SHKRIMI
e shtunë, 08 gusht 2020

HELGA'S SECRETS, BOTON NJË NGA LIBRAT E RRALLË 'ҪIFUTËT KUNDËR VATIKANIT'!

Pashtriku.org, 21 prill 2017: Shtëpia botuese "Helga's Secrets" në Tiranë, ka botuar një nga librat e rrallë, në mos i vetmi në shqip, që tregon me guxim e pa gënjeshtra, me dokumenta e citime të shumë burimeve, të qëmtuara nga autori i shquar francez, aristokrati Vicont Leon de Poncins. Libri i përkthyer në gjuhët më të shquara të kontinentit tonë, shpërfaq konfliktin e thellë doktrinar dhe që këtej të përgjakshëm mes çifutëve dhe të krishterëve, në bazë të së cilës ka qenë vrasja e Jezusit prej Sanredinit të Jeruzalemit. Ky konflikt jo edhe aq i largët e i padëmshëm për ne shqiptarët që kulmoi me luftën e dytë botërore ku u përplasën nazizmi dhe sionizmi, duhet studiuar nga elita e shoqërisë sonë si edhe duhet lexuar ky libër i shkëlqyer nga të gjithë lexuesit e vëmendshëm, studentët, politikanët, mësuesit e historisë dhe politologjisë, studiuesit e religjioneve, etj. Libri do të jetë në shitje në panairin e 23 prillit 2019 në Muzeun Historik në Tiranë. Mos e humbni shansin ta merni më lirë se në librari. Libri ka 290 faqe dhe kushton 9 mijë lekë, ashtu si edhe libri tjetër mbi Agharten që ka të njëjtin çmim me 315 faqe.kthehu

SHKRIMET E FUNDIT

FOTOLAJM

Adem Jashari 1955 - 1998

FOTODËSHMI

 • Deshmoret e Kombit
 • Xhemajli Berisha
 • Shaban, Adem e Hamëz Jashari
 • Mehë Uka
 • Tahir Sinani
 • Ridvan Qazimi - Komandant Lleshi
 • Xheladin Gashi - Plaku
 • Jashar Salihu
 • Xhemajl Fetahaj
 • Agim Ramadani
 • Indrit Cara - Kavaja
 • Mujë Krasniqi - Kapuçi
 • Abedin Rexha - Sandokani
 • Fehmi i Xheve Lladrovci
 • Remzi Ademaj, Xhevat e Seladin Berisha
 • Bekim Berisha - ABEja
 • Ilir Konushevci
 • Ismet Jashari - Kumanova
 • Luan Haradinaj
 • Adrian Krasniqi
 • Zahir Pajaziti, Edmond Hoxha dhe Hakif Zejnullahu
 • Bahri Fazliu dhe Agron Rrahmani
 • Adem Jashari
 • Ahmet Haxhiu
 • Fadil Vata
 • Ukshin Hoti
 • Afrim Zhitia dhe Fahri Fazliu
 • Rexhep Mala dhe Nuhi Berisha
 • Jusuf Gërvalla dhe Kadri Zeka
 • Naser Hajrizi
 • Adem Demaçi
 • Metush Krasniqi
 • Zekeria Rexha
 • Xheladin Hana
 • Musine Kokollari
 • Marije Shllaku
 • Gjon Serreçi
 • Qemal Stafa
 • Mulla Idriz Gjilani
 • Shaban Polluzha
 • Avni Rrustemi
 • Azem e Shote Galica
 • Asdreni
 • Migjeni
 • Ndre Mjeda
 • Shtjefën Gjeqovi
 • Faik Konica
 • Fan Noli
 • Gjergj Fishta
 • Bajram Curri
 • Isa Boletini
 • Idriz Seferi
 • Hasan Prishtina
 • Luigj Gurakuqi
 • Ismail Qemali
 • Dedë Gjo Luli
 • Çerqiz Topulli dhe Mihal Grameno
 • Mehmet Pashë Deralla
 • Vaso Pashë Shkodrani
 • Naum Veçilharxhi
 • Haxhi Zeka
 • Mic Sokoli
 • Naim Frashëri
 • Sami Frashëri
 • Sylejman Vokshi
 • Ymer Prizreni
 • Ali Pashë Gucia
 • Abdyl Frashëri
 • Jeronim De Rada
 • Marko Boçari
 • Bubulina
 • Pjetër Bogdani
 • Lekë Dukagjini
 • Gj.K.Skënderbeu
 • Teuta
 • Kostandini i Madh
 • Leka i Madh
 • Iliria

VIDEO

Fazli Berisha - Pashtrik

Selver Mackaj 2

Copyright © 2006 - 2012 Portali Pashtriku.org - Të gjitha të drejtat e rezervuara.     Zhvilluar nga: AlbaProject Networks