DëSHMORëT
e hënë, 18 shkurt 2019

IZET IBRAHIMI: KOLOSĂ‹T QĂ‹ IDEALI PĂ‹R SHQIPĂ‹RINĂ‹ I BASHKOI DHE AS VARRI NUK I NDAU!

Drenas, 15 dhjetor 2018: (Kronikë e shtegëtimeve atdhetare të dëshmorëve Arif Shala, Sokol Brahimi e Izet Gjoshi) - Trajtimi i ngjarjeve nga periudha e lavdishme e veprimtarisë atdhetare të Komiteteve të Lëvizjes për Lirimin e Tokave Shqi...

me shumë

SHERADIN BERISHA: ADRIAN KRASNIQI - PUSHKA E UҪK-së! (DËSHMI ARKIVORE)

Pashtriku.org, 6 dhjetor 2ß18: "Veprimtarinë patriotike që jam duke e zhvilluar unë do të kishit zhvilluar edhe ju, por fati deshi që unë njëherë për njëherë t'i përgjigjem thirrjes së atdheut, që bijtë...

me shumë

SHERADIN BERISHA: DĂ‹SHMORĂ‹T BAFTI HAXHIU DHE SALIH ZENUNI NUK ISHIN USHTARĂ‹ TĂ‹

Pashtriku.org, 12 tetor 2018: Botuar më 2 qershor 2018 në facebook / (Reagim me shkas) - Në përvjetorin e rënies së dëshmorit Bafti Haxhiu (më 26 maj 2018) në Viti u mbajt një tubim përkujtimor, ku mori pjesë edhe Ruzhdi Saramat...

me shumë

BERAT ARMAGEDONI: AKADEMI PĂ‹RKUJTIMORE NĂ‹N SHKUJDESJEN E SH.T.Z., HASHIM THAŇŞIT

Prishtinë, 9 tetor 2018: Megjithatë dhe, fatmirësisht, ra kjo akademi përkujtimore dhe pamë se si e sa shpejt harrojnë të nderojnë kryetarët dhe këshilltarët e kryetarëve, luftën, të bërat e huaja dhe të b&eu...

me shumë

SHERADIN BERISHA: NĂ‹ 20 VJETORIN E VRASJES SĂ‹ KOMANDANTIT ABEDIN REXHA - SANDOKANI

Pashtriku.org, 7 tetor 2018: Jeta dhe vepra e luftëtarit të lirisë, Abedin Rexha, ishte e veçantë, ashtu sikurse ishte ai për shumë çka i veçantë, luftëtar i radhëve të para të Ushtrisë Çlirimtare t&e...

me shumë

KUR SERBĂ‹T GARANTONIN LUFTĂ‹TARĂ‹T E LIRISĂ‹!

Ferizaj, 7 tetor 2018: (Në 20 vjetorin e rënies së Gursel e Bajram Sylejmanit me shokë) - Kur je nën thundrën e të huajit, lufta të bëhet pjesë e jetës, pjesë e përditshmërisë, të bëhet sikur buka e goj&...

me shumë

PROF.DR.NUSRET PLLANA: TRIMAT E POLLATĂ‹S JANĂ‹ PJESĂ‹ E LIRISĂ‹ SONĂ‹ KOMBĂ‹TARE

Prishtinë, 16 shtator 2018: (Në përvjetorin e rënies së Dëshmorëve të Kombit, Skender Munolli dhe Besim Latifi) Përkufizimi Historia e të gjithë popujve të botës, andaj edhe historia e popullit shqiptar, ndërtohet mb...

me shumë

NĂ‹ 20 VJETORIN E RĂ‹NIES, XHEVAT BERISHA - MĂ‹SUESI HERO!

Prizren, 2 shtator 2018: Më 1 shtator 1998 mësuesi Xhevat Berisha nuk filloi mësimin me nxënësit e tij për t’u dhënë dituri. Ai këtë ditë për lirinë e nxënësve të tij dhe të gjithë Kosovë...

me shumë

RUZHDI SARAMATI VAZHDON TA SHQETĂ‹SOJ FAMILJEN E DĂ‹SHMORIT TĂ‹ KOMBIT, FLORIM RUSHITI!

Pashtriku.org, 20 korrik 2018: Më 19 korrik 2018, Lulzim Rushiti, vëllai i dëshmorit Florim Rushiti - Kingji, përmes një reagimi të publikuar në facebook drejtuar, bashkëlufëtarëve të Operacionit 'Shigjeta', kryetarit të Shoqa...

me shumë

20 VITE NGA RËNIA HEROIKE E DËSHMORIT TË KOMBIT VISAR THAÇI

Besianë, 18 korrik 2018: Kalojnë vite, kalojnë dhe dekada, ndërsa kujtimi për dëshmorët mbetet i freskët në mendjet tona, në historinë e kombit tonë. Dëshmorët janë nderi dhe krenaria e çdo populli. Vet&eum...

me shumë

SHKRIMET E FUNDIT

FOTOLAJM

FOTODËSHMI

 • Deshmoret e Kombit
 • Xhemajli Berisha
 • Shaban, Adem e Hamëz Jashari
 • Mehë Uka
 • Tahir Sinani
 • Ridvan Qazimi - Komandant Lleshi
 • Xheladin Gashi - Plaku
 • Jashar Salihu
 • Xhemajl Fetahaj
 • Agim Ramadani
 • Indrit Cara - Kavaja
 • Mujë Krasniqi - Kapuçi
 • Abedin Rexha - Sandokani
 • Fehmi i Xheve Lladrovci
 • Remzi Ademaj, Xhevat e Seladin Berisha
 • Bekim Berisha - ABEja
 • Ilir Konushevci
 • Ismet Jashari - Kumanova
 • Luan Haradinaj
 • Adrian Krasniqi
 • Zahir Pajaziti, Edmond Hoxha dhe Hakif Zejnullahu
 • Bahri Fazliu dhe Agron Rrahmani
 • Adem Jashari
 • Ahmet Haxhiu
 • Fadil Vata
 • Ukshin Hoti
 • Afrim Zhitia dhe Fahri Fazliu
 • Rexhep Mala dhe Nuhi Berisha
 • Jusuf Gërvalla dhe Kadri Zeka
 • Naser Hajrizi
 • Adem Demaçi
 • Metush Krasniqi
 • Zekeria Rexha
 • Xheladin Hana
 • Musine Kokollari
 • Marije Shllaku
 • Gjon Serreçi
 • Qemal Stafa
 • Mulla Idriz Gjilani
 • Shaban Polluzha
 • Avni Rrustemi
 • Azem e Shote Galica
 • Asdreni
 • Migjeni
 • Ndre Mjeda
 • Shtjefën Gjeqovi
 • Faik Konica
 • Fan Noli
 • Gjergj Fishta
 • Bajram Curri
 • Isa Boletini
 • Idriz Seferi
 • Hasan Prishtina
 • Luigj Gurakuqi
 • Ismail Qemali
 • Dedë Gjo Luli
 • Çerqiz Topulli dhe Mihal Grameno
 • Mehmet Pashë Deralla
 • Vaso Pashë Shkodrani
 • Naum Veçilharxhi
 • Haxhi Zeka
 • Mic Sokoli
 • Naim Frashëri
 • Sami Frashëri
 • Sylejman Vokshi
 • Ymer Prizreni
 • Ali Pashë Gucia
 • Abdyl Frashëri
 • Jeronim De Rada
 • Marko Boçari
 • Bubulina
 • Pjetër Bogdani
 • Lekë Dukagjini
 • Gj.K.Skënderbeu
 • Teuta
 • Kostandini i Madh
 • Leka i Madh
 • Iliria

VIDEO

Selver Mackaj 2

Selver Mackaj 1

Copyright © 2006 - 2012 Portali Pashtriku.org - Të gjitha të drejtat e rezervuara.     Zhvilluar nga: AlbaProject Networks