SHKRIMI
e hënë, 28 maj 2018

HITLERI FALSIFIKOI VDEKJEN E TIJ PARA SE TË ARRATISEJ NË ARGJENTINË!

Pashtriku.org, 21. 01. 2016: Duke përdorur dokumentet, të pa para asnjëherë më parë, ish¬'hetuesi i OKB'¬së për krimet e luftës John Cencich konkludon se diktatori Adolf Hitler nuk e ka vrarë as veten e as gruan e tij Evan Braun në "Führerbunker". Duket se Lufta e Dytë Botërore mund të ketë përfunduar me një fat të mirë për udhëheqësin nazist - i cili kishte jetuar një jetë luksi nën diell, ndërsa bota mbante zi dhe ishte e uritur.

Crencich, i cili udhëhoqi hetimet e luftë në ish¬Jugosllavi, ka thënë se mendonte se teoria konspirative e vdekjes së Hitlerit nuk kishte kuptim. Por pasi kishte kërkuar mes 700 faqeve të reja të dosjeve të deklasifikuara amerikane dhe pas udhëtimit për në pika të ndryshme - në rrugë të dyshuara të arratisjes, ai tani është i bindur se Fyhreri i Rajhut të Tretë ka jetuar, madje në luks, i ekspozuar ndaj rrezeve të diellit.

Siç shkruajnë mediat e huaja, në mesin e dëshmive bindëse se Hitleri ka falsifikuar vdekjen e tij është fakti se trupi i tij është regjistruar nga rusët si pesë inç më i shkurtër se i diktatorit. Një kafkë me një vrimë plumbi ishte e thënë të jetë gjithashtu më e vogël. "E vërteta e pranuar se ai kishte kryer vetëvrasje është e paqartë", ka thënë Crencich.Kufoma e Hitlerit gjithashtu u zhduk para se autoritetet britanike dhe amerikane mund ta kontrollonin atë.

Në dokumentet e fshehta, shefi i FBI¬'së, J. Edgar Hoover ka thënë se nuk kishte asgjë për të provuar se Hitleri kishte vdekur.

E Crienich së bashku me veteranin e CIA¬'s, Bob Baer, zbuluan një rrjet të tuneleve që formuan një rrugë për në Aeroportin e Tempelfhofit, Berlin. Hitleri atëherë mendohet të ketë fluturuar drejt Spanjës dhe pastaj në ishujt Kanarie.

Ishujt përfshijnë destinacione me diell të favorizuara nga britanikët si Tenerife, Fuerteventura dhe Lanzarote.

Prej aty është menduar se ai përfundimisht udhëtoi me një nëndetëse në Argjentinë, ku u takua me shokët e tij të pasur. Atje ai udhëhoqi një jetë të luksit në një kompleks të fshehtë.

Crienich ka thënë: "Unë jam me të vërtetë i kënaqur me atë që kemi gjetur, Ai mund ta ketë bërë këtë".

Teoritë rreth shpëtimit gjallë të Hitlerit nuk janë të reja, me disa të dala pothuajse menjëherë pas shpalljes në radio të vdekjes së tij në vitin 1945. Por misteri gjithmonë është provokuar nga ajo që sovjetikët, të cilët të parët mbërritën në Berlin, gjetën në të vërtetë jashtë bunkerit të Hitlerit. Nga provat duket se rusët dështuan me hetimin e tyre. Edhe diktatori sovjetik Joseph Stalin nuk besonte se shefi nazist dhe gruaja e tij kishin vdekur.

***


Lexoni këtë studim në anglisht:

Hitler lived: Secret FBI files reveal evil Nazi faked death ...before flying to Tenerife


http://www.dailystar.co.uk/news/latest-news/485991/Hitler-faked-death-lived-Tenerife


***

Hola Hitler! Ex CIA agent claims Nazi leader faked his death and flew to Tenerife before escaping to Argentina on a U-Boat


http://www.dailymail.co.uk/news/article-3390687/Hola-Hitler-Ex-CIA-agent-claims-Nazi-leader-faked-death-flew-Tenerife-escaping-Argentina-U-Boat.htmlkthehu

SHKRIMET E FUNDIT

FOTOLAJM

FOTODËSHMI

 • Deshmoret e Kombit
 • Xhemajli Berisha
 • Shaban, Adem e Hamëz Jashari
 • Mehë Uka
 • Tahir Sinani
 • Ridvan Qazimi - Komandant Lleshi
 • Xheladin Gashi - Plaku
 • Jashar Salihu
 • Xhemajl Fetahaj
 • Agim Ramadani
 • Indrit Cara - Kavaja
 • Mujë Krasniqi - Kapuçi
 • Abedin Rexha - Sandokani
 • Fehmi i Xheve Lladrovci
 • Remzi Ademaj, Xhevat e Seladin Berisha
 • Bekim Berisha - ABEja
 • Ilir Konushevci
 • Ismet Jashari - Kumanova
 • Luan Haradinaj
 • Adrian Krasniqi
 • Zahir Pajaziti, Edmond Hoxha dhe Hakif Zejnullahu
 • Bahri Fazliu dhe Agron Rrahmani
 • Adem Jashari
 • Ahmet Haxhiu
 • Fadil Vata
 • Ukshin Hoti
 • Afrim Zhitia dhe Fahri Fazliu
 • Rexhep Mala dhe Nuhi Berisha
 • Jusuf Gërvalla dhe Kadri Zeka
 • Naser Hajrizi
 • Adem Demaçi
 • Metush Krasniqi
 • Zekeria Rexha
 • Xheladin Hana
 • Musine Kokollari
 • Marije Shllaku
 • Gjon Serreçi
 • Qemal Stafa
 • Mulla Idriz Gjilani
 • Shaban Polluzha
 • Avni Rrustemi
 • Azem e Shote Galica
 • Asdreni
 • Migjeni
 • Ndre Mjeda
 • Shtjefën Gjeqovi
 • Faik Konica
 • Fan Noli
 • Gjergj Fishta
 • Bajram Curri
 • Isa Boletini
 • Idriz Seferi
 • Hasan Prishtina
 • Luigj Gurakuqi
 • Ismail Qemali
 • Dedë Gjo Luli
 • Çerqiz Topulli dhe Mihal Grameno
 • Mehmet Pashë Deralla
 • Vaso Pashë Shkodrani
 • Naum Veçilharxhi
 • Haxhi Zeka
 • Mic Sokoli
 • Naim Frashëri
 • Sami Frashëri
 • Sylejman Vokshi
 • Ymer Prizreni
 • Ali Pashë Gucia
 • Abdyl Frashëri
 • Jeronim De Rada
 • Marko Boçari
 • Bubulina
 • Pjetër Bogdani
 • Lekë Dukagjini
 • Gj.K.Skënderbeu
 • Teuta
 • Kostandini i Madh
 • Leka i Madh
 • Iliria

VIDEO

DOKUMENTAR

DR.MATHIEU AREF: 'PELLAZGËT DHE GREQIA E LASHTË'

Copyright © 2006 - 2012 Portali Pashtriku.org - Të gjitha të drejtat e rezervuara.     Zhvilluar nga: AlbaProject Networks