SHKRIMI
e diel, 23 shkurt 2020

ALFRED CAKO: 'ISIS' APO 'INSIDE JOBS' - NË AKTET TERRORISTE TË BRUKSELIT?

Pashtriku.org, 27. 03. 2016: Ngjarjet terroriste janë konspiracion dhe pa analistë të kësaj fushe nuk shpjegohet dot situata. Ka një shprehje se, pas çdo krimi, i dyshuari i parë është ai që ka interesin më të madh për atë ngjarje. Interesi është krijimi i Izraelit të madh drejt pjesës kurdo- turke të Sirisë, ku janë burimet e Eufratit dhe Tigrit, sepse ikën nafta dhe vjen epoka e 4 e industrializimit me hidrogjenin e ujit. Akti terrorist i Brukselit (më 22 mars 2016) është presion mbi Brukselin politik që të hapë gardhin e të pranojë 4-5 milion sirianë dhe irakenë meqë kjo pjesë e Izraelit të Madh të jetë thuajse bosh nga sirianët, perjashto pjesen shiite të Rusisë e Asadit. Ngjarjet janë imponim i lojës inteligjente të Big Brotherit si Cia, MI 6, Mosadi, Permindexi mbi inteligjencat e krimbura shtetërore. (facebook: 23. März um 00:10)***

Shumica e analistave tek Blendi Fevziu dhe Alban Dudushi sot nuk kuptojnë se ç'ndodh; flasin kot sepse nuk janë nga fusha e teorive të konspiracionit. Ngjarjet nuk i shkaktojnë disa individë mjeranë e as Isis por, Big Brotheri, Rendi i Ri Botëror që qëndron mbi to, sipas parimit "Njëra dorë nuk di se ç'bën dora tjetër". Është kohë e humbur të dëgjosh tipa të tillë edhe në qendrat mediatike të shpëlarjes së trurit në mediat botërore si: BBC, CNN dhe pas gënjeshtrave të tyre s'ja vlen t'i dëgjosh debilat tanë. Oh sa kam qesh, sa kam qesh me këta llafazanë mikro që s'e kuptojnë se kjo është inside job. (facebook: 23. März um 00:37)


Shikoni vlerësimet e 'anlistëve' tanë debilë - në emisionet: "Opinion" të Blendit dhe "Top Show" të Albanit!


Opinion - Sulmet terroriste, kush e ka rradhen? (22 mars 2016)Top Show, 22 Mars 2016, Pjesa 2 - Top Channel Albania - Talk Show


***


Analiza tjera!


Shikoni në video momentin e shpërthimit të bombës dhe pasojat…!

The terrorist attacks in Belgium, Brussels. Explosions moments recording.


***

Edhe një analizë rreth bombës së shpërthyer:

Belgium Terror Attack Hoax (Fake Baby, 3/22, Actors and Old Footage) - Debunked And Exposed_____________________DEPUTETI BELG LAURENT LOUIS: SHËRBIMET E SIGURIMIT JANË NË ORIGJINËN ATENTATIT NË BRUKSEL!

http://pashtriku.org/?kat=43&shkrimi=5169


............................................................................


(Ilustrimet i përzgjodhi editori i pashtriku.org, sh.b)


kthehu

SHKRIMET E FUNDIT

FOTOLAJM

Adem Jashari 1955 - 1998

FOTODËSHMI

 • Deshmoret e Kombit
 • Xhemajli Berisha
 • Shaban, Adem e Hamëz Jashari
 • Mehë Uka
 • Tahir Sinani
 • Ridvan Qazimi - Komandant Lleshi
 • Xheladin Gashi - Plaku
 • Jashar Salihu
 • Xhemajl Fetahaj
 • Agim Ramadani
 • Indrit Cara - Kavaja
 • Mujë Krasniqi - Kapuçi
 • Abedin Rexha - Sandokani
 • Fehmi i Xheve Lladrovci
 • Remzi Ademaj, Xhevat e Seladin Berisha
 • Bekim Berisha - ABEja
 • Ilir Konushevci
 • Ismet Jashari - Kumanova
 • Luan Haradinaj
 • Adrian Krasniqi
 • Zahir Pajaziti, Edmond Hoxha dhe Hakif Zejnullahu
 • Bahri Fazliu dhe Agron Rrahmani
 • Adem Jashari
 • Ahmet Haxhiu
 • Fadil Vata
 • Ukshin Hoti
 • Afrim Zhitia dhe Fahri Fazliu
 • Rexhep Mala dhe Nuhi Berisha
 • Jusuf Gërvalla dhe Kadri Zeka
 • Naser Hajrizi
 • Adem Demaçi
 • Metush Krasniqi
 • Zekeria Rexha
 • Xheladin Hana
 • Musine Kokollari
 • Marije Shllaku
 • Gjon Serreçi
 • Qemal Stafa
 • Mulla Idriz Gjilani
 • Shaban Polluzha
 • Avni Rrustemi
 • Azem e Shote Galica
 • Asdreni
 • Migjeni
 • Ndre Mjeda
 • Shtjefën Gjeqovi
 • Faik Konica
 • Fan Noli
 • Gjergj Fishta
 • Bajram Curri
 • Isa Boletini
 • Idriz Seferi
 • Hasan Prishtina
 • Luigj Gurakuqi
 • Ismail Qemali
 • Dedë Gjo Luli
 • Çerqiz Topulli dhe Mihal Grameno
 • Mehmet Pashë Deralla
 • Vaso Pashë Shkodrani
 • Naum Veçilharxhi
 • Haxhi Zeka
 • Mic Sokoli
 • Naim Frashëri
 • Sami Frashëri
 • Sylejman Vokshi
 • Ymer Prizreni
 • Ali Pashë Gucia
 • Abdyl Frashëri
 • Jeronim De Rada
 • Marko Boçari
 • Bubulina
 • Pjetër Bogdani
 • Lekë Dukagjini
 • Gj.K.Skënderbeu
 • Teuta
 • Kostandini i Madh
 • Leka i Madh
 • Iliria

VIDEO

Fazli Berisha - Pashtrik

Selver Mackaj 2

Copyright © 2006 - 2012 Portali Pashtriku.org - Të gjitha të drejtat e rezervuara.     Zhvilluar nga: AlbaProject Networks