SHKRIMI
e premte, 05 qershor 2020

SHERADIN BERISHA: SHQIPTAR, POLITIKA ME KADRI VESELIN NUK ËSHTË MJEKSI, AS 'NËNA TEREZE' PËR BAMIRËSI!

Pashtriku, 24 shtator 2019: Shqiptari, djali i Adem Demaçit, në Teatrin e kukullave politike e paska përzgjedhur aktrimin me Kadri Veselin e PDK'së!

***

Shqiptar, politika me Kadri Veselin nuk është mjeksi, as "Nëna Tereze" për bamirësi, por është kompani e biznesit që abuzon me buxhetin shtetit në emër të miletit!

Të cilit milet?!

Të atij mileti që i kryen punët më së lehti (klientelës së tij)!

***

Shqiptar, shiko këtë videoinçizim, për ta kuptuar mirëfilli se, si i kryejnë punët, shefi i shefave të shefave - Adem Grabovci me kryeshefin e Prontos, Kadri Veseli!


Dosja e shefave X, Grabovci i thote Veselit: Ti i merr vendimet, une i zbatoj!

https://youtu.be/HQqykFp8Rzc***

Shqiptar, me duket e paske mbajtur mirë në mend një fjalë të Bacit Adem, i cili shpesh e përsëriste!

Ai thoshte: "s'ka ma të mirë se Hashim Thaçi"!

Edhe për ty Shqiptar, më duket s'paska më të mirë se Kadri Veseli, i cili bashkë me Hashimin e sojin e tij, për 20 vjet rresht - shqiptarëve ua kanë 'vrarë' edhe shpresën për jetë të dinjitetshme!

Ani djali bacit, të priftë e mbara!_______________

(Shkrimi fillimisht është publikuar me 29 gusht 2019 në facebook)


kthehu

SHKRIMET E FUNDIT

FOTOLAJM

Adem Jashari 1955 - 1998

FOTODËSHMI

 • Deshmoret e Kombit
 • Xhemajli Berisha
 • Shaban, Adem e Hamëz Jashari
 • Mehë Uka
 • Tahir Sinani
 • Ridvan Qazimi - Komandant Lleshi
 • Xheladin Gashi - Plaku
 • Jashar Salihu
 • Xhemajl Fetahaj
 • Agim Ramadani
 • Indrit Cara - Kavaja
 • Mujë Krasniqi - Kapuçi
 • Abedin Rexha - Sandokani
 • Fehmi i Xheve Lladrovci
 • Remzi Ademaj, Xhevat e Seladin Berisha
 • Bekim Berisha - ABEja
 • Ilir Konushevci
 • Ismet Jashari - Kumanova
 • Luan Haradinaj
 • Adrian Krasniqi
 • Zahir Pajaziti, Edmond Hoxha dhe Hakif Zejnullahu
 • Bahri Fazliu dhe Agron Rrahmani
 • Adem Jashari
 • Ahmet Haxhiu
 • Fadil Vata
 • Ukshin Hoti
 • Afrim Zhitia dhe Fahri Fazliu
 • Rexhep Mala dhe Nuhi Berisha
 • Jusuf Gërvalla dhe Kadri Zeka
 • Naser Hajrizi
 • Adem Demaçi
 • Metush Krasniqi
 • Zekeria Rexha
 • Xheladin Hana
 • Musine Kokollari
 • Marije Shllaku
 • Gjon Serreçi
 • Qemal Stafa
 • Mulla Idriz Gjilani
 • Shaban Polluzha
 • Avni Rrustemi
 • Azem e Shote Galica
 • Asdreni
 • Migjeni
 • Ndre Mjeda
 • Shtjefën Gjeqovi
 • Faik Konica
 • Fan Noli
 • Gjergj Fishta
 • Bajram Curri
 • Isa Boletini
 • Idriz Seferi
 • Hasan Prishtina
 • Luigj Gurakuqi
 • Ismail Qemali
 • Dedë Gjo Luli
 • Çerqiz Topulli dhe Mihal Grameno
 • Mehmet Pashë Deralla
 • Vaso Pashë Shkodrani
 • Naum Veçilharxhi
 • Haxhi Zeka
 • Mic Sokoli
 • Naim Frashëri
 • Sami Frashëri
 • Sylejman Vokshi
 • Ymer Prizreni
 • Ali Pashë Gucia
 • Abdyl Frashëri
 • Jeronim De Rada
 • Marko Boçari
 • Bubulina
 • Pjetër Bogdani
 • Lekë Dukagjini
 • Gj.K.Skënderbeu
 • Teuta
 • Kostandini i Madh
 • Leka i Madh
 • Iliria

VIDEO

Fazli Berisha - Pashtrik

Selver Mackaj 2

Copyright © 2006 - 2012 Portali Pashtriku.org - Të gjitha të drejtat e rezervuara.     Zhvilluar nga: AlbaProject Networks