SHKRIMI
e enjte, 17 janar 2019

U BOTUA LIBRI "E VËRTETA BËN ARMIQ" I AUTORIT XHEMIL ZEQIRI

Pashtriku.org, 9 nëntor 2017: Këto ditë Shtëpia Botuese 'Thesari' në Prishtinë, ka botuar librin: "E VËRTETA BËN ARMIQ" të autorit Xhemil Zeqiri. Redaktor i librit është Gëzim Mekuli, recenzentë: Dilaver Goxhaj dhe Andrim Zeqiri, lektor Xhelal Zejneli, ndërkaq dizjanimin dhe faqosjen e ka bërë 'Omi DESIGN' në Prishtinë. Libri ka 400 faqe dhe të gjitha të drejtat janë të rezervuara për autorin e librit. Libri fillimisht është dërguar për botim në një shtëpi botuese në Tetovë, mirëpo për shkak të kritikave thumbuese në adresë të qeveritarëve maqedonas, drejtuesi i shtypshkronjës nuk e boton librin!

Për këtë problem - autori i librit, Xhemil Zeqiri në fund të librit shkruan:

"Të dashur lexues,

Librin që keni në duar, fillimisht e dërgova për ta botuar në një shtëpi botuese në Tetovë ku qëndroi rreth një javë. Drejtuesit e shtypshkronjës pasi e kanë parë përmbajtjen e librit, nuk ishin në gjendje ta marrin përsipër botimin me arsyetimin se shteti maqedonas nuk po pranon ta bëjë katalozimin e librit nga se, sipas tyre, libri vë në thumb të kritikës qeveritarët maqedonas... Madje ata më konsideronin disident!!! (Autori)

***

Me lejen e autorit, portali pashtriku.org, e boton librin në formatin PDF:

XHEMIL ZEQIRI: E VËRTETA BËN ARMIQ"

http://pashtriku.org/ngarkimet/dokumentet/Xhemil%20Zeqiri%20e%20verteta%20ben%20armiq.pdfkthehu

SHKRIMET E FUNDIT

FOTOLAJM

FOTODËSHMI

 • Deshmoret e Kombit
 • Xhemajli Berisha
 • Shaban, Adem e Hamëz Jashari
 • Mehë Uka
 • Tahir Sinani
 • Ridvan Qazimi - Komandant Lleshi
 • Xheladin Gashi - Plaku
 • Jashar Salihu
 • Xhemajl Fetahaj
 • Agim Ramadani
 • Indrit Cara - Kavaja
 • Mujë Krasniqi - Kapuçi
 • Abedin Rexha - Sandokani
 • Fehmi i Xheve Lladrovci
 • Remzi Ademaj, Xhevat e Seladin Berisha
 • Bekim Berisha - ABEja
 • Ilir Konushevci
 • Ismet Jashari - Kumanova
 • Luan Haradinaj
 • Adrian Krasniqi
 • Zahir Pajaziti, Edmond Hoxha dhe Hakif Zejnullahu
 • Bahri Fazliu dhe Agron Rrahmani
 • Adem Jashari
 • Ahmet Haxhiu
 • Fadil Vata
 • Ukshin Hoti
 • Afrim Zhitia dhe Fahri Fazliu
 • Rexhep Mala dhe Nuhi Berisha
 • Jusuf Gërvalla dhe Kadri Zeka
 • Naser Hajrizi
 • Adem Demaçi
 • Metush Krasniqi
 • Zekeria Rexha
 • Xheladin Hana
 • Musine Kokollari
 • Marije Shllaku
 • Gjon Serreçi
 • Qemal Stafa
 • Mulla Idriz Gjilani
 • Shaban Polluzha
 • Avni Rrustemi
 • Azem e Shote Galica
 • Asdreni
 • Migjeni
 • Ndre Mjeda
 • Shtjefën Gjeqovi
 • Faik Konica
 • Fan Noli
 • Gjergj Fishta
 • Bajram Curri
 • Isa Boletini
 • Idriz Seferi
 • Hasan Prishtina
 • Luigj Gurakuqi
 • Ismail Qemali
 • Dedë Gjo Luli
 • Çerqiz Topulli dhe Mihal Grameno
 • Mehmet Pashë Deralla
 • Vaso Pashë Shkodrani
 • Naum Veçilharxhi
 • Haxhi Zeka
 • Mic Sokoli
 • Naim Frashëri
 • Sami Frashëri
 • Sylejman Vokshi
 • Ymer Prizreni
 • Ali Pashë Gucia
 • Abdyl Frashëri
 • Jeronim De Rada
 • Marko Boçari
 • Bubulina
 • Pjetër Bogdani
 • Lekë Dukagjini
 • Gj.K.Skënderbeu
 • Teuta
 • Kostandini i Madh
 • Leka i Madh
 • Iliria

VIDEO

Selver Mackaj 2

Selver Mackaj 1

Copyright © 2006 - 2012 Portali Pashtriku.org - Të gjitha të drejtat e rezervuara.     Zhvilluar nga: AlbaProject Networks