SHKRIMI
e enjte, 09 korrik 2020

ABAS FEJZULLAHI: NË ZVICËR PËRUROHET LIBRI 'GJERGJ KASTRIOTI-SKËNDERBEU HEROI KOMBËTAR I SHQIPTARËVE' (PROGRAMI)

Bern, 27 shkurt 2020: BISHZ, për dashamirët e artit dhe kulturës në përgjithësi e të librit në veçanti, në bashkëpunim me Shoqatën »Trojet e Arbrit» bënë :

FTESË

Për pjesëmarrje me datën 21 Larcor (Mars) 2020, në organizimin Kulturor, prej orës 13:00 deri në orën 15:00 sipas programit në vijim:

1. PËRURIMIN E LIBRIT GJERGJ KASTRIOTI-SKËNDERBEU HEROI KOMBËTAR I SHQIPTARËVE, kushtuar 550 vjetorit të kalimit në amshi , në 550 faqet e librit me punimet e tyre janë paraqitur 50 studiues shqiptar dhe të huaj.

2. Të dhëna e dëshmi për ndihmat e kurbetçarëve në Zvicër, lidhur me ngritjen e shtatorës së Gjergj Kastriotit–Skëndërbeut në Prizren.

3. Themelimi i fondit për të ndihmuar botimin dhe përkthimin e librave me rëndësi të veçantë me të dhëna e dëshmi, për të vërtetën historike të shqiptarëve.

4. VEND PAMJA-EKSPOZITA me punime artistike nga Z.Vesel Çeliku Xhaferi.

5. Për arsye organizative dhe teknike (sigurimin e ulëseve me kohë) është e dëshirueshme që të interesuarit për pjesëmarrje të lajmërohen me shkrim deri me datën 2020-03-20 në këtë adresë elektronike. abas_fejzullahi@hotmail.ch dhe për ndonjë sqarim shtesë në telefonin nr. 078 718 76 45

**************

ADRESA KU MBAHET ORGANIZIMI:

Place de la gare 1 antidote Lounge bar

Neuchatel 2000

Sqarim shtesë: Vendi është në Vendndalimin kryesor të Trenave Hauptbahnhof emri i restorantit antidote Lounge bar në katin e dytë.

____________

Lexoni në formatin PDF:

PROGRAMI PËR RRJEDHËN E ORGANIZIMIT KULTUROR TË BISH PËR DATËN 21.03.2020

http://pashtriku.org/ngarkimet/dokumentet/abas%20fejzullahi%20skenderbeu.pdfkthehu

SHKRIMET E FUNDIT

FOTOLAJM

Adem Jashari 1955 - 1998

FOTODËSHMI

 • Deshmoret e Kombit
 • Xhemajli Berisha
 • Shaban, Adem e Hamëz Jashari
 • Mehë Uka
 • Tahir Sinani
 • Ridvan Qazimi - Komandant Lleshi
 • Xheladin Gashi - Plaku
 • Jashar Salihu
 • Xhemajl Fetahaj
 • Agim Ramadani
 • Indrit Cara - Kavaja
 • Mujë Krasniqi - Kapuçi
 • Abedin Rexha - Sandokani
 • Fehmi i Xheve Lladrovci
 • Remzi Ademaj, Xhevat e Seladin Berisha
 • Bekim Berisha - ABEja
 • Ilir Konushevci
 • Ismet Jashari - Kumanova
 • Luan Haradinaj
 • Adrian Krasniqi
 • Zahir Pajaziti, Edmond Hoxha dhe Hakif Zejnullahu
 • Bahri Fazliu dhe Agron Rrahmani
 • Adem Jashari
 • Ahmet Haxhiu
 • Fadil Vata
 • Ukshin Hoti
 • Afrim Zhitia dhe Fahri Fazliu
 • Rexhep Mala dhe Nuhi Berisha
 • Jusuf Gërvalla dhe Kadri Zeka
 • Naser Hajrizi
 • Adem Demaçi
 • Metush Krasniqi
 • Zekeria Rexha
 • Xheladin Hana
 • Musine Kokollari
 • Marije Shllaku
 • Gjon Serreçi
 • Qemal Stafa
 • Mulla Idriz Gjilani
 • Shaban Polluzha
 • Avni Rrustemi
 • Azem e Shote Galica
 • Asdreni
 • Migjeni
 • Ndre Mjeda
 • Shtjefën Gjeqovi
 • Faik Konica
 • Fan Noli
 • Gjergj Fishta
 • Bajram Curri
 • Isa Boletini
 • Idriz Seferi
 • Hasan Prishtina
 • Luigj Gurakuqi
 • Ismail Qemali
 • Dedë Gjo Luli
 • Çerqiz Topulli dhe Mihal Grameno
 • Mehmet Pashë Deralla
 • Vaso Pashë Shkodrani
 • Naum Veçilharxhi
 • Haxhi Zeka
 • Mic Sokoli
 • Naim Frashëri
 • Sami Frashëri
 • Sylejman Vokshi
 • Ymer Prizreni
 • Ali Pashë Gucia
 • Abdyl Frashëri
 • Jeronim De Rada
 • Marko Boçari
 • Bubulina
 • Pjetër Bogdani
 • Lekë Dukagjini
 • Gj.K.Skënderbeu
 • Teuta
 • Kostandini i Madh
 • Leka i Madh
 • Iliria

VIDEO

Fazli Berisha - Pashtrik

Selver Mackaj 2

Copyright © 2006 - 2012 Portali Pashtriku.org - Të gjitha të drejtat e rezervuara.     Zhvilluar nga: AlbaProject Networks