SHKRIMI
e diel, 23 shkurt 2020

LABURISTI J.CORBIN: '11 SHTATORI 2001, ISHTE 'MANIPULUAR' NGA SHBA'të PËR TË NDIHMUAR 'RENDIN E RI BOTËROR'! (FOTO+VIDEO)

Pashtriku.org, 30. 09. 2016: Lideri i rizgjedhur i laburistëve në Angli, Jeremy Corbin, pretendon se sulmet terroriste më 11 shtator 2001 në SHBA kanë qenë manipulime të Perëndimit. Sipas tij, ky ka qenë manipulim në mënyrë që të mund të fillohet lufta në Afganistan. Corbin këtë e ka thënë në një seri artikujsh që i ka shkruar para 12 vjetësh por tani janë publikuar nga mediat britanike.

Lideri i Partisë Laburiste, në këta artikuj ka kritikuar ish-kryeministrin britanik Tony Blair dhe ish-presidentin amerikan George W. Bush, për të cilët ka thënë se shfrytëzuan sulmet e 11 shtatorit për të filluar luftën, - shkruan gazeta prestigjioze "The Telegraph".

"Pas 11 shtatorit, pretendimet se përgjegjës për sulmet është Osama Bin Laden dhe Al Kaeda janë paraqitur shpejt dhe me zë të lartë. Kjo është kthyer shpejt në një sulm ndaj talebanëve dhe pastaj, edhe ndryshimi i regjimit në Afganistan" - shkroi Corbin në një artikull tjetër për “Morning Star” më 2003.

"The Telegraph" shkruan se në disa shkrime të mëhershme, z.Corbin në këtë drejtim kishte vërtetuar teorinë për "Rendin e Ri Botëror". "Rendi i Ri Botëror" shpesh lidhet me të ashtuquajturit "Iluminati" dhe flet për një "qeveri totalitare globale - botërore".


___________

Referencat (burimet):

Jeremy Corbyn-9/11 Was "Manipulated" To Help Push A "New World Order"Jeremy Corbyn: 9/11 was 'manipulated'

http://www.telegraph.co.uk/news/politics/Jeremy_Corbyn/11892383/Jeremy-Corbyn-911-was-manipulated.htmlkthehu

SHKRIMET E FUNDIT

FOTOLAJM

Adem Jashari 1955 - 1998

FOTODËSHMI

 • Deshmoret e Kombit
 • Xhemajli Berisha
 • Shaban, Adem e Hamëz Jashari
 • Mehë Uka
 • Tahir Sinani
 • Ridvan Qazimi - Komandant Lleshi
 • Xheladin Gashi - Plaku
 • Jashar Salihu
 • Xhemajl Fetahaj
 • Agim Ramadani
 • Indrit Cara - Kavaja
 • Mujë Krasniqi - Kapuçi
 • Abedin Rexha - Sandokani
 • Fehmi i Xheve Lladrovci
 • Remzi Ademaj, Xhevat e Seladin Berisha
 • Bekim Berisha - ABEja
 • Ilir Konushevci
 • Ismet Jashari - Kumanova
 • Luan Haradinaj
 • Adrian Krasniqi
 • Zahir Pajaziti, Edmond Hoxha dhe Hakif Zejnullahu
 • Bahri Fazliu dhe Agron Rrahmani
 • Adem Jashari
 • Ahmet Haxhiu
 • Fadil Vata
 • Ukshin Hoti
 • Afrim Zhitia dhe Fahri Fazliu
 • Rexhep Mala dhe Nuhi Berisha
 • Jusuf Gërvalla dhe Kadri Zeka
 • Naser Hajrizi
 • Adem Demaçi
 • Metush Krasniqi
 • Zekeria Rexha
 • Xheladin Hana
 • Musine Kokollari
 • Marije Shllaku
 • Gjon Serreçi
 • Qemal Stafa
 • Mulla Idriz Gjilani
 • Shaban Polluzha
 • Avni Rrustemi
 • Azem e Shote Galica
 • Asdreni
 • Migjeni
 • Ndre Mjeda
 • Shtjefën Gjeqovi
 • Faik Konica
 • Fan Noli
 • Gjergj Fishta
 • Bajram Curri
 • Isa Boletini
 • Idriz Seferi
 • Hasan Prishtina
 • Luigj Gurakuqi
 • Ismail Qemali
 • Dedë Gjo Luli
 • Çerqiz Topulli dhe Mihal Grameno
 • Mehmet Pashë Deralla
 • Vaso Pashë Shkodrani
 • Naum Veçilharxhi
 • Haxhi Zeka
 • Mic Sokoli
 • Naim Frashëri
 • Sami Frashëri
 • Sylejman Vokshi
 • Ymer Prizreni
 • Ali Pashë Gucia
 • Abdyl Frashëri
 • Jeronim De Rada
 • Marko Boçari
 • Bubulina
 • Pjetër Bogdani
 • Lekë Dukagjini
 • Gj.K.Skënderbeu
 • Teuta
 • Kostandini i Madh
 • Leka i Madh
 • Iliria

VIDEO

Fazli Berisha - Pashtrik

Selver Mackaj 2

Copyright © 2006 - 2012 Portali Pashtriku.org - Të gjitha të drejtat e rezervuara.     Zhvilluar nga: AlbaProject Networks