KRIMET
e martë, 17 shtator 2019

JOHN BROWN: ROLI I IZRAELIT NË GJENOCIDIN E BOSNJES! SI E FSHEH ATË GJYKATA SUPREME E IZRAELIT?

Pashtriku.org, 11 korrik 2017: Duke përmendur dëmtimin potencial të marrëdhënieve të jashtme të Izraelit, Gjykata Supreme refuzon një peticion që bën thirrje për të zbuluar detajet e eksporteve të armëve të qeveri...

me shumë

SHQIPTAR OSEKU: DHUNIMI I DYTË I SREBRENICËS

Stokholm, 11 korrik 2017: Gjenocidi në Srebrenicë u krye nga nacionalistë fetarë serbë, me bekimin e kishës kristiane serbe. Viktimë ishte popullsia më sekulariste atëbotë në Europë, boshnjakët. Islamizmi falso i përk...

me shumë

RESHAT AVDIU: GOLGOTA SHQIPTARE E VITEVE 1877 - 1878 NË SANXHAKUN E NISHIT!

Preshevë, 11 korrik 2017: Pikërisht para 141 viteve më parë qershor-korrik 1878 Kongresi i Berlinit kishte hyrë në fazën e tij përfundimtare dhe kishte sjellë këto vendime dhe paragrafe ndërkombëtare: “ Në fakt me ne...

me shumë

BEKIM SALIHU: ISH'POLICI SERB, PETAR GJORGJEVIҪ RRËFEN PËR KRIMET NË KOSOVË 1998 - 1999

Pashtriku.org, 3 korrik 2017: Ish-Polici i MUP-it të Serbisë, Petar Gjorgjeviç, i cili ka qenë i angazhuar në Kosovë në kohën e luftës, ka shpalosur një pjesë të ditarit të tij për krimet që ata kanë bë...

me shumë

SHERADIN BERISHA: PËRMASAT E GJENOCIDIT NË QYSHK, PAVLAN DHE ZAHAQ TË PEJËS - MAJ 1999

Pashtriku.org, 14 maj 2017: (18 vjet më parë) - Në ditën e sotme të vitit 1999 (më 14 maj 1999) ishte ditë e premte, kur në fshatin Qyshk (2-3 km afër Pejës) u vranë e u masakruan barbarisht 42 meshkuj, gjatë një sulmi t&eu...

me shumë

SHERADIN BERISHA: GJENOCIDI I PLANIFIKUAR DHE TRIBUNALI POLITIK I HAGËS!

Pashtriku.org, 29 prill 2017: ("Tribunali i Hagës (ICTY) pa dyshim më shumë se cilido gjyq tjetër ishte paramenduar t'i shërbente në rend të parë politikës, e jo drejtësisë" - Florence Hartmann, ish-zëdhënëse...

me shumë

SHERADIN BERISHA: KRIMI SERB DHE ZHDUKJA E DËSHMIVE NGA PROKURORËT DHE HETUESIT E TRIBUNALIT TË HAGËS (QERSHOR 1999)! FOTO+VIDEO

Pashtriku.org, 26 prill 2017: Pas përfundimit të luftës (në qershor 1999), gjurmët e krimit serbë, u gjetën pothuajse në çdo vendbanim të Kosovës. Shqiptarët e shpërngulur nga zonat e luftës, kur janë kthyer n&e...

me shumë

FAMILJARËT E MARTIRËVE KËRKOJNË GJYKIMIN E KRIMEVE SERBE NGA GJYKATA SPECIALE! (DOKUMENTE)

Pashtriku.org, 22 prill 2017: "Familjarët e martirëve, në mënyrë të organizuar, kërkojnë nga deputetët e Kuvendit të Kosovës që ta ndryshojnë Ligjin për Gjykatën Speciale, duke mundësuar që kjo gjyk...

me shumë

SHERADIN BERISHA: GËNJESHTRAT E HASHIM THAҪIT S'KANË TË NDALUR!

Pashtriku.org, 17 prill 2017: "Para 18 vjetësh, pas masakrave të njëpasnjëshme dhe përpjekjeve për spastrim etnik anekënd Kosovës, në Poklek të Drenicës forcat serbe vranë dhe masakruan mbi 54 anëtarë të fami...

me shumë

SHERIFE LUTA, GRUAJA QË E PËRLOTI BOTËN - 1999! (FOTO)

Pashtriku.org, 13 prill 2017: Thonë se një fotografi vlen sa njëmijë fjalë. Është një moment i kapur nga aparati i fotografit boshnjak të agjencisë Reuters, Damir Sagolj, që e ktheu Sherife Lutën nga Kosova në simbolin e re...

me shumë

SHKRIMET E FUNDIT

FOTOLAJM

FOTODËSHMI

 • Deshmoret e Kombit
 • Xhemajli Berisha
 • Shaban, Adem e Hamëz Jashari
 • Mehë Uka
 • Tahir Sinani
 • Ridvan Qazimi - Komandant Lleshi
 • Xheladin Gashi - Plaku
 • Jashar Salihu
 • Xhemajl Fetahaj
 • Agim Ramadani
 • Indrit Cara - Kavaja
 • Mujë Krasniqi - Kapuçi
 • Abedin Rexha - Sandokani
 • Fehmi i Xheve Lladrovci
 • Remzi Ademaj, Xhevat e Seladin Berisha
 • Bekim Berisha - ABEja
 • Ilir Konushevci
 • Ismet Jashari - Kumanova
 • Luan Haradinaj
 • Adrian Krasniqi
 • Zahir Pajaziti, Edmond Hoxha dhe Hakif Zejnullahu
 • Bahri Fazliu dhe Agron Rrahmani
 • Adem Jashari
 • Ahmet Haxhiu
 • Fadil Vata
 • Ukshin Hoti
 • Afrim Zhitia dhe Fahri Fazliu
 • Rexhep Mala dhe Nuhi Berisha
 • Jusuf Gërvalla dhe Kadri Zeka
 • Naser Hajrizi
 • Adem Demaçi
 • Metush Krasniqi
 • Zekeria Rexha
 • Xheladin Hana
 • Musine Kokollari
 • Marije Shllaku
 • Gjon Serreçi
 • Qemal Stafa
 • Mulla Idriz Gjilani
 • Shaban Polluzha
 • Avni Rrustemi
 • Azem e Shote Galica
 • Asdreni
 • Migjeni
 • Ndre Mjeda
 • Shtjefën Gjeqovi
 • Faik Konica
 • Fan Noli
 • Gjergj Fishta
 • Bajram Curri
 • Isa Boletini
 • Idriz Seferi
 • Hasan Prishtina
 • Luigj Gurakuqi
 • Ismail Qemali
 • Dedë Gjo Luli
 • Çerqiz Topulli dhe Mihal Grameno
 • Mehmet Pashë Deralla
 • Vaso Pashë Shkodrani
 • Naum Veçilharxhi
 • Haxhi Zeka
 • Mic Sokoli
 • Naim Frashëri
 • Sami Frashëri
 • Sylejman Vokshi
 • Ymer Prizreni
 • Ali Pashë Gucia
 • Abdyl Frashëri
 • Jeronim De Rada
 • Marko Boçari
 • Bubulina
 • Pjetër Bogdani
 • Lekë Dukagjini
 • Gj.K.Skënderbeu
 • Teuta
 • Kostandini i Madh
 • Leka i Madh
 • Iliria

VIDEO

Fazli Berisha - Pashtrik

Selver Mackaj 2

Copyright © 2006 - 2012 Portali Pashtriku.org - Të gjitha të drejtat e rezervuara.     Zhvilluar nga: AlbaProject Networks