SHKRIMI
e diel, 23 shkurt 2020

DR.LEROY HULSEY: MË 11 SHTATOR 2001 KULLAT BINJAKE NUK U RRËZUAN NGA ZJARRI, POR NGA NJË SHPËRTHIM I KONTROLLUAR NË NIVELIN E TOKËS!

Pashtriku.org, 26. 11. 2016: Studiuesi, Dr.Leroy Hulsey me Inxhinierë ekspertë nga Universiteti i Alaskës besojnë se flakët brenda një prej gradaçelave të njohura si Kullat Binjake, nuk ishin përgjegjëse për shkatërrimin e saj më 11 shtator 2001 në Nju Jork. Në versionin zyrtar të ngjarjeve, ishin flakët ato që shkrumbuan njërën prej kullave duke e bërë të duket sikur e përpiu toka. Shtatë orë pas sulmit me avion në Kullat Binjake, e ashtuquajtura Kulla 7 u rrëzua plotësisht, pa u sulmuar nga askush!

Një raport nga Instituti Kombëtar i Standarteve dhe Teknologjisë e la këtë si versionin përfundimtar të rrëzimit të Kullës. Për vite me radhë ekspertë të fushave përkatëse kanë argumentuar se ndërtesa u shkatërrua nga një shpërthim i kontrolluar në nivelin e tokës.Por tani studimi i fundit i Dr. Leroy Hulsey dhe ekipit të tij kanë zbuluar se zjarret në katet e sipërme të zyrave nuk mund të shkaktojnë kurrsesi rrëzimin e ndërtesës nga poshtë.

Dr.Hulsey tha: “Në konkluzionet tona paraprake, zjarri nuk ka prodhuar rënien e ndërtesës”.

Kjo i rrit edhe më shumë dyshimet se ato u rrezuan nga vet shteti amerikan._____________

Burimet:

University of Alaska Fairbanks Professor Launches New 9/11 Research Project

http://www.activistpost.com/2016/03/university-of-alaska-fairbanks-professor-launches-new-911-research-project.html

***

WTC 7 Evaluation is a study at the University of Alaska Fairbanks using finite element modeling to evaluate the possible causes of World Trade Center Building 7's collapse

http://www.wtc7evaluation.org/

***

WTC 7 Evaluation Finds: Fire DID NOT Cause the Collapse of WTC 7
Attorneys Are Told: "Possibility of WTC 7 Collapsing Due to Fire is ZERO"

World Trade Center Building 7 Evaluation Introduction

Inside 7 World Trade Center Moments Before Collapse


WTC 7 Evaluation Engineering Study: ASCE UAF Students host Dr. Hulsey Oct 2015

911 • Dr Leroy Hulsey, Forensic Structural Engineer, Testifies NIST Gets A Failing Grade

WTC 7 Evaluation October 2016 Update: ASCE Fairbanks Engineers host Dr. Hulsey

10 Shocking Conspiracies About 9/11

WTC 7 - BBC The Third Tower - Conspiracy Files


STEPHEN LENDMAN: 'SULMET E 11 SHTATORIT 2001 ISHIN AKTE TERRORIZMI TË SPONSORIZUAR NGA SHBA'!

http://pashtriku.org/?kat=49&shkrimi=5721

***

LABURISTI J.CORBIN: '11 SHTATORI 2001, ISHTE 'MANIPULUAR' NGA SHBA'të PËR TË NDIHMUAR 'RENDIN E RI BOTËROR'! (FOTO+VIDEO)

http://pashtriku.org/?kat=49&shkrimi=5699

***

E vërteta mbi sulmet e 11 shtatorit 2001 në SHBA!

SHERADIN BERISHA: QEVERIA AMERIKANE ËSHTË PËRGJEGJËSE PËR SULMET E 11 SHTATORIT 2001! (FOTO+VIDEODËSHMI)

http://www.pashtriku.org/?kat=49&shkrimi=5642

***


kthehu

SHKRIMET E FUNDIT

FOTOLAJM

Adem Jashari 1955 - 1998

FOTODËSHMI

 • Deshmoret e Kombit
 • Xhemajli Berisha
 • Shaban, Adem e Hamëz Jashari
 • Mehë Uka
 • Tahir Sinani
 • Ridvan Qazimi - Komandant Lleshi
 • Xheladin Gashi - Plaku
 • Jashar Salihu
 • Xhemajl Fetahaj
 • Agim Ramadani
 • Indrit Cara - Kavaja
 • Mujë Krasniqi - Kapuçi
 • Abedin Rexha - Sandokani
 • Fehmi i Xheve Lladrovci
 • Remzi Ademaj, Xhevat e Seladin Berisha
 • Bekim Berisha - ABEja
 • Ilir Konushevci
 • Ismet Jashari - Kumanova
 • Luan Haradinaj
 • Adrian Krasniqi
 • Zahir Pajaziti, Edmond Hoxha dhe Hakif Zejnullahu
 • Bahri Fazliu dhe Agron Rrahmani
 • Adem Jashari
 • Ahmet Haxhiu
 • Fadil Vata
 • Ukshin Hoti
 • Afrim Zhitia dhe Fahri Fazliu
 • Rexhep Mala dhe Nuhi Berisha
 • Jusuf Gërvalla dhe Kadri Zeka
 • Naser Hajrizi
 • Adem Demaçi
 • Metush Krasniqi
 • Zekeria Rexha
 • Xheladin Hana
 • Musine Kokollari
 • Marije Shllaku
 • Gjon Serreçi
 • Qemal Stafa
 • Mulla Idriz Gjilani
 • Shaban Polluzha
 • Avni Rrustemi
 • Azem e Shote Galica
 • Asdreni
 • Migjeni
 • Ndre Mjeda
 • Shtjefën Gjeqovi
 • Faik Konica
 • Fan Noli
 • Gjergj Fishta
 • Bajram Curri
 • Isa Boletini
 • Idriz Seferi
 • Hasan Prishtina
 • Luigj Gurakuqi
 • Ismail Qemali
 • Dedë Gjo Luli
 • Çerqiz Topulli dhe Mihal Grameno
 • Mehmet Pashë Deralla
 • Vaso Pashë Shkodrani
 • Naum Veçilharxhi
 • Haxhi Zeka
 • Mic Sokoli
 • Naim Frashëri
 • Sami Frashëri
 • Sylejman Vokshi
 • Ymer Prizreni
 • Ali Pashë Gucia
 • Abdyl Frashëri
 • Jeronim De Rada
 • Marko Boçari
 • Bubulina
 • Pjetër Bogdani
 • Lekë Dukagjini
 • Gj.K.Skënderbeu
 • Teuta
 • Kostandini i Madh
 • Leka i Madh
 • Iliria

VIDEO

Fazli Berisha - Pashtrik

Selver Mackaj 2

Copyright © 2006 - 2012 Portali Pashtriku.org - Të gjitha të drejtat e rezervuara.     Zhvilluar nga: AlbaProject Networks