KRIMET
e premte, 26 prill 2019

SHERADIN BERISHA: PËRMASAT E GJENOCIDIT NË QYSHK, PAVLAN DHE ZAHAQ TË PEJËS - MAJ 1999

Pashtriku.org, 14 maj 2017: (18 vjet më parë) - Në ditën e sotme të vitit 1999 (më 14 maj 1999) ishte ditë e premte, kur në fshatin Qyshk (2-3 km afër Pejës) u vranë e u masakruan barbarisht 42 meshkuj, gjatë një sulmi t&eu...

me shumë

SHERADIN BERISHA: GJENOCIDI I PLANIFIKUAR DHE TRIBUNALI POLITIK I HAGËS!

Pashtriku.org, 29 prill 2017: ("Tribunali i Hagës (ICTY) pa dyshim më shumë se cilido gjyq tjetër ishte paramenduar t'i shërbente në rend të parë politikës, e jo drejtësisë" - Florence Hartmann, ish-zëdhënëse...

me shumë

SHERADIN BERISHA: KRIMI SERB DHE ZHDUKJA E DËSHMIVE NGA PROKURORËT DHE HETUESIT E TRIBUNALIT TË HAGËS (QERSHOR 1999)! FOTO+VIDEO

Pashtriku.org, 26 prill 2017: Pas përfundimit të luftës (në qershor 1999), gjurmët e krimit serbë, u gjetën pothuajse në çdo vendbanim të Kosovës. Shqiptarët e shpërngulur nga zonat e luftës, kur janë kthyer n&e...

me shumë

FAMILJARËT E MARTIRËVE KËRKOJNË GJYKIMIN E KRIMEVE SERBE NGA GJYKATA SPECIALE! (DOKUMENTE)

Pashtriku.org, 22 prill 2017: "Familjarët e martirëve, në mënyrë të organizuar, kërkojnë nga deputetët e Kuvendit të Kosovës që ta ndryshojnë Ligjin për Gjykatën Speciale, duke mundësuar që kjo gjyk...

me shumë

SHERADIN BERISHA: GËNJESHTRAT E HASHIM THAҪIT S'KANË TË NDALUR!

Pashtriku.org, 17 prill 2017: "Para 18 vjetësh, pas masakrave të njëpasnjëshme dhe përpjekjeve për spastrim etnik anekënd Kosovës, në Poklek të Drenicës forcat serbe vranë dhe masakruan mbi 54 anëtarë të fami...

me shumë

SHERIFE LUTA, GRUAJA QË E PËRLOTI BOTËN - 1999! (FOTO)

Pashtriku.org, 13 prill 2017: Thonë se një fotografi vlen sa njëmijë fjalë. Është një moment i kapur nga aparati i fotografit boshnjak të agjencisë Reuters, Damir Sagolj, që e ktheu Sherife Lutën nga Kosova në simbolin e re...

me shumë

PROF.DR.SABAHUDIN CENA: DJALOSHI ME DY ZEMRA - AUSHVICI I KRUSHËS SË MADHE!

Prishtinë, 13 prill 2017: (Fjalë-rasti në ditën e përurimit të monografisë ‘’Djaloshi me dy zemra’’ (Aushvici i Krushës së Madhe), të Prof. Dr. Nusret Pllanës)

 ...

me shumë

ILAZ KADOLLI: KËRKOJMË LLOGARI LIGJORE PËR VRASJEN TINZARE TË BEHAJDIN ALLAQIT!

Prishtinë, 28 mars 2017: (Në 54 vjetorin e lindjes së Veprimtarit të Lëvizjes, Behajdin Aallaqi / 7 prill 1963 - ?.?.1998) - Gjaku nuk humbet kurrë! Për vrasjen tinzare të Behajdin Allaqit, para popullit dhe para ligjit duhet të japë llog...

me shumë

DR.NUSRET PLLANA: GJENOCIDI SERB ATAK MBI NJË POPULL ME KULTURË TË LASHTË

Prishtinë, 27. 02. 2017: Regjimet fashiste serbe, në vazhdimësi, në mënyrë sistematike kanë bërë terror mbi shqiptarët në përgjithësi, e të Kosovës në veçanti, duke bërë përpjekje me zba...

me shumë

SHERADIN BERISHA: HASHIM THAҪI THEMELON 'KOMISIONIN PËR TË VËRTETËN DHE PAJTIMIN" SHQIPTARO-SERB, POR KU MBETI PADIA E TIJ PËR 'GJENOCID KUNDËR SERBISË'?!

Pashtriku.org, 16. 02. 2017: Më 13 shkurt 2017, Hashim Thaçi në një takim konsultativ, ku ishin të pranishëm bartësit e institucioneve shtetërore, kori diplomatik, klerikë fetarë dhe anëtarë të shoqërisë civile,...

me shumë

SHKRIMET E FUNDIT

FOTOLAJM

FOTODËSHMI

 • Deshmoret e Kombit
 • Xhemajli Berisha
 • Shaban, Adem e Hamëz Jashari
 • Mehë Uka
 • Tahir Sinani
 • Ridvan Qazimi - Komandant Lleshi
 • Xheladin Gashi - Plaku
 • Jashar Salihu
 • Xhemajl Fetahaj
 • Agim Ramadani
 • Indrit Cara - Kavaja
 • Mujë Krasniqi - Kapuçi
 • Abedin Rexha - Sandokani
 • Fehmi i Xheve Lladrovci
 • Remzi Ademaj, Xhevat e Seladin Berisha
 • Bekim Berisha - ABEja
 • Ilir Konushevci
 • Ismet Jashari - Kumanova
 • Luan Haradinaj
 • Adrian Krasniqi
 • Zahir Pajaziti, Edmond Hoxha dhe Hakif Zejnullahu
 • Bahri Fazliu dhe Agron Rrahmani
 • Adem Jashari
 • Ahmet Haxhiu
 • Fadil Vata
 • Ukshin Hoti
 • Afrim Zhitia dhe Fahri Fazliu
 • Rexhep Mala dhe Nuhi Berisha
 • Jusuf Gërvalla dhe Kadri Zeka
 • Naser Hajrizi
 • Adem Demaçi
 • Metush Krasniqi
 • Zekeria Rexha
 • Xheladin Hana
 • Musine Kokollari
 • Marije Shllaku
 • Gjon Serreçi
 • Qemal Stafa
 • Mulla Idriz Gjilani
 • Shaban Polluzha
 • Avni Rrustemi
 • Azem e Shote Galica
 • Asdreni
 • Migjeni
 • Ndre Mjeda
 • Shtjefën Gjeqovi
 • Faik Konica
 • Fan Noli
 • Gjergj Fishta
 • Bajram Curri
 • Isa Boletini
 • Idriz Seferi
 • Hasan Prishtina
 • Luigj Gurakuqi
 • Ismail Qemali
 • Dedë Gjo Luli
 • Çerqiz Topulli dhe Mihal Grameno
 • Mehmet Pashë Deralla
 • Vaso Pashë Shkodrani
 • Naum Veçilharxhi
 • Haxhi Zeka
 • Mic Sokoli
 • Naim Frashëri
 • Sami Frashëri
 • Sylejman Vokshi
 • Ymer Prizreni
 • Ali Pashë Gucia
 • Abdyl Frashëri
 • Jeronim De Rada
 • Marko Boçari
 • Bubulina
 • Pjetër Bogdani
 • Lekë Dukagjini
 • Gj.K.Skënderbeu
 • Teuta
 • Kostandini i Madh
 • Leka i Madh
 • Iliria

VIDEO

Fazli Berisha - Pashtrik

Selver Mackaj 2

Copyright © 2006 - 2012 Portali Pashtriku.org - Të gjitha të drejtat e rezervuara.     Zhvilluar nga: AlbaProject Networks