AMERIKANËT E FUQIZUAN ISIS’in PËR RRËZIMIN E BASHAR AL-ASAD’it NË SIRI!

Pashtriku.org, 21. 02. 2017: Donald Trump, presidenti i zgjedhur i Amerikës në fushatën e tij elektorale kishte zbuluar faktin se grupi terrorist ISIS është fuqizuar nga qeveria e presidentit Barack Obama. Tashmë këtë fakt e ka pohuar edhe vetë John Kerry.
Ish’Sekretari amerikan i shtetit, J.Kerry ka pohuar se qëllimi kryesor i Amerikës është rrëzimi i Bashar al-Assad nga posti i presidentit dhe se Uashingtoni për realizimin e këtij qëllimi ka përgatitur grupin ISIS. John Kerry ka pohuar se Amerika me ISIS’in dhe grupet tjera anti’Asad shpresonte t’i merrte pushtetin presidentit Bashar al-Asad’it në Siri ose ta detyronte atë që të pranonte rrugëzgjidhjen politike të imponuar nga Uashingtoni. Amerika për realizimin e këtij qëllimi ka armatosur disa pjesëtarë të ISIS, ka pohuar ish’sekretari amerikan i shtetit. Ai ka thënë se Amerika e ka vënë re fuqizimin e ISIS mirëpo ajo nuk e imagjinonte se qeveria siriane do të kërkonte ndihmë ushtarake prej Rusisë. Edhe senatori republikan, John McCain gjatë një vizite në Siri (në vitin 2013) është takuar edhe me drejtuesit e ISIS’it…!

_____________
Burimet:

Leaked audio: Sec of State Kerry confirms US used ISIS to remove Syria’s Assad

***
Why ISIS, Obama and John Kerry Don’t Want You To Hear This Leaked Audio
https://wearechange.org/isis-obama-john-kerry-dont-want-hear-leaked-audio/
***
BOMBSHELL : Leaked Audio of Kerry Reveals Obama Intentionally Allowed Rise of ISIS
http://truthfeed.com/bombshell-leaked-audio-of-kerry-reveals-obama-intentionally-allowed-rise-of-isis/44745/
***
BREAKING: Deal Between Kerry, Obama, And McCain To Arm And Fund ISIS Exposed (Photos)
https://conservativedailypost.com/breaking-leaked-audio-footage-between-john-kerry-and-obama-they-created-isis/

Total
0
Shares
Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Postime të Lidhura