SHKRIMI
e hënë, 27 janar 2020

SHERADIN BERISHA: PIS MILETI I LDK-së DHE QEVERISJA NGA PAKICA!

Pashtriku, 24 Qershor 2019: Ky nuk është populli! Populli është tërësia, pis mileti është pjesa e 'robit' partiak! Këta që po grushtohen janë PIS MILETI i LDK-së! Por mos harroni se nuk janë më të mirë: as PIS MILETI i PDK-së, AAK-së, NISMES, madje e as i VV-së! Pse nuk janë më të mirë?

Sepse janë në shërbim të kupolës partiake, e jo në shërbim të interesit të përgjithshëm! Deri sa nuk e kuptojnë këtë fakt, ky soj MILETI mbetet i tillë!!!

***

Një sqarim për këndellje!

- Sa përqind nga 100%-shi i elektoratit votojnë, nëpër parti, në zgjedhjet parlamentare dhe ato lokale?!

- Vetëm rreth 40 % !!!

- Nga ky 40%-shi kemi lidershipin partiak, parlamentin ^ qeverinë dhe qeverisjet lokale!

- Ta zemë - nga ky 40%-ësh, në Kuvendin e Kosovës kemi pozitë e opozitë! Pozita ka rreth 23 %, opozita rreth 17%!

- Nga kjo rezulton se Vendi qeveriset nga 23 % -shi, i atij 40%-shit që votojnë!!!!

- Tani shtrohet pyetja ku është ai 60 %-shi i popullit me të drejtë vote, që nuk merre pjesë në këtë maskaradë?!

- Është jashtë këtij sistemi të degraduar politik e institucional!

- Dhe prandaj shtrohet pyetja: kush po e qeveriska këtë shumicë popullore në nivelë të republikës?

- E qeverisë pakica, 23 %-shi (i pozitës) që del nga kjo pakicë që unë e quaj PIS MILET, e cila nuk mendon me KOKË të vetë! (E publikuar për hrë të parë më 16 qershor 2019, në facebook)

***

Drejtpërdrejt nga Kuvendi zgjedhor i LDK-së në Mat

https://www.youtube.com/watch?v=tC9pOUBHUpk

***

Ekskluzive: Përleshje mes zyrtarëve të LDK-së në Mitrovicë - 19.05.2019 - Klan Kosova

https://www.youtube.com/watch?v=XFp0PJzMLV4
 


kthehu

SHKRIMET E FUNDIT

FOTOLAJM

Gëzuar 28 Nëntorin 1912!

FOTODËSHMI

 • Deshmoret e Kombit
 • Xhemajli Berisha
 • Shaban, Adem e Hamëz Jashari
 • Mehë Uka
 • Tahir Sinani
 • Ridvan Qazimi - Komandant Lleshi
 • Xheladin Gashi - Plaku
 • Jashar Salihu
 • Xhemajl Fetahaj
 • Agim Ramadani
 • Indrit Cara - Kavaja
 • Mujë Krasniqi - Kapuçi
 • Abedin Rexha - Sandokani
 • Fehmi i Xheve Lladrovci
 • Remzi Ademaj, Xhevat e Seladin Berisha
 • Bekim Berisha - ABEja
 • Ilir Konushevci
 • Ismet Jashari - Kumanova
 • Luan Haradinaj
 • Adrian Krasniqi
 • Zahir Pajaziti, Edmond Hoxha dhe Hakif Zejnullahu
 • Bahri Fazliu dhe Agron Rrahmani
 • Adem Jashari
 • Ahmet Haxhiu
 • Fadil Vata
 • Ukshin Hoti
 • Afrim Zhitia dhe Fahri Fazliu
 • Rexhep Mala dhe Nuhi Berisha
 • Jusuf Gërvalla dhe Kadri Zeka
 • Naser Hajrizi
 • Adem Demaçi
 • Metush Krasniqi
 • Zekeria Rexha
 • Xheladin Hana
 • Musine Kokollari
 • Marije Shllaku
 • Gjon Serreçi
 • Qemal Stafa
 • Mulla Idriz Gjilani
 • Shaban Polluzha
 • Avni Rrustemi
 • Azem e Shote Galica
 • Asdreni
 • Migjeni
 • Ndre Mjeda
 • Shtjefën Gjeqovi
 • Faik Konica
 • Fan Noli
 • Gjergj Fishta
 • Bajram Curri
 • Isa Boletini
 • Idriz Seferi
 • Hasan Prishtina
 • Luigj Gurakuqi
 • Ismail Qemali
 • Dedë Gjo Luli
 • Çerqiz Topulli dhe Mihal Grameno
 • Mehmet Pashë Deralla
 • Vaso Pashë Shkodrani
 • Naum Veçilharxhi
 • Haxhi Zeka
 • Mic Sokoli
 • Naim Frashëri
 • Sami Frashëri
 • Sylejman Vokshi
 • Ymer Prizreni
 • Ali Pashë Gucia
 • Abdyl Frashëri
 • Jeronim De Rada
 • Marko Boçari
 • Bubulina
 • Pjetër Bogdani
 • Lekë Dukagjini
 • Gj.K.Skënderbeu
 • Teuta
 • Kostandini i Madh
 • Leka i Madh
 • Iliria

VIDEO

Fazli Berisha - Pashtrik

Selver Mackaj 2

Copyright © 2006 - 2012 Portali Pashtriku.org - Të gjitha të drejtat e rezervuara.     Zhvilluar nga: AlbaProject Networks