NË RAMBUJE, SHKURT 1999

NË RAMBUJE, SHKURT 1999

Nga Sheradin Berisha, Pashtriku 2 maj 2023

Rambuje, shkurt 1999: me ekipin e gazetarëve në Konferencën e Rambujesë

– Asllan Bajrami, korrespodent i RTSH’së, sot veteran i gazetarisë shqiptare;

– Mero Baze, gazetar i radios “Evropa e Lirë”, sot botues i Gazetës TemA;

– Unë, korespodent i gazetës ‘Zëri i Kosovës’ (1995 – 1999), sot editor i portalit, pashtriku,org;

– Shaban Buza, korrespodent i Reuters’it, sot prof.dr., në Fakultetin e Inxhinierisë Mekanike në Universitetin e Prishtinës dhe jo vetëm; dhe

– Beqë Cugaj, korrespondent nga Bonni i gazetës ‘Koha Ditore’ (1997-2007, redaktor në redaksinë e gjuhës shqipe ‘Deutsche Welle’ (1999 – 2000), bashkëpunëtor i të përditshmes gjermane “Franfkurter Allgemeine Zeitung”…,  dhe ish Ambasador i Republikës së Kosovës në Berlin të Gjermanisë.

***

TË GJITHË NË RAMBUJE, shkurt 1999

http://www.youtube.com/watch?v=PALq9cjALdU

Total
0
Shares
1 comments
 1. HEU, MARRËVESHJA E RAMBUJESË, SHKURT 1999 EDHE PSE NË KOHË LUFTË E
  QË KA QENË MË MIRË E ORGANIZUAR TEK KEMI PASUR MË SHUMË PËRKRAHJE
  SE SA SOT PA 25 VITE KISHE FITUAM NJËFARË LIRIE PAVARËSIE T’KUSHTËZUAR
  E, QË TANI NËSE KRAHOSOHEJ ME MARRËVESHJEN E IMPONUAR ME DHUNË O,
  MË PËRDHUNË SI NGA EUROPA SHTRIGË MË LIGË DHE NGA NDËRKOMBËTARËT
  A, ME NJËFARË ASOCIACIONI KOMUNAVE PAKICËS RUSO SERBË 3% KOLONISTË
  BANDA TERRORISTË LUFTË QË PARA GJATË O PAS LUFTË N’DHUNË, PËRDHUNË,
  ME MASAKRA, KASAPRA, PËRKRAHUR NGA EUROPA+NDËRKOMBËTARËT, DUKE
  BERË PLANE KLANE PËR TREGTI, GËRDI, KËRDI PËR T’NA NDARË, PËRÇARË DHE
  KËTË TROHË KOSOVË SI HORRPROVË SE PAK U DUKËN Q’NA ZHDUKËN MBI 80%
  POR, KËRKOJNË, TENTOJNË RIKTHIMIN, RIKRIMIN PRAPË TEPRAPË FASHIZMIN
  RUSO SERBO JUGOSLLAVE, SI PLAÇKA LUFTË O PRAÇKA FUTË T’UA DHUROJNË
  TERORISTËVE O, KANIBALË 100% AH, VËLLAZËRO RIHIRO FARË SHTIPKAVRRINË
  AHIII, PELLAZGO ILIRO MBARË SHQIPTARINË, MBARË SHQIPTARINË?! MANI USA

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Postime të Lidhura