SHKRIMI
e premte, 13 dhjetor 2019

SHERADIN BERISHA: HIPOKRIZIA E RAMUSHIT!

Pashtriku, 24 korrik 2019:

1. Është interesant, shumë interesant! Ramush Haradinaj për t'u treguar i virtytshëm, i besueshëm dhe parimor, ka dhënë dorëheqje nga posti i kryeministrit, vetëm pse ishte ftuar për intervistim nga specialja! Ndërkohë që në qeverinë e tij (të mbingarkuar me ministra, zv.ministra, këshilltarë...) ka ministra me aktakuza apo nën hetim, dhe s'kanë dhënë dorëheqje! Kanë vazhduar punën pa u trazuar nga kryeministri!

-
Si mund të cilësohet ky veprim i Ramushit?!

- HIPOKRIZI!

2. Ramush Haradinaj sot pas intervistimit nga specialja në Hagë ka deklaruar se, nuk është përgjigjur "fare në pyetjet" e prokurorisë, pra është mbrojtur në heshtje, "si i dyshuar" por "nuk e di - thotë - pse jam i dyshuar"! Ramushi edhe pse në heshtje, i ka dëgjuar pyetjet dhe akoma nuk e paska kuptuar pse po dyshohet!!!

Ndërkaq ai ka deklaruar se prokuroria nuk ka paraqitur ndonjë obligim tjetër ndaj tij, dhe se do të kthehet në Kosovë i gatshëm për të kërkuar votat e qytetarëve në zgjedhjet e reja!

- Tani shtrohet pyetja, si mund të garohet në zgjedhje për të kërkuar votat e qytetarëve, derisa je nën hetim si "i dyshuar - jo i liruar" nga një gjykatë që vetë e ke votuar, ku nesër mund të ngritet një "aktakuzë" kundër teje, e cila prodhon sërish një dorëheqje?!

- Ku të çon kjo maskaradë?!

- ASKUND!kthehu

SHKRIMET E FUNDIT

FOTOLAJM

Gëzuar 28 Nëntorin 1912!

FOTODËSHMI

 • Deshmoret e Kombit
 • Xhemajli Berisha
 • Shaban, Adem e Hamëz Jashari
 • Mehë Uka
 • Tahir Sinani
 • Ridvan Qazimi - Komandant Lleshi
 • Xheladin Gashi - Plaku
 • Jashar Salihu
 • Xhemajl Fetahaj
 • Agim Ramadani
 • Indrit Cara - Kavaja
 • Mujë Krasniqi - Kapuçi
 • Abedin Rexha - Sandokani
 • Fehmi i Xheve Lladrovci
 • Remzi Ademaj, Xhevat e Seladin Berisha
 • Bekim Berisha - ABEja
 • Ilir Konushevci
 • Ismet Jashari - Kumanova
 • Luan Haradinaj
 • Adrian Krasniqi
 • Zahir Pajaziti, Edmond Hoxha dhe Hakif Zejnullahu
 • Bahri Fazliu dhe Agron Rrahmani
 • Adem Jashari
 • Ahmet Haxhiu
 • Fadil Vata
 • Ukshin Hoti
 • Afrim Zhitia dhe Fahri Fazliu
 • Rexhep Mala dhe Nuhi Berisha
 • Jusuf Gërvalla dhe Kadri Zeka
 • Naser Hajrizi
 • Adem Demaçi
 • Metush Krasniqi
 • Zekeria Rexha
 • Xheladin Hana
 • Musine Kokollari
 • Marije Shllaku
 • Gjon Serreçi
 • Qemal Stafa
 • Mulla Idriz Gjilani
 • Shaban Polluzha
 • Avni Rrustemi
 • Azem e Shote Galica
 • Asdreni
 • Migjeni
 • Ndre Mjeda
 • Shtjefën Gjeqovi
 • Faik Konica
 • Fan Noli
 • Gjergj Fishta
 • Bajram Curri
 • Isa Boletini
 • Idriz Seferi
 • Hasan Prishtina
 • Luigj Gurakuqi
 • Ismail Qemali
 • Dedë Gjo Luli
 • Çerqiz Topulli dhe Mihal Grameno
 • Mehmet Pashë Deralla
 • Vaso Pashë Shkodrani
 • Naum Veçilharxhi
 • Haxhi Zeka
 • Mic Sokoli
 • Naim Frashëri
 • Sami Frashëri
 • Sylejman Vokshi
 • Ymer Prizreni
 • Ali Pashë Gucia
 • Abdyl Frashëri
 • Jeronim De Rada
 • Marko Boçari
 • Bubulina
 • Pjetër Bogdani
 • Lekë Dukagjini
 • Gj.K.Skënderbeu
 • Teuta
 • Kostandini i Madh
 • Leka i Madh
 • Iliria

VIDEO

Fazli Berisha - Pashtrik

Selver Mackaj 2

Copyright © 2006 - 2012 Portali Pashtriku.org - Të gjitha të drejtat e rezervuara.     Zhvilluar nga: AlbaProject Networks