SHERADIN BERISHA: SFIDAT E ALBINIT!

Pashtriku, 11 tetor 2019:
VV me Albinin në krye i fitoj zgjedhjet e 6 tetorit! Urime!

– Sfida e parë për Albinin do të jetë: kompromisi i brendshëm për formimin e qeverisë me LDK-në! Këtë sfidë dhe mund ta përballoj, sfidoj e kaloj, ndonëse nuk do të jetë dhe kaq e lehtë!

– Sfida e dytë është kompromisi i jashtëm, saktësisht pranimi i agjendave të treshes: SHBA – BE – RUSI…, për zgjidhjen e çështjeve të hapura (nga negociatat) me Serbinë siç janë: kufiri, asociacioni, ndoshta Trepça dhe Ujmani!

Në këtë pike kam frikë se Albini, këto negociata me Serbinë (pa “kompromisin e dhimbshëm”) nuk mund t’i përballoj! Dhe këtu mund të dështoj dhe të na “iritoj”!

Dikush mund të thotë e ke gabim!
Ani, uroj ta kem gabim, por e shohim në ditët në vijim!

(E publikuar më 7 tetor 2019 në rrjetin tim facebook)

Total
0
Shares
Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Postime të Lidhura