KRIMET
e premte, 29 maj 2020

GJOKË DABAJ: GENOCIDI SËRBOMADH, NË VITIN 1922!

Durrës, 27 Maj 2020: PJESË NGA LIBRI “GENOCIDI SËRBOMADH DHE QËNDRESA SHQIPTARE”I AUTORIT SHABAN BRAHA, Nr. 11 Viti 1922 “Në Ruhot, Obergjn, Trobovc, Lutogllavë, Isniq, Terstenik, Kashicë, Shkup, Staradran, u dogjën shumë...

me shumë

GJOKË DABAJ: GENOCIDI SËRBOMADH, NË VITIN 1921

Durrës, 22 Maj 2020: PJESË NGA LIBRI “GENOCIDI SËRBOMADH DHE QËNDRESA SHQIPTARE” I AUTORIT SHABAN BRAHA, Nr. 10 Viti 1921 “Në vitin 1921 shumë njerëz gjetën vdekjen nga përdorimi i drurit si mjet vrasjeje. Njerëzit q...

me shumë

GJOKË DABAJ: GENOCIDI SËRBOMADH, NË VITIN 1920

Durrës, 17 Maj 2020: PJESË NGA LIBRI “GENOCIDI SËRBOMADH DHE QËNDRESA SHQIPTARE” I AUTORIT SHABAN BRAHA. Nr.9. Viti 1920. *** “Më 15 shkurt 1920 në lagjen e qendrës në Istog janë rrethuar 98 shqiptarë, burra, gra e ...

me shumë

GJOKË DABAJ: GENOCIDI SËRBOMADH, NË VITIN 1919

Durrës, 16 Maj 2020: PJESË NGA LIBRI “GENOCIDI SËRBOMADH DHE QËNDRESA SHQIPTARE” I AUTORIT SHABAN BRAHA - Faqe 259-272. / Nr.8. Viti 1919 / Faqe 259-272. “Më 4 janar 1919 jepej njoftimi se në rajone të Podgoricës u vranë,...

me shumë

GJOKË DABAJ: GENOCIDI SËRBOMADH, NË VITIN 1918!

Durrës, 14 Maj 2020: PJESË NGA LIBRI “GENOCIDI SËRBOMADH DHE QËNDRRESA SHQIPTARE” I AUTORIT SHABAN BRAHA, Nr. 7 Viti 1918 Në një evidencë të Komitetit të Mbrojtjes Kombëtare të Kosovës jepen të dhëna ...

me shumë

GJOKË DABAJ: GERNOCIDI SËRBOMADH, NË VITIN 1914

Prishtinë, 13 Maj 2020: PJESË NGA LIBRI “GERNOCIDI SËRBOMADH DHE QËNDRESA SHQITARE” I AUTORIT SHABAN BRAHA. Nr.6. Viti 1914. “Gazeta sërbe ‘Radniçke novine’ e marsit 1914 ngrinte zërin kundër qeverisë s&eum...

me shumë

GJOKË DABAJ: GENOCIDI SËRBOMADH, NË VITIN 1913

Durrës, 12 Maj 2020: PJESË NGA LIBRI “GENOCIDI SËRBOMADH DHE QËNDRESA SHQIPTARE”I AUTORIT SHABAN BRAH. Nr.5. *** Viti 1913 “Viti 1913 shënon vazhdimësinë e genocidit në përmasa të pallogaritshme. Në Nishor t&eum...

me shumë

GJOKË DABAJ: GENOCIDI SËRBOMADH, TETOR -NËNTOR 1912!

Durrës, 10 Maj 2020: PJESË NGA LIBRI “GENOCIDI SËRBOMADH DHE QËNDRESA SHQIPTARE” I AUTORIT SHABAN BRAHËS, Nr. 4. Faqe 183-190 “Shfarosja fizike, si formë e egërsisë së veçantë, ishte pjesë e planit strat...

me shumë

GJOKË DABAJ: 'GENOCIDI SËRBOMADH...', 1878 - 1886

Durrës, 8 Maj 2020: PJESË NGA LIBRI “GENOCIDI SËRBOMADH DHE QËNDRESA E SHQIPTARËVET” I AUTORIT SHABAN BRAHA (Nr. 3) Faqe 53 e librit: “E rëndë dhe shumë e rëndë ishte gjendja e shqiptarëvet të larguar nga t...

me shumë

GJOKË DABAJ: GENOCIDI SËRBOMADH NË SANXHAKUN E NISHIT, 1878 - 1879

Durrës, 7 Maj 2020: PJESË NGA LIBRI “GENOCIDI SËRBOMADH DHE QËNDRESA SHQIPTARE” I AUTORIT SHABAN BRAHA. Nr.2 Faqe 45 dhe 47 “Togje kufomash shqiptare vatër më vatër, shtëpi të rrënuara, nëna të ngrira me fo...

me shumë

SHKRIMET E FUNDIT

FOTOLAJM

Adem Jashari 1955 - 1998

FOTODËSHMI

 • Deshmoret e Kombit
 • Xhemajli Berisha
 • Shaban, Adem e Hamëz Jashari
 • Mehë Uka
 • Tahir Sinani
 • Ridvan Qazimi - Komandant Lleshi
 • Xheladin Gashi - Plaku
 • Jashar Salihu
 • Xhemajl Fetahaj
 • Agim Ramadani
 • Indrit Cara - Kavaja
 • Mujë Krasniqi - Kapuçi
 • Abedin Rexha - Sandokani
 • Fehmi i Xheve Lladrovci
 • Remzi Ademaj, Xhevat e Seladin Berisha
 • Bekim Berisha - ABEja
 • Ilir Konushevci
 • Ismet Jashari - Kumanova
 • Luan Haradinaj
 • Adrian Krasniqi
 • Zahir Pajaziti, Edmond Hoxha dhe Hakif Zejnullahu
 • Bahri Fazliu dhe Agron Rrahmani
 • Adem Jashari
 • Ahmet Haxhiu
 • Fadil Vata
 • Ukshin Hoti
 • Afrim Zhitia dhe Fahri Fazliu
 • Rexhep Mala dhe Nuhi Berisha
 • Jusuf Gërvalla dhe Kadri Zeka
 • Naser Hajrizi
 • Adem Demaçi
 • Metush Krasniqi
 • Zekeria Rexha
 • Xheladin Hana
 • Musine Kokollari
 • Marije Shllaku
 • Gjon Serreçi
 • Qemal Stafa
 • Mulla Idriz Gjilani
 • Shaban Polluzha
 • Avni Rrustemi
 • Azem e Shote Galica
 • Asdreni
 • Migjeni
 • Ndre Mjeda
 • Shtjefën Gjeqovi
 • Faik Konica
 • Fan Noli
 • Gjergj Fishta
 • Bajram Curri
 • Isa Boletini
 • Idriz Seferi
 • Hasan Prishtina
 • Luigj Gurakuqi
 • Ismail Qemali
 • Dedë Gjo Luli
 • Çerqiz Topulli dhe Mihal Grameno
 • Mehmet Pashë Deralla
 • Vaso Pashë Shkodrani
 • Naum Veçilharxhi
 • Haxhi Zeka
 • Mic Sokoli
 • Naim Frashëri
 • Sami Frashëri
 • Sylejman Vokshi
 • Ymer Prizreni
 • Ali Pashë Gucia
 • Abdyl Frashëri
 • Jeronim De Rada
 • Marko Boçari
 • Bubulina
 • Pjetër Bogdani
 • Lekë Dukagjini
 • Gj.K.Skënderbeu
 • Teuta
 • Kostandini i Madh
 • Leka i Madh
 • Iliria

VIDEO

Fazli Berisha - Pashtrik

Selver Mackaj 2

Copyright © 2006 - 2012 Portali Pashtriku.org - Të gjitha të drejtat e rezervuara.     Zhvilluar nga: AlbaProject Networks