KRIMET
e shtunë, 24 gusht 2019

PROF.DR.SABAHUDIN CENA: DJALOSHI ME DY ZEMRA - AUSHVICI I KRUSHËS SË MADHE!

Prishtinë, 13 prill 2017: (Fjalë-rasti në ditën e përurimit të monografisë ‘’Djaloshi me dy zemra’’ (Aushvici i Krushës së Madhe), të Prof. Dr. Nusret Pllanës)

 ...

me shumë

ILAZ KADOLLI: KËRKOJMË LLOGARI LIGJORE PËR VRASJEN TINZARE TË BEHAJDIN ALLAQIT!

Prishtinë, 28 mars 2017: (Në 54 vjetorin e lindjes së Veprimtarit të Lëvizjes, Behajdin Aallaqi / 7 prill 1963 - ?.?.1998) - Gjaku nuk humbet kurrë! Për vrasjen tinzare të Behajdin Allaqit, para popullit dhe para ligjit duhet të japë llog...

me shumë

DR.NUSRET PLLANA: GJENOCIDI SERB ATAK MBI NJË POPULL ME KULTURË TË LASHTË

Prishtinë, 27. 02. 2017: Regjimet fashiste serbe, në vazhdimësi, në mënyrë sistematike kanë bërë terror mbi shqiptarët në përgjithësi, e të Kosovës në veçanti, duke bërë përpjekje me zba...

me shumë

SHERADIN BERISHA: HASHIM THAҪI THEMELON 'KOMISIONIN PËR TË VËRTETËN DHE PAJTIMIN" SHQIPTARO-SERB, POR KU MBETI PADIA E TIJ PËR 'GJENOCID KUNDËR SERBISË'?!

Pashtriku.org, 16. 02. 2017: Më 13 shkurt 2017, Hashim Thaçi në një takim konsultativ, ku ishin të pranishëm bartësit e institucioneve shtetërore, kori diplomatik, klerikë fetarë dhe anëtarë të shoqërisë civile,...

me shumë

SHERADIN BERISHA: (PA)DREJTËSIA NDËRKOMBËTARE E BËNË TË PAFAJSHËM KRYEKRIMINELIN MILLOSHEVIҪ PËR KRIMET NË BiH (1992 - 1995)!

Pashtriku.org, 28. 07. 2016: Gjykata ndërkombëtare për krime lufte për ish Jugosllavinë në Hagë, kohë më parë ka vendosur që kryekrimineli i Serbisë, Sllobodan Millosheviç (i cili më 11 mars 2006 vdes në burgun ...

me shumë

'KRIMET E ҪLIRIMTARËVE' - PAS LUFTËS SË DYTË BOTËRORE! (FOTO+VIDEO+LIBRA)

Pashtriku.org, 11. 6. 2016: Profesoresha e historisë dhe sociologjisë në Universitetin e Konstanzës, Miriam Gebhardt - në studimin e saj të fundit ka theksuar se forcat aleate amerikane, britanike, franceze dhe kanadeze në peiudhën 1944 - 1955, ka...

me shumë

LIBURN ALIU: E LYPNIM VDEKJEN, VEҪ TË GJALLË TË MOS BIEM NË DUAR TË SERBËVE

Pashtriku.org, 26. 05. 2016: U bënë 17 vite nga masakra e tmerrshme e Dubravës. Ditët, nga 19-24 maji 1999, ishin më të errëtat dhe më të pashpresat për të burgosurit politikë shqiptarë që gjendesh aty. Kët&e...

me shumë

BAHRI BIVOLAKU: KRIMI SHTETROR NË STUDIME TË VUSHTRRISË - JETËRAT E NJERËZVE I SHNDËRROI NË NUMËR!

Prishtinë, 02. 05. 2016: Në fshatin Studime gjatë majit, gjithsejt u vranë, ekzekutuan dhe u masakruan 140 shqiptarë, qindra të tjerë u plagosën. Të gjithë këta ishin civilë të moshave dhe gjinive të ndryshme. Me dit&e...

me shumë

REAGIM I KMDLNJ'ës: BOJKOVIQËT TË LIROHEN, LUSHTAKËT TË DËNOHEN!

Prishtinë, 25. 04.2016: Kohë më parë Gjykata e Apelit në Prishtinë e liroi nga paraburgimi gjenaralin M. Bojoviq , ish komandant i korpusit të Prishtinës, përgjegjës për planifikimin dhe udhëheqjen e operacioneve ushtarake p&eum...

me shumë

SHERADIN BERISHA: MASAKRA ME PËRMASA GJENOCIDALE NË KRUSHË TË VOGËL - KRIM I PANDËSHKUAR!

Pashtriku.org, 25. 03. 2016 - (Në 17 vjetorin e Masakrës në Krushë të Vogël) - Dihet mirëfilli, se, gjatë luftës në Kosovë (1998-1999), forcat ushtarake dhe paramilitare serbe kanë vrarë e masakruar në forma më mi...

me shumë

SHKRIMET E FUNDIT

FOTOLAJM

FOTODËSHMI

 • Deshmoret e Kombit
 • Xhemajli Berisha
 • Shaban, Adem e Hamëz Jashari
 • Mehë Uka
 • Tahir Sinani
 • Ridvan Qazimi - Komandant Lleshi
 • Xheladin Gashi - Plaku
 • Jashar Salihu
 • Xhemajl Fetahaj
 • Agim Ramadani
 • Indrit Cara - Kavaja
 • Mujë Krasniqi - Kapuçi
 • Abedin Rexha - Sandokani
 • Fehmi i Xheve Lladrovci
 • Remzi Ademaj, Xhevat e Seladin Berisha
 • Bekim Berisha - ABEja
 • Ilir Konushevci
 • Ismet Jashari - Kumanova
 • Luan Haradinaj
 • Adrian Krasniqi
 • Zahir Pajaziti, Edmond Hoxha dhe Hakif Zejnullahu
 • Bahri Fazliu dhe Agron Rrahmani
 • Adem Jashari
 • Ahmet Haxhiu
 • Fadil Vata
 • Ukshin Hoti
 • Afrim Zhitia dhe Fahri Fazliu
 • Rexhep Mala dhe Nuhi Berisha
 • Jusuf Gërvalla dhe Kadri Zeka
 • Naser Hajrizi
 • Adem Demaçi
 • Metush Krasniqi
 • Zekeria Rexha
 • Xheladin Hana
 • Musine Kokollari
 • Marije Shllaku
 • Gjon Serreçi
 • Qemal Stafa
 • Mulla Idriz Gjilani
 • Shaban Polluzha
 • Avni Rrustemi
 • Azem e Shote Galica
 • Asdreni
 • Migjeni
 • Ndre Mjeda
 • Shtjefën Gjeqovi
 • Faik Konica
 • Fan Noli
 • Gjergj Fishta
 • Bajram Curri
 • Isa Boletini
 • Idriz Seferi
 • Hasan Prishtina
 • Luigj Gurakuqi
 • Ismail Qemali
 • Dedë Gjo Luli
 • Çerqiz Topulli dhe Mihal Grameno
 • Mehmet Pashë Deralla
 • Vaso Pashë Shkodrani
 • Naum Veçilharxhi
 • Haxhi Zeka
 • Mic Sokoli
 • Naim Frashëri
 • Sami Frashëri
 • Sylejman Vokshi
 • Ymer Prizreni
 • Ali Pashë Gucia
 • Abdyl Frashëri
 • Jeronim De Rada
 • Marko Boçari
 • Bubulina
 • Pjetër Bogdani
 • Lekë Dukagjini
 • Gj.K.Skënderbeu
 • Teuta
 • Kostandini i Madh
 • Leka i Madh
 • Iliria

VIDEO

Fazli Berisha - Pashtrik

Selver Mackaj 2

Copyright © 2006 - 2012 Portali Pashtriku.org - Të gjitha të drejtat e rezervuara.     Zhvilluar nga: AlbaProject Networks