SHKRIMI
e premte, 20 korrik 2018

NJOFTIM: KËSHILLI I MËSIMIT PLOTËSUES NË GJUHËN SHQIPE NË BAVARI

Munih, 12 shtator 2017: Këshilli i Mësimit Plotësues në Gjuhën Shqipe në Bavari (KMPGJSH) njofton - të gjithë mësimdhënësit, nxënësit dhe Këshillin e Prindërve, se mësimi për vitit shkollorë 2017/18 në nivel të Bavarisë do të fillojë më 02 tetor 2017 zyrtarisht, kurse klasët që funksionojnë më herët mund të fillojnë mësimin, sipas planprogramit të mësimit të rregullt në Landin e Bavarisë. Arsyeja e shtyrjes së Mësimit Plotësues në Bavari, në këtë vit, qëndron në atë se shumë klasa janë në proces të hapjes. Po, që ende nga drejtoritë e shkollave përkatëse, ku pretendojmë t’i kemi klasët, nuk janë përcaktuar se cilat klasa do të shfrytëzohen për Mësimin Plotësues.

KMPGJSH-ja, ju uron fillim të mbarë të gjithë nxënësve edhe mësuesve të cilit janë të përfshirë në Mësimin Plotësues! Po ashtu ju uron mirëseardhje të përzemërt nxënësve të cilët përherë të parë do të vijojnë në Mësimin Plotësues në gjuhën Shqipe!Këshilli i Mësimit Plotësues në Gjuhës Shqipe në Bavari (KMPGJSH), u bënë thirrje të gjithë nxënësve shqiptar, që vijojnë mësimin në gjuhën gjermane, të jenë pjesë e Mësimin Plotësues në Gjuhën Shqipe, nga që nuk do të humbisni asgjë. Por, mbi të gjitha, do të fitoni krenarin e gjuhës shqipe, kulturën, historinë, identitetin e atdheut tuaj.

Nxënës të dashur ejani në shkollën shqipe, në dritaren e hapur të diturisë, ku rrezet e diellit, përmes kësaj dritare, na japin shpresë, dashuri, harmoni, krenari për identitetin tonë, gjuhën e ëmbël, gjuhën shqipe.

Në emër të Këshillit të Mësimit Plotësues në Gjuhës Shqipe në Bavari (KMPGJSH).


Sekretari: Isuf Bytyçi


Kryetari: Mustafë Krasniqi


Munih, 08.09.2017


kthehu

SHKRIMET E FUNDIT

FOTOLAJM

FOTODËSHMI

 • Deshmoret e Kombit
 • Xhemajli Berisha
 • Shaban, Adem e Hamëz Jashari
 • Mehë Uka
 • Tahir Sinani
 • Ridvan Qazimi - Komandant Lleshi
 • Xheladin Gashi - Plaku
 • Jashar Salihu
 • Xhemajl Fetahaj
 • Agim Ramadani
 • Indrit Cara - Kavaja
 • Mujë Krasniqi - Kapuçi
 • Abedin Rexha - Sandokani
 • Fehmi i Xheve Lladrovci
 • Remzi Ademaj, Xhevat e Seladin Berisha
 • Bekim Berisha - ABEja
 • Ilir Konushevci
 • Ismet Jashari - Kumanova
 • Luan Haradinaj
 • Adrian Krasniqi
 • Zahir Pajaziti, Edmond Hoxha dhe Hakif Zejnullahu
 • Bahri Fazliu dhe Agron Rrahmani
 • Adem Jashari
 • Ahmet Haxhiu
 • Fadil Vata
 • Ukshin Hoti
 • Afrim Zhitia dhe Fahri Fazliu
 • Rexhep Mala dhe Nuhi Berisha
 • Jusuf Gërvalla dhe Kadri Zeka
 • Naser Hajrizi
 • Adem Demaçi
 • Metush Krasniqi
 • Zekeria Rexha
 • Xheladin Hana
 • Musine Kokollari
 • Marije Shllaku
 • Gjon Serreçi
 • Qemal Stafa
 • Mulla Idriz Gjilani
 • Shaban Polluzha
 • Avni Rrustemi
 • Azem e Shote Galica
 • Asdreni
 • Migjeni
 • Ndre Mjeda
 • Shtjefën Gjeqovi
 • Faik Konica
 • Fan Noli
 • Gjergj Fishta
 • Bajram Curri
 • Isa Boletini
 • Idriz Seferi
 • Hasan Prishtina
 • Luigj Gurakuqi
 • Ismail Qemali
 • Dedë Gjo Luli
 • Çerqiz Topulli dhe Mihal Grameno
 • Mehmet Pashë Deralla
 • Vaso Pashë Shkodrani
 • Naum Veçilharxhi
 • Haxhi Zeka
 • Mic Sokoli
 • Naim Frashëri
 • Sami Frashëri
 • Sylejman Vokshi
 • Ymer Prizreni
 • Ali Pashë Gucia
 • Abdyl Frashëri
 • Jeronim De Rada
 • Marko Boçari
 • Bubulina
 • Pjetër Bogdani
 • Lekë Dukagjini
 • Gj.K.Skënderbeu
 • Teuta
 • Kostandini i Madh
 • Leka i Madh
 • Iliria

VIDEO

Copyright © 2006 - 2012 Portali Pashtriku.org - Të gjitha të drejtat e rezervuara.     Zhvilluar nga: AlbaProject Networks