VAKSINIMI KUNDËR KORONËS

VAKSINIMI KUNDËR KORONËS

Çfarë duhet të dinë mjekët dhe pacientët?

Beate Bahner

Ky është libri i Avokates gjermane për të drejtat mjekësore, Beate Bahner.

Asnjëherë më parë vaksinat nuk janë miratuar kaq shpejt dhe nuk janë testuar kaq pak.

Asnjëherë më parë nuk janë administruar substanca eksperimentale të bazuara në gjen tek kaq shumë njerëz të shëndetshëm.

Asnjëherë më parë nuk ka pasur kaq shumë vdekje dhe efekte anësore të lidhura me vaksinimin. Dhe kjo është vetëm maja e ajsbergut, sepse pasojat afatgjata mund të jenë edhe më serioze.

Instituti Paul Ehrlich, i cili është përgjegjës për regjistrimin e efekteve anësore nga dëmtimi i vaksinimit, tashmë është plotësisht i mbingarkuar me përpunimin e rasteve të dyshuara që janë raportuar.

Rreziqet mjekësore për ata që vaksinohen janë të mëdha. Po kështu dhe rreziqet ligjore për vaksinimin e mjekëve.

– A janë vërtet të sigurta vaksinat?

– A është përfitimi më i madh se rreziku?

– Askush nuk mund të thotë.

Studimet janë ende në vazhdim, vaksinat janë miratuar vetëm përkohësisht. Mjekët që heshtin për rreziqet ekzistuese nuk po shkelin vetëm rregullat themelore të shkencës, mjekësisë dhe etikës.

Në rrethana të caktuara, ai madje është përgjegjës për dëmtim trupor dhe rrezikon pretendime të konsiderueshme për dëmshpërblim.

Mjekët mund ta shmangin këtë pasojë vetëm nëse informojnë dhe këshillojnë pacientët e tyre në mënyrë gjithëpërfshirëse dhe të vërtetë.

***

Beate Bahner (*1966) është një nga avokatet e para gjermane të specializuar në të drejtën mjekësore. Në moshë të re, ajo fitoi çmimin e themeluesit të studios ligjore dhe krahas punës së suksesshme juridike, shkroi disa vepra standarde për të drejtën mjekësore.

Në prill 2020, Bahner ishte një nga avokatët e parë që paditi Gjykatën Kushtetuese Federale kundër masave zyrtare të koronës. Me librin e saj të fundit mbi vaksinimin kundër koronës, ajo përshkruan zonën ligjore me rrezik të lartë për vaksinimin e mjekëve dhe rreziqet e lidhura me pacientët.

Ajo në këtë libër tregon se si mund të shmangen dëmet nga këto vaksina.

Përgatiti: Sheradin Berisha, Facebook 14 mars 2022

——

Ilustrimet:

1. Autorja e librit Beate Bahner, dhe

2. Kopertina e librit.

Total
0
Shares
Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Postime të Lidhura