SHERADIN BERISHA: RIKTHIMI I SERBISË NË KOSOVË PËRMES NEGOCIATAVE!!!

Pashtriku.org, 9 maj 2018: Serbia tashmë me agjendën e Brukselit është rikthyer edhe legalisht në Kosovë përmes negociatave dhe marrëveshjeve të arritura, dhe ato që pritet të arrihen në kuadër të të ashtuquajturës “normalizim i marrëdhnieve me Serbinë”! [Më 19 prill 2013 dhe 25 gusht 2015 në Bruksel u nënshkrua legalizimi Asociacionit të komunave më shumicë serbe (Zajednica)…].
Me Zajednicën, realisht Serbia po e realizon “Rezolutë 1244” të OKB’së (10 qershor 1999) që ka buruar nga marrëveshja e Rambujesë – Parisit, (shkurt – mars 1999), dhe marrëveshja e Kumanovës, NATO – Sebi (9 qershor 1999), ku është paraparë kthimi i mijëra trupave serbe në vendet me shumicë serbe, dhe në mbrojtje të kishave e manastireve. Ky plan nuk do të jetësohet ashtu siç është paraparë në rezolutën 1244 dhe në Marrëveshjen e Kumanovës, por në një formë tjetër, shumë mirë të dizajnuar!
Si po realizohet ky plan?!
1 – politikisht përmes “Listës SËRBSKA”, e cila ka marrë tashmë pushtetin në të gjitha komunat serbe, dhe është bërë pjesë e institucioneve qëndrore të Kosovës, me 10 deputetë të kësaj Liste, e cila dirigjohet nga Beogradi dhe realisht është qeveri e Serbisë në Kosovë);
2 – në aspektin e Sigurisë janë legalizuar dhe integruar në polici, AKI etj., të gjitha formacionet “ilegale” të sigurisë, UBD – KOS, punëtorë të ministrisë së brendshme të Serbisë etj… dhe
3 – së fundmi pritet formimi i Zajednicës!
Krejt kjo e keqe po bëhet sipas agjendës ndërkombëtare, të “miqve” tanë që na “çliruan” nga Serbia, dhe tashmë jemi vënë mes gërshërve (dy zjarreve) të Serbisë dhe të “miqve” tanë!
Kush s’e kupton këtë fakt, e nënçmon dijen e vet intelektuale. Nëse s’është kështu më thoni si është ndryshe!!!

Total
0
Shares
1 comments
 1. HEU, RREZIK NGA “ZAJEDNICA” ME NGA NENTË MINISHTETE!” EU BRE MIK O, SA
  NGRINI TRETE!! OU ADEM KRYELEGJENDARI; OREE, GRANDEM HYEREGJENDARI
  MISIONI E KRYELEGJENDËS DHE HYEREGJENDËS SUAJ, PËR LIRI, PAVARËSI ME
  DEMOKRACI EDHE RIBASHKIM, RIATDHESIM, RITRASHËGIM TË PELLAZGO ILIRO
  MBARË SHQIPTARIE, VËLLAZËRO RIHIRO FARË SHKRIPKA VËRRIE NUK U KRYE E
  PRAP NA U THYE, NA U KTHYE; PSE CA T’PA BESË E PA SHPRESË, NA PRENË NË
  BESË MBARË SHQIPTARE; DUKE NDRUAR FLAMUR, HIMNE MBARË KOMBËTARE,
  DUKE NDRRUAR HIMNE DHE IDENTITET E INTEGRITET MBARË SHQIPTARË DHE,
  DUKE NËNSHKRUAR, NËNSHTRUAR NDAJ ARMIKUT RUSO SERBO JUGOSLLAVË
  DHE DUKE UA FALUR, PA NDALUR, SI PLAÇKA LUFTË OH, PRAÇKA FUTË GJITHA
  KISHAT TONA ORTODOKSE TË 70 PATRIARKANA, KISHA ILIRO ILIRO SHQIPTARE,
  QË THIRRJA DHE QIRRJA NA THËRRET QË NA BËRTET KONSTANTINI I MADH OR
  ALEKSANDRI I MADH, PIRROJA I MADH, GJERGJ KASTROTI I MADH DERI TEK O,
  ADEM KRYLEGJENDARI I MADH; HEEEJ, JU MADHESHTORËT OREE, ARBËRORËT
  ZGJOHUNI NGA VARRI, SE NA SHPERTHEI ZJARRI A KËTE PADREJTËSI AUH ORE
  KËTË TRADHTI DHE TRAGJEDI, NUK PO E DURON AS NUK DO T’KURON, KURRËN
  KURRË O, BURRË E, AS GURRËN E GURRË TEK BURIMIT DHE KURIMIT O, DURIMIT
  VEÇ E SEÇ; DO GJEGJI SI PËRJETËMOT QË SOT, NGA KORIFEJTË KRYLEGJENDË,
  NGA MORI FREJTË HYREGJENDË, DUKE NDËRGJEGJUR E PËRGJEGJUR PËRMES
  KUMTIT TË LUMTIT, INTERNETIT, KRITERVETIT, QË MBI 25 MILION SHQIPTARË O,
  ANËMBANË BOTËS, ZANEMZËNË GOLGOTËS; PËR T’I DALUR ZOT, SI PËJETËMOT
  PËLLEMBË-PËLLËMBË, KËMBË-KËMBË, TERË TROJET NXJERË NGA PLOJET HEJ,
  PËR LIRI, ILIRI, RIBASHKIM, RIATDHESIM, RITRASHËGIM, PAVARËSI DEMOKRACI,
  MBARË KOMBËTARE MBARË SHQIPTARE; HEJ, MBARË SHQIPTARE!!. MANI USA

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Për siguri, kërkohet përdorimi i shërbimit reCAPTCHA të Google, i cili i nënshtrohet Politikës së Privatësisë dhe Kushteve të Përdorimit të Google.

Unë pajtohem me këto kushte.

Postime të Lidhura