SHKRIMI
e premte, 13 dhjetor 2019

FLAMUR VEZAJ: 'ABI QARSHIA' NË PRIZREN DHE TEATRI NË TIRANË!

SHBA, 25 Korrik 2019: Jane dy ndertesa qe duan t’i shembin por qe kane nje te perbashket, pas tyre jane dy “oligarke” me te njejtin mbiemer “Fusha” dhe qe te dy mbrohen nga dy shoket H.Thaçi dhe E.Rama! Çfare koincidence, dy shoket Thaçi e Rama edhe ketu i bashkon “interesi” duke dal ne mbrojtje te “oligarkeve” dhe jo ligjshmerise!! Rama ne Shqiperi perdore ne menyre te paligjshme Policine per shembjen e nderteses se ligjshme, miku i tij ne Kosove Thaçi perdore policine per te mos lejuar prishjen e nje ndertese te paligjshme! Qe te dy ne interese te “oligarkeve” me mbiemer FUSHA dhe jo interesit publik te qytetareve!!! Sa ngjashmeri!!

#Rastet:

#”Abi Qarshia” ne Prizren eshte nje qender tregtare e ndertuar nga kompania e “oligarkut” Irfan FUSHA i njohur si ish-kandidate per deputet i partise se presidentit partiak H.Thaçi! Por Komuna e Prizrenit prej kohesh ka tenuar te bllokoje ndertimin e tani ta shembe ate te pjese te kesaj qendre tregtare te ndertuar pa leje, e cila ka bllokuar rrugen! Per te mos shembur ndertesen, “oligarku” FUSHA ka vene ne levizje H.Thaçin! Ky i fundit, thone se ka vene ne sherbim te “oligarkut” Ministrin e Mjedisit dhe Planifikimit, prokurorine dhe Policine e Kosoves te cilet kane bllokuar inspektoret e Komunes se Prizrenit duke mos i lejuar te shembin ndertesen edhe pse e ndertuar ne paligjshmeri te plote!! Ka mbi nje jave qe Policia me leter-bakalli ne dore te firmosur nga prokuror partiak e inspektor te ministrise mbrojne nga shembja nje ndertese te paligjshme!!!

#Ne Tirane E.Rama me vartesit e tij prej me shume se nje viti i eshte vene pas nderteses se Teatrit Kombetare, duke kerkuar me te gjitha menyrat shembjen e tij dhe dhenien e truallit per ndertim “oligarkut” Shkelqim FUSHA! Per shembjen e tij pervec PPP-se ka shpikur nje ligj te votuar po nga ai dhe “ushtaret” e tij ne Parlament qe Teatri Kombetar te shembet dhe ti jepet per ndertim “oligarkut”! Kunder ketij ligji dhe shembjes jane ngritur artistet dhe shume qytetare te tjere qe prej me shume se nje vitit protestojne prane Teatrit! Por E.Rama dhe vartesit e tij, ne paligjshmeri te plote dje kane urdheruar Inspektoriatin e Bashkise dhe Policine e Shtetit qe te largojne protestuesit dhe te nisin shembjen e nderteses se Teatrit gjithmone ne favore te “oligarkut” FUSHA!

#Interesi_dhe_turpi_i_bashkon_Ramen_e_Thaçin#kthehu

SHKRIMET E FUNDIT

FOTOLAJM

Gëzuar 28 Nëntorin 1912!

FOTODËSHMI

 • Deshmoret e Kombit
 • Xhemajli Berisha
 • Shaban, Adem e Hamëz Jashari
 • Mehë Uka
 • Tahir Sinani
 • Ridvan Qazimi - Komandant Lleshi
 • Xheladin Gashi - Plaku
 • Jashar Salihu
 • Xhemajl Fetahaj
 • Agim Ramadani
 • Indrit Cara - Kavaja
 • Mujë Krasniqi - Kapuçi
 • Abedin Rexha - Sandokani
 • Fehmi i Xheve Lladrovci
 • Remzi Ademaj, Xhevat e Seladin Berisha
 • Bekim Berisha - ABEja
 • Ilir Konushevci
 • Ismet Jashari - Kumanova
 • Luan Haradinaj
 • Adrian Krasniqi
 • Zahir Pajaziti, Edmond Hoxha dhe Hakif Zejnullahu
 • Bahri Fazliu dhe Agron Rrahmani
 • Adem Jashari
 • Ahmet Haxhiu
 • Fadil Vata
 • Ukshin Hoti
 • Afrim Zhitia dhe Fahri Fazliu
 • Rexhep Mala dhe Nuhi Berisha
 • Jusuf Gërvalla dhe Kadri Zeka
 • Naser Hajrizi
 • Adem Demaçi
 • Metush Krasniqi
 • Zekeria Rexha
 • Xheladin Hana
 • Musine Kokollari
 • Marije Shllaku
 • Gjon Serreçi
 • Qemal Stafa
 • Mulla Idriz Gjilani
 • Shaban Polluzha
 • Avni Rrustemi
 • Azem e Shote Galica
 • Asdreni
 • Migjeni
 • Ndre Mjeda
 • Shtjefën Gjeqovi
 • Faik Konica
 • Fan Noli
 • Gjergj Fishta
 • Bajram Curri
 • Isa Boletini
 • Idriz Seferi
 • Hasan Prishtina
 • Luigj Gurakuqi
 • Ismail Qemali
 • Dedë Gjo Luli
 • Çerqiz Topulli dhe Mihal Grameno
 • Mehmet Pashë Deralla
 • Vaso Pashë Shkodrani
 • Naum Veçilharxhi
 • Haxhi Zeka
 • Mic Sokoli
 • Naim Frashëri
 • Sami Frashëri
 • Sylejman Vokshi
 • Ymer Prizreni
 • Ali Pashë Gucia
 • Abdyl Frashëri
 • Jeronim De Rada
 • Marko Boçari
 • Bubulina
 • Pjetër Bogdani
 • Lekë Dukagjini
 • Gj.K.Skënderbeu
 • Teuta
 • Kostandini i Madh
 • Leka i Madh
 • Iliria

VIDEO

Fazli Berisha - Pashtrik

Selver Mackaj 2

Copyright © 2006 - 2012 Portali Pashtriku.org - Të gjitha të drejtat e rezervuara.     Zhvilluar nga: AlbaProject Networks