Të NDRYSHME
e martë, 28 mars 2017

LIBRAT FETARË I KANË SHPIKUR NJERËZIT, THONË SHKENCTARËT

Pashtriku.org, 23 mars 2017: Shkenctarët në Institutin për Hulumtime Historike kanë publikuar gjetjet e tyre pas pesë vitesh hulumtim të thellë. Kush është baza e një religjioni? Libri i shenjtë apo jo? Shkenctarët, të udh&...

me shumë

SOT U SHUA NGA JETA FILANTROPI DHE BIZNESMENI MILIARDER, DAVID ROKFELLER

Pashtriku.org, 20 mars 2017: Sot në moshën 101 vjeçare vdiq filantropi dhe biznesmeni miliarder David Rokfeller. Ai ishte djali i fundit i gjeneratës së një prej familjeve më të famshme dhe më të përfolura të Amerikës. ...

me shumë

ARBEN ÇOKAJ: MOISIU - THEMELUES I FESË MONOTEISTE, NDËRSA BESIMI NË NJË ZOT LINDI ME ABRAHAMIN!

Tiranë, 13 mars 2017: "Feja është një neurozë obsesionale gjithënjerëzore! - Sigmund Freud) - ("Fe do të thotë varësi nga irracionalja, nënshtrim i tij si realitet objektiv, e cila nuk përshtatet drejtpërdrejt me ...

me shumë

A ËSHTË JETA NJË ILUZION?!

Pashtriku.org, 2 mars 2017: Jeta është një iluzion, së paku në nivel kuantik, thuhet në teorinë e cila u konfirmua së fundmi nga disa studiues. Ata më në fund kanë mjetet për të provuar teorinë e “zgjedhjes s&eum...

me shumë

JOHN KERRY: 'UASHINGTONI E KRIJOI ISIS'in PËR RRËZIMIN E BASHAR AL-ASAD'it NË SIRI!

Pashtriku.org, 21. 02. 2017: Ish'Sekretari amerikan i shtetit, John Kerry ka pohuar se qëllimi kryesor i Amerikës është rrëzimi i Bashar Asad nga posti i presidentit dhe se Uashingtoni për realizimin e këtij qëllimi ka krijuar grupin ISIS. John Ker...

me shumë

ROBERT DAVID STEELE: 'SULMET TERRORISTE JANË TË SAJUARA NGA SHËRBIMET SEKRETE'!

Pashtriku.org, 21. 02. 2017: Robert David Steele është një oficer amerikan i zbulimit të Forcave të Armatosura të Shteteve të Bashkuara, i cili në "Trupat e Marinës" ka punuar për 20 vjet si agjent i CIA-s. Steele gjatë pre...

me shumë

JULIAN ASSANGE: CIA KRIJOI SHTETIN ISLAMIK (ISIS)!

Pashtriku.org, 20. 02.2 017: ("Në Lindjen e Mesme, revolucioni iranian, kryengritja e pranverës arabe, marrëveshjet Egjipt-Izrael, jo vetëm çuan në dinamikën e sotme të fuqive rajonale, por me vendosmëri ndryshuan lidhjen mes naftë...

me shumë

ORIGJINA E JETËS: SI KA NISUR JETA NË TOKË?!

Pashtriku.org, 22. 01. 2017: Shkencëtarët bien dakord se jeta ka një origjinë të vetme sepse kodi gjenetik është i përbashkët për të gjithë organizmat. Por sekuenca e hapave evolues drejt qelizës së parë do t&eum...

me shumë

SHERADIN BERISHA: 'PRANVERA ARABE' - LUFTA E OLIGARKËVE MILIARDERË PËR NAFTË (etj) NË LINDJEN E MESME!(FOTO+VIDEO)

Pashtriku.org, 17. 12. 2016: Lufta është instrument i politikës (bëhet për interesa strategjike, për pasuri tokësore e nëntokësore, etj) sepse siç thotë, juristi i shquar amerikan, Francis Paiker Yockey, "është fryma...

me shumë

DR.LEROY HULSEY: MË 11 SHTATOR 2001 KULLAT BINJAKE NUK U RRËZUAN NGA ZJARRI, POR NGA NJË SHPËRTHIM I KONTROLLUAR NË NIVELIN E TOKËS!

Pashtriku.org, 26. 11. 2016: Studiuesi, Dr.Leroy Hulsey me Inxhinierë ekspertë nga Universiteti i Alaskës besojnë se flakët brenda një prej gradaçelave të njohura si Kullat Binjake, nuk ishin përgjegjëse për shkatërrimin e saj...

me shumë

SHKRIMET E FUNDIT

FOTOLAJM

EPOPEJA E UҪK'së!

FOTODËSHMI

 • Deshmoret e Kombit
 • Xhemajli Berisha
 • Shaban, Adem e Hamëz Jashari
 • Mehë Uka
 • Tahir Sinani
 • Ridvan Qazimi - Komandant Lleshi
 • Xheladin Gashi - Plaku
 • Jashar Salihu
 • Xhemajl Fetahaj
 • Agim Ramadani
 • Indrit Cara - Kavaja
 • Mujë Krasniqi - Kapuçi
 • Abedin Rexha - Sandokani
 • Fehmi i Xheve Lladrovci
 • Remzi Ademaj, Xhevat e Seladin Berisha
 • Bekim Berisha - ABEja
 • Ilir Konushevci
 • Ismet Jashari - Kumanova
 • Luan Haradinaj
 • Adrian Krasniqi
 • Zahir Pajaziti, Edmond Hoxha dhe Hakif Zejnullahu
 • Bahri Fazliu dhe Agron Rrahmani
 • Adem Jashari
 • Ahmet Haxhiu
 • Fadil Vata
 • Ukshin Hoti
 • Afrim Zhitia dhe Fahri Fazliu
 • Rexhep Mala dhe Nuhi Berisha
 • Jusuf Gërvalla dhe Kadri Zeka
 • Naser Hajrizi
 • Adem Demaçi
 • Metush Krasniqi
 • Zekeria Rexha
 • Xheladin Hana
 • Musine Kokollari
 • Marije Shllaku
 • Gjon Serreçi
 • Qemal Stafa
 • Mulla Idriz Gjilani
 • Shaban Polluzha
 • Avni Rrustemi
 • Azem e Shote Galica
 • Asdreni
 • Migjeni
 • Ndre Mjeda
 • Shtjefën Gjeqovi
 • Faik Konica
 • Fan Noli
 • Gjergj Fishta
 • Bajram Curri
 • Isa Boletini
 • Idriz Seferi
 • Hasan Prishtina
 • Luigj Gurakuqi
 • Ismail Qemali
 • Dedë Gjo Luli
 • Çerqiz Topulli dhe Mihal Grameno
 • Mehmet Pashë Deralla
 • Vaso Pashë Shkodrani
 • Naum Veçilharxhi
 • Haxhi Zeka
 • Mic Sokoli
 • Naim Frashëri
 • Sami Frashëri
 • Sylejman Vokshi
 • Ymer Prizreni
 • Ali Pashë Gucia
 • Abdyl Frashëri
 • Jeronim De Rada
 • Marko Boçari
 • Bubulina
 • Pjetër Bogdani
 • Lekë Dukagjini
 • Gj.K.Skënderbeu
 • Teuta
 • Kostandini i Madh
 • Leka i Madh
 • Iliria

VIDEO

LOBI SHQIPTAR NË EUROPË!

DOKUMENTAR

Copyright © 2006 - 2012 Portali Pashtriku.org - Të gjitha të drejtat e rezervuara.     Zhvilluar nga: AlbaProject Networks