ALBIN KURTI I INKURAJONË QYTETARËT TË VAKSINOHEN (MË 29 MARS 2020)

Nga Arkivi i FB, më 29 mars 2020

Në një vjetorin e vaksinimit të Albin Kurtit!

ALBIN KURTI I INKURAJONË QYTETARËT TË VAKSINOHEN (MË 29 MARS 2020)

Nga Sheradin Berisha

“Si kryeministër i Republikës së Kosovës nuk jam këtu që të shfrytëzoj privilegjin e të vaksinohem i pari, por që të inkurajoj të gjithë qytetarët që të vaksinohen meqë mbrëmë ka ardhur kontigjenti i parë i vaksinave, do të kemi edhe të tjera, do të përpiqemi që sa më shpejt, sa më shumë qytetarë të vaksinohen”, kështu ka thënë Albin Kurti pas marrjes së vaksinës “AstraZeneca” në Sallën “1 tetori” në Prishtinë, që kishin ardhur një ditë më parë

në Kosovë nëpërmjet programit COVAX të Organizatës Botërore të Shëndetësisë (OBSH).

Me këtë rast Albin Kurti ka inkurajuar qytetarët të vaksinohen për të realizuar “Rivendosjen e Madhe” (The Great Reset) * /

————

(*) Çka është Rivendosja e Madhe?

Rivendosja e Madhe (The Great Reset) është një ide e “Elitës botërore” e prezentuar në Forumin Ekonomik Botëror-WEF në Davos të Zvicrës, e cila me plandeminë “COVID19” synon të riformatojë, (përmes digjitalizimit) shoqërinë njerz dhe ekonominë globale.

Projekti COVID19 po realizohet shkallë-shkallë: Izolimi (karantinimi), maska-distanca-pastrimi, testi PCR si kushtëzim për udhëtim nga një vend në vendin tjetër, vaksinimi, pasaporta, Testi PCR dhe në fund digjitalizimi i plotë …

 ……..

Nga arkivi i fb, 29 mars 2021

AKBINI KURTI I INKURAJONË QYTETARËT TË VAKSINOHEN!

/ Nga Sheradin Berisha

https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=10218735764161631&id=1125324528

Total
0
Shares
Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Për siguri, kërkohet përdorimi i shërbimit reCAPTCHA të Google, i cili i nënshtrohet Politikës së Privatësisë dhe Kushteve të Përdorimit të Google.

Unë pajtohem me këto kushte.

Postime të Lidhura