SHKRIMI
e premte, 13 dhjetor 2019

SHERADIN BERISHA: URIME BORIS ' DETYRA E KRYEMINISTRIT!

Pashtriku, 24 Korrik 2019: Pas dorëheqjes së Theresa May-t, Boris Johnson është zgjedhur kryeministër i ri i Britanisë së Madhe dhe kryetar i Partisë Konservatore, duke mposhtur rivalin e tij Jeremy Hunt.

Johnson, fitojë 92.153 vota nga anëtarët e partisë Tory, ndërsa Hunt grumbulloi 46.656 vota.

Para se të fitonte ndaj sekretarit aktual të jashtëm, ish-sekretari britanik, Johnson, ka mposhtur disa rivalë, përfshirë këtu:

- sekretarin e shtetit, Sajid Javid,

- sekretarin e mjedisit, Michael Gove,

- ish-sekretarin e shtetit për punë dhe pensione, Esther Mcvey, si dhe

- ish-kreun e Dhomës së Përbashkët, Andrea Leadsome.

Me këtë rast Johnson'i tha se ishte një privilegj që shërbeu në kabinetin e Theresa May dhe se do të vazhdojë pasionin dhe vendosmërinë që ajo solli në politikën tonë.

Tashmë dihet se Anglia më 31 tetor 2019 ka vendosur të largohet nga Bashkimi Evropian (BE), dhe Boris Johnson'i është shprehur në favor të një Brexit-i pa marrëveshje, pavarësisht paralajmërimit të ekspertëve se kjo mënyrë do të godiste rëndë ekonominë britanike.

URIME BORIS, JU PRIFTË E MBARA!kthehu

SHKRIMET E FUNDIT

FOTOLAJM

Gëzuar 28 Nëntorin 1912!

FOTODËSHMI

 • Deshmoret e Kombit
 • Xhemajli Berisha
 • Shaban, Adem e Hamëz Jashari
 • Mehë Uka
 • Tahir Sinani
 • Ridvan Qazimi - Komandant Lleshi
 • Xheladin Gashi - Plaku
 • Jashar Salihu
 • Xhemajl Fetahaj
 • Agim Ramadani
 • Indrit Cara - Kavaja
 • Mujë Krasniqi - Kapuçi
 • Abedin Rexha - Sandokani
 • Fehmi i Xheve Lladrovci
 • Remzi Ademaj, Xhevat e Seladin Berisha
 • Bekim Berisha - ABEja
 • Ilir Konushevci
 • Ismet Jashari - Kumanova
 • Luan Haradinaj
 • Adrian Krasniqi
 • Zahir Pajaziti, Edmond Hoxha dhe Hakif Zejnullahu
 • Bahri Fazliu dhe Agron Rrahmani
 • Adem Jashari
 • Ahmet Haxhiu
 • Fadil Vata
 • Ukshin Hoti
 • Afrim Zhitia dhe Fahri Fazliu
 • Rexhep Mala dhe Nuhi Berisha
 • Jusuf Gërvalla dhe Kadri Zeka
 • Naser Hajrizi
 • Adem Demaçi
 • Metush Krasniqi
 • Zekeria Rexha
 • Xheladin Hana
 • Musine Kokollari
 • Marije Shllaku
 • Gjon Serreçi
 • Qemal Stafa
 • Mulla Idriz Gjilani
 • Shaban Polluzha
 • Avni Rrustemi
 • Azem e Shote Galica
 • Asdreni
 • Migjeni
 • Ndre Mjeda
 • Shtjefën Gjeqovi
 • Faik Konica
 • Fan Noli
 • Gjergj Fishta
 • Bajram Curri
 • Isa Boletini
 • Idriz Seferi
 • Hasan Prishtina
 • Luigj Gurakuqi
 • Ismail Qemali
 • Dedë Gjo Luli
 • Çerqiz Topulli dhe Mihal Grameno
 • Mehmet Pashë Deralla
 • Vaso Pashë Shkodrani
 • Naum Veçilharxhi
 • Haxhi Zeka
 • Mic Sokoli
 • Naim Frashëri
 • Sami Frashëri
 • Sylejman Vokshi
 • Ymer Prizreni
 • Ali Pashë Gucia
 • Abdyl Frashëri
 • Jeronim De Rada
 • Marko Boçari
 • Bubulina
 • Pjetër Bogdani
 • Lekë Dukagjini
 • Gj.K.Skënderbeu
 • Teuta
 • Kostandini i Madh
 • Leka i Madh
 • Iliria

VIDEO

Fazli Berisha - Pashtrik

Selver Mackaj 2

Copyright © 2006 - 2012 Portali Pashtriku.org - Të gjitha të drejtat e rezervuara.     Zhvilluar nga: AlbaProject Networks