Të NDRYSHME
e mërkurë, 21 gusht 2019

SHERADIN BERISHA: MBI SHTYPIN E "LIRË DHE TË PAVARUR" DHE "OPINIONIN SHOQËROR"!!!

Pashtriku.org, 31 tetor 2017: ("Deri më sot, në historinë botërore nuk ka ekzistuar diçka e tillë si shtypi i lirë… Detyra e gazetarit është të shkatërrojë të vërtetën... Ne jemi vegla dhe vasalë...

me shumë

SHERADIN BERISHA: HISTORIA ZYRTARE SHKOLLORE ËSHTË HISTORI E FABRIKUAR!

Pashtriku.org, 30 tetor 2017: Historia institucionale, ajo zyrtare, e cila mbizotëron në librat shkollore, pretendon që luftërat, revolucionet etj., janë kryesisht ngjarje të cilat ndodhin rastësisht, spontanisht apo aksidentalisht! Kjo ...

me shumë

TERRY EAGELTON: ILUMINIZMI DHE MAKUTËRIA E KORPORATAVE!

Pashtriku.org, 20 shtator 2017: Siç ka argumentuar edhe Dan Hind, kërcënimi kryesor ndaj vlerave iluministe nuk buron nga feng shui, besimi shërues, relativizmi postmodern apo fundamentalizmi fetar. Si zakonisht kërcënimi ndaj vlerave të iluminizmit b...

me shumë

ADIL FETAHU: PSE POPULLI HEBRAIT ËSHTË POPULLI MË I PËRPARUAR NË BOTË?!

Prishtinë, 15 shtator 2017: Një historik i shkurtër, i historisë së gjatë të Izraelit Historia e Izraelit është e gjatë, së paku mbi 4000 vjet. Prej tyre, dy mijë vjetët e para ishin shtet, ndërsa dy mij...

me shumë

AUREL PLASARI: 'PËRDHUNA E TË PASURVE' KUNDËR TË VARFËRVE! (LEXIM I REKOMANDUAR!)

Tiranë, 13 korrik 2017: Michel Pinçon & Monique Pinçon-Charlot, “La violence des riches. Chronique d’une immense casse sociale, / Përdhuna e të pasurve. Kronikë e një thyerje të stërmadhe sociale” /, Paris 2013 ...

me shumë

SHEFKI OLLOMANI: MISTERI UFO (Unidentify Flying Objects)

Pashtriku.org, 5 korrik 2017: E tërë historia njerëzore është e mbushur me mistere të ndryshme. Shumë nga misteret u harruan në kohë, por edhe shumë mbetën deri në ditët tona dhe nëeri nga më të mëdhenjt...

me shumë

DR.LEDIAN DROBONIKU: KURTHI I KOMPLOTIZMIT!

Tiranë, 3 korrik 2017: Komploti ka qenë i pranishëm në shoqërinë njerëzore që prej agimeve të saja, por të flasësh sot për të, paraqet jo pak vështirësi dhe rreziqe. Kjo për faktin evident, sepse ësht&eu...

me shumë

SHERADIN BERISHA: KUSH E KRIJOI FUNDAMENTALIZMIN ISLAMIK?!

Pashtriku.org, 29 qershor 2017: Ditëve të fundit në mediet e shkruara dhe elektronike si dhe në rrjetet sociale ka plasur një polemikë me shumë akuza e kundërakuza, lidhur me përhapjen dhe fuqizimin e 'fundamentalizmit islamik' në Kosov&e...

me shumë

SHERADIN BERISHA: HOLOKAUSTI BRITANIK NË INDI! VRASJA ME URI NË BENGAL!(FOTO+VIDEO)

Pashtriku.org, 19 qershor 2017: "I urrej indianët. Janë kafshë dhe kanë një fe shtazarake. Sa për zinë e bukës që pllakosi në vend, vetë ata e kanë fajin që pjellin si lepuj. Mirë i gjeti." - kështu ka d...

me shumë

ALEKSANDRI, DJALI I G.SOROSIT FINANCUESI MË I MADH I HILLARY CLINTONIT DHE BARCK OBAMËS!

Pashtriku.org, 14 qershor 2017: Alexander Soros, djali i miliarderit George Soros i cili vepron si partner në menaxhimin e “Soros Brothers Investments”, ishte donatori më i madh i fushatës presidenciale të demokratëve me në krye Hillary Clinton. ...

me shumë

SHKRIMET E FUNDIT

FOTOLAJM

FOTODËSHMI

 • Deshmoret e Kombit
 • Xhemajli Berisha
 • Shaban, Adem e Hamëz Jashari
 • Mehë Uka
 • Tahir Sinani
 • Ridvan Qazimi - Komandant Lleshi
 • Xheladin Gashi - Plaku
 • Jashar Salihu
 • Xhemajl Fetahaj
 • Agim Ramadani
 • Indrit Cara - Kavaja
 • Mujë Krasniqi - Kapuçi
 • Abedin Rexha - Sandokani
 • Fehmi i Xheve Lladrovci
 • Remzi Ademaj, Xhevat e Seladin Berisha
 • Bekim Berisha - ABEja
 • Ilir Konushevci
 • Ismet Jashari - Kumanova
 • Luan Haradinaj
 • Adrian Krasniqi
 • Zahir Pajaziti, Edmond Hoxha dhe Hakif Zejnullahu
 • Bahri Fazliu dhe Agron Rrahmani
 • Adem Jashari
 • Ahmet Haxhiu
 • Fadil Vata
 • Ukshin Hoti
 • Afrim Zhitia dhe Fahri Fazliu
 • Rexhep Mala dhe Nuhi Berisha
 • Jusuf Gërvalla dhe Kadri Zeka
 • Naser Hajrizi
 • Adem Demaçi
 • Metush Krasniqi
 • Zekeria Rexha
 • Xheladin Hana
 • Musine Kokollari
 • Marije Shllaku
 • Gjon Serreçi
 • Qemal Stafa
 • Mulla Idriz Gjilani
 • Shaban Polluzha
 • Avni Rrustemi
 • Azem e Shote Galica
 • Asdreni
 • Migjeni
 • Ndre Mjeda
 • Shtjefën Gjeqovi
 • Faik Konica
 • Fan Noli
 • Gjergj Fishta
 • Bajram Curri
 • Isa Boletini
 • Idriz Seferi
 • Hasan Prishtina
 • Luigj Gurakuqi
 • Ismail Qemali
 • Dedë Gjo Luli
 • Çerqiz Topulli dhe Mihal Grameno
 • Mehmet Pashë Deralla
 • Vaso Pashë Shkodrani
 • Naum Veçilharxhi
 • Haxhi Zeka
 • Mic Sokoli
 • Naim Frashëri
 • Sami Frashëri
 • Sylejman Vokshi
 • Ymer Prizreni
 • Ali Pashë Gucia
 • Abdyl Frashëri
 • Jeronim De Rada
 • Marko Boçari
 • Bubulina
 • Pjetër Bogdani
 • Lekë Dukagjini
 • Gj.K.Skënderbeu
 • Teuta
 • Kostandini i Madh
 • Leka i Madh
 • Iliria

VIDEO

Fazli Berisha - Pashtrik

Selver Mackaj 2

Copyright © 2006 - 2012 Portali Pashtriku.org - Të gjitha të drejtat e rezervuara.     Zhvilluar nga: AlbaProject Networks