PERSONALITETE
e enjte, 19 tetor 2017

PROF.DR.AHMET KAMBERI: PROF.DR. ELEZ SELIMI,NJERIDASHËS I MADH QË JETOI MË SHUMË PËR TË TJERËT SE PËR VETEN

Pashtriku.org, 23 maj 2017: Fjala e Prof.dr. Ahmet Kamberi (*) në varrimin e Prof. dr. Elez Selimit. Ndarja nga shoku im i ngushtë. Të dashur pjestarë të familjes, Të nderuar të afërm, miq, shokë, dashamirës të profesor Elezit! <...

me shumë

SHERADIN BERISHA: DËRDËLLITJET E EDI RAMËS - PËR UKSHIN HOTIN!(FOTO)

Pashtriku.org, 20 maj 2017:

Edi, çka bëre ti për kaq vite, sa je në politik, për zbardhjen e zhdukjes pa gjurmë, të Ukshin Hotit, nga 16 maji 1999...?! Shumë herë e ke takuar kriminelin Aleksand&eum...

me shumë

SHERADIN BERISHA: JAVA E UKSHIN HOTIT, 11 - 16 MAJ 2017 - "UKSHIN HOTI NUK I PËRKET HARRESËS!"

Pashtriku.org, 11. 05. 2017: (Në 18 vjetorin e zhdukjes pa gjurmë të Ukshin Hotit!) - Më 16 maj, bëhen 18 vjet që nuk dihen mirëfilli rrethanat e zhdukjes së politikanit e filozofit tonë të shquar UKSHIN HOTI. Lidership...

me shumë

DR.MOIKOM ZEQO: KAHREMAN YLLI, NJERI DHE SHQIPTAR I MADH

Tiranë, 23 prill 2017: (Në 100 vjetorin e lindjes) - Të shkruash për jetën e një njeriu, do të thotë ta rindërtosh atë. Nuk bëhet fjalë, për një saktësi absolute, për të tëra detajet, por duhet sh&e...

me shumë

SHERADIN BERISHA: PËRGJEGJËSIA E "SHOKËVE" PËR HESHTJEN E ZHDUKJES PA GJURMË TË BEHAJDIN ALLAQIT, (QERSHOR 1998) DHE KËRKESAT PËR ZBARDHJEN E VRASJES SË TIJ!

Pashtriku.org, 7 prill 2017: Në 54 vjetorin e lindjes së Behajdin Allaqit, 7 prill 1963 - 7 prill 2017 - ("Në emër të popullit janë bërë shkelje e krime të rënda gjatë historisë. Dhe se "veglat" e okupatorit, t&eu...

me shumë

SHERADIN BERISHA: VIZIONI I BEHAJDIN ALLAQIT - PROGRAM POLITIKO-USHTARAK I LPRK'së, TETOR 1991 (DËSHMI ARKIVORE + VIDEO)

Pashtriku.org, 6 prill 2017: Në 54 vjetorin e lindjes së Behajdin Allaqit, 7 prill 1963 - 7 prill 2017-("Popullit duhet t'i shpjegohet se lufta nuk është një betejë, por një varg betejash lokale, prej të cilave, ç'është e v&eu...

me shumë

KUJTIME PËR SHOKUN E ILEGALITETIT - BEHAJDIN ALLAQI

Pashtriku.org, 4 prill 2017: (Në 54 vjetorin e lindjes së Behajdin Allaqit 07. 04. 1963 - ?.?.1998) -"Behadin Allaqi, ishte në ballë të demonstratave që organizoheshin kundra makinerisë serbosllave… Behadini qysh në vitet e hershme is...

me shumë

SHERADIN BERISHA: BEHAJDIN ALLAQI THOSHTE 'LUFTA JONË PËR ҪLIRIM E PAVARËSI DUHET TË VAZHDOJË...'

 Pashtriku.org, 31 mars 2017: (Në 54 vjetorin e lindjes së Behajdin Allaqit 07. 04. 1963 - ?.?.1998) - Behajdin Allaqi si njëri nga drejtuesit kryesor të LPRK'së (LPK'së) ishte intelektual i formuar me dije të gjerë politike, sociologjike e f...

me shumë

SHERADIN BERISHA: UKSHIN HOTI DHE 'INTELEKTUALËT' E REGJIMIT - AZEM VLLASI, AGIM ZATRIQI DHE HAJREDIN HOXHA

Pashtriku.org, 20 mars 2017: Dihet mirëfilli se demonstratat e mars-prillit 1981 në Kosovë u vlerësuan si «kundërrevolucionare», dhe organet e larta federative me qëllim të gjoja ‘sanimit’ të gjendjes, më 17 nëntor...

me shumë

BEKIM BERISHA (ABE-ja): "SERBËT NUK KUPTOJNË DIALOGUN POR VETËM MARRËDHËNIET 'ZJARR PËR ZJARR'"

Pashtriku.org, 20 mars 2017: Në serinë e videove që AP po i publikon në faqen e saj zyrtare në Youtube janë edhe ato nga lufta në Kosovë. Video të rralla po publikohen për herë të parë dhe për figura të shquara t&...

me shumë

SHKRIMET E FUNDIT

FOTOLAJM

EPOPEJA E UҪK'së!

FOTODËSHMI

 • Deshmoret e Kombit
 • Xhemajli Berisha
 • Shaban, Adem e Hamëz Jashari
 • Mehë Uka
 • Tahir Sinani
 • Ridvan Qazimi - Komandant Lleshi
 • Xheladin Gashi - Plaku
 • Jashar Salihu
 • Xhemajl Fetahaj
 • Agim Ramadani
 • Indrit Cara - Kavaja
 • Mujë Krasniqi - Kapuçi
 • Abedin Rexha - Sandokani
 • Fehmi i Xheve Lladrovci
 • Remzi Ademaj, Xhevat e Seladin Berisha
 • Bekim Berisha - ABEja
 • Ilir Konushevci
 • Ismet Jashari - Kumanova
 • Luan Haradinaj
 • Adrian Krasniqi
 • Zahir Pajaziti, Edmond Hoxha dhe Hakif Zejnullahu
 • Bahri Fazliu dhe Agron Rrahmani
 • Adem Jashari
 • Ahmet Haxhiu
 • Fadil Vata
 • Ukshin Hoti
 • Afrim Zhitia dhe Fahri Fazliu
 • Rexhep Mala dhe Nuhi Berisha
 • Jusuf Gërvalla dhe Kadri Zeka
 • Naser Hajrizi
 • Adem Demaçi
 • Metush Krasniqi
 • Zekeria Rexha
 • Xheladin Hana
 • Musine Kokollari
 • Marije Shllaku
 • Gjon Serreçi
 • Qemal Stafa
 • Mulla Idriz Gjilani
 • Shaban Polluzha
 • Avni Rrustemi
 • Azem e Shote Galica
 • Asdreni
 • Migjeni
 • Ndre Mjeda
 • Shtjefën Gjeqovi
 • Faik Konica
 • Fan Noli
 • Gjergj Fishta
 • Bajram Curri
 • Isa Boletini
 • Idriz Seferi
 • Hasan Prishtina
 • Luigj Gurakuqi
 • Ismail Qemali
 • Dedë Gjo Luli
 • Çerqiz Topulli dhe Mihal Grameno
 • Mehmet Pashë Deralla
 • Vaso Pashë Shkodrani
 • Naum Veçilharxhi
 • Haxhi Zeka
 • Mic Sokoli
 • Naim Frashëri
 • Sami Frashëri
 • Sylejman Vokshi
 • Ymer Prizreni
 • Ali Pashë Gucia
 • Abdyl Frashëri
 • Jeronim De Rada
 • Marko Boçari
 • Bubulina
 • Pjetër Bogdani
 • Lekë Dukagjini
 • Gj.K.Skënderbeu
 • Teuta
 • Kostandini i Madh
 • Leka i Madh
 • Iliria

VIDEO

LOBI SHQIPTAR NË EUROPË!

DOKUMENTAR

Copyright © 2006 - 2012 Portali Pashtriku.org - Të gjitha të drejtat e rezervuara.     Zhvilluar nga: AlbaProject Networks