!

Pashtriku, 22 Qershor 2019: Pas skandalit tronditës lidhur me agjentin e BIA-s, Branislav Nikoliç, të cilin Hashim Thaçi e kishte emruar (qysh në korrik të vitit 2016) si këshilltar politik, Zyra e Presidentit ka deklaruar se nuk kanë pasur asnjë informacion paraprak dhe zyrtar nga institucionet e sigurisë në Kosovë për përfshirjen e mundshme të tij në aktivitete të dyshimta, për të cilat është raportuar në media!

- A është e vërtetë kjo që thuhet në deklaratë?!

- Jo nuk është e vërtetë!

- Pse?

E para, sepse Hashim Thaçi në kabinetin e tij prej kohësh i ka të punësuar dy ish shefa të AKI'së, (B.Smakaj dhe D.Gashi), dhe është e pabesueshme që ata të mos e kenë informuar Hashimin për aktivitetin anti UÇK të agjentit Nikoliç! Për më tepër shqiptarët qysh në vitin 2009 e kanë të njohur emrin e këtij agjenti, kur RTK shfaqi një storje ku shihej z. Nikoliç duke rekrutuar dëshmitarë që do të dëshmonin rrejshëm për "krimet e UÇK-së"!.

Dhe e dyta, sepse nuk është hera e parë që Hashim Thaçi e ka emruar në një pozitë të lartë, agjentin Branislav Nikoliç!

Në mars 2012, me VENDIM Nr.14/67 datë 21.03.2012 Hashim Thaçi si kryeministër, Branislav Nikoliçin e ka emëruar anëtar bordi të Postës së Kosovës - thuhet në kallxo,com!

***

- Shikoni në foto vendimin me nënshkrim të Hashim Thaçit si kryeministër!



Në foto agjenti Branislav Nikoliç



***

Prandaj, HashimThaçi duhet të jep dorëheqje, dhe të merren masa ligjore për këto veprime, që kanë cenuar rëndë sigurinë kombëtare!

---------------

P.S: Agjentit Branislav Nikoliç i është vazhduar mandati i anëtarit të bordit të Postës edhe në shtator të vitit 2015, nga kryeministri Isa Mustafa, me vendim nr.03/48 datë 09.09.2015!


kthehu

SHKRIMET E FUNDIT

FOTOLAJM

Gëzuar 28 Nëntorin 1912!

FOTODËSHMI

 • Deshmoret e Kombit
 • Xhemajli Berisha
 • Shaban, Adem e Hamëz Jashari
 • Mehë Uka
 • Tahir Sinani
 • Ridvan Qazimi - Komandant Lleshi
 • Xheladin Gashi - Plaku
 • Jashar Salihu
 • Xhemajl Fetahaj
 • Agim Ramadani
 • Indrit Cara - Kavaja
 • Mujë Krasniqi - Kapuçi
 • Abedin Rexha - Sandokani
 • Fehmi i Xheve Lladrovci
 • Remzi Ademaj, Xhevat e Seladin Berisha
 • Bekim Berisha - ABEja
 • Ilir Konushevci
 • Ismet Jashari - Kumanova
 • Luan Haradinaj
 • Adrian Krasniqi
 • Zahir Pajaziti, Edmond Hoxha dhe Hakif Zejnullahu
 • Bahri Fazliu dhe Agron Rrahmani
 • Adem Jashari
 • Ahmet Haxhiu
 • Fadil Vata
 • Ukshin Hoti
 • Afrim Zhitia dhe Fahri Fazliu
 • Rexhep Mala dhe Nuhi Berisha
 • Jusuf Gërvalla dhe Kadri Zeka
 • Naser Hajrizi
 • Adem Demaçi
 • Metush Krasniqi
 • Zekeria Rexha
 • Xheladin Hana
 • Musine Kokollari
 • Marije Shllaku
 • Gjon Serreçi
 • Qemal Stafa
 • Mulla Idriz Gjilani
 • Shaban Polluzha
 • Avni Rrustemi
 • Azem e Shote Galica
 • Asdreni
 • Migjeni
 • Ndre Mjeda
 • Shtjefën Gjeqovi
 • Faik Konica
 • Fan Noli
 • Gjergj Fishta
 • Bajram Curri
 • Isa Boletini
 • Idriz Seferi
 • Hasan Prishtina
 • Luigj Gurakuqi
 • Ismail Qemali
 • Dedë Gjo Luli
 • Çerqiz Topulli dhe Mihal Grameno
 • Mehmet Pashë Deralla
 • Vaso Pashë Shkodrani
 • Naum Veçilharxhi
 • Haxhi Zeka
 • Mic Sokoli
 • Naim Frashëri
 • Sami Frashëri
 • Sylejman Vokshi
 • Ymer Prizreni
 • Ali Pashë Gucia
 • Abdyl Frashëri
 • Jeronim De Rada
 • Marko Boçari
 • Bubulina
 • Pjetër Bogdani
 • Lekë Dukagjini
 • Gj.K.Skënderbeu
 • Teuta
 • Kostandini i Madh
 • Leka i Madh
 • Iliria

VIDEO

Fazli Berisha - Pashtrik

Selver Mackaj 2

Copyright © 2006 - 2012 Portali Pashtriku.org - Të gjitha të drejtat e rezervuara.     Zhvilluar nga: AlbaProject Networks